--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGdzie chip-tuning silnika ?
-
coolesh
- Nowicjusz
- Posty: 19
- Rejestracja: 7 cze 2015, o 22:08
- Auto: Insignia 1.6 TURBO
- Kod silnika: B16SHL
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Ja usprawniałem poprzedni samochód u Kreatora Mocy. Powiem Wam, że nie wiem czemu ma złą prasę - chyba dla tego że inni się na siłę promują, ja byłem mega zadowolony. Poprawiał mi program kilka razy bo kaprysiłem, jak jechałem na przegląd gwarancyjny to cofał do serii i wgrywał potem moda za 100 zł (2 x odczyt+zapis bo zawsze robi backup), a zdarzało mu się że i gratis. Po każdej poprawce (siedziałem u niego w sumie ze 3 dni z przerwami na testowe jazdy) było hamowanko i wykresik. Jak po roku przyjechałem żeby jednak jeszcze coś zmienić to całość (nowy program + 2x hamowanie) zrobił mi za 2 stówki. Generalnie jak się ludzie powołują że są z forum i wyczytali że jest dla forumowiczów zniżka to nie kaprysi i schodzi z ceny. Za całość mojego modowania wziął 1100 zł (co prawda w 2011 roku). I powiem Wam, że w mojej ocenie jest świadomy - nie chce robić za mocnego dołu, mówi wyraźnie, że żeby zakręcić mocniej turbo potrzeba spalin, żeby były spaliny potrzebne jest więcej paliwa, a to również podniesie temperaturę, podpiecze głowicę, dokopie dwumasie... Czy na pewno Pan chce taki mocny dół? Ja mogę go z czystym sumieniem polecić, zresztą mój poprzedni zawirusowany samochód przejechał już od moda 100 k km i wciąż jeździ super (w rodzinie).
pozdrowienia
RK
pozdrowienia
RK
-
marus78
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
witam jestem już po zmianach robionych u Heko przed zmianami hamownia pokazała 162 kucyki i 395NM a po modyfikacji wyszło 202 konie i 447 NM auto lepiej się zbiera od dołu poszło szybko i sprawnie, robił parę razy test na hamowni, dostrajał i za całość wziął 1200zł
1 wrażenie mała budka i w środku kupa syfu ale nie wyglądem się należy sugerować gostek od razu zabrał się do roboty , wiedział za co się złapać, nie myślał a robił odruchowo czyli sporo tego już zrobił. zobaczę jak będzie po dłuższym czasie ale po tygodniu jeżdżenia jestem zadowolony maszynka gwizda
pozdrawiam
1 wrażenie mała budka i w środku kupa syfu ale nie wyglądem się należy sugerować gostek od razu zabrał się do roboty , wiedział za co się złapać, nie myślał a robił odruchowo czyli sporo tego już zrobił. zobaczę jak będzie po dłuższym czasie ale po tygodniu jeżdżenia jestem zadowolony maszynka gwizda
pozdrawiam
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Ile ta operacja od przyjazdu do wyjazdu trwała 
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
marus78
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
dosłownie 2 godziny a mówił 1,5 do 2 godzin czyli wyszło tak jak mówił
-
Karol195
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Witam, chipował ktos juz z was 2.0 160km ? Jestem ciekawy o ile zwyższył moc i jak sie auto sprawowalo ?
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Na ten temat na obydwóch forach jest kilkadziesiąt stron, więc trochę zaangażowania.
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Astra ,ale silnik ten sam co w Insignia


Kreski kreskami,ale najważniejsze ,że zdecydowanie lepiej auto ciągnie od dołu


Kreski kreskami,ale najważniejsze ,że zdecydowanie lepiej auto ciągnie od dołu
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
W Krakowie polecam tylko GCS Tuning - http://www.gcstuning.pl/
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- k.olix
- Klubowicz
- Posty: 903
- Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
- Auto: Insignia 2.0 160PS
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Heko (Grzegorz) z GCS Tuning to chyba najlepszy ekspert w tej dziedzinie w okolicach Krakowa.
Krzysztof
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Pod warunkiem, że nie masz 4x4. Jeśli masz to u Heko na hamowanie nie wjedziesz. Gadałem z gościem i w przypadku 4x4 może zrobić remap na podstawie prób "na drodze" bez pomiarów.
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
- morfeo11
- Użytkownik
- Posty: 250
- Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kraków
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Engine jak będziesz coś wiedział na temat tego Oświęcimia co mówiłeś na spocie to daj znać.
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Ok, będę dzwonił i zobaczymy w jakim terminie będziemy mogli podjechać 
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
-
marcinisko
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Engine przecież w Katowicach też masz dobrego tunera. Popytaj o grupowy to może by się udało ceny negocjować.edit.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, o 17:54 przez Engine, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5
-
Przemek
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Szukam dobrego tunera aby podnieść trochę mocy w silniku 2.0T 4x4, na razie pierwsza próba w V-techu w Katowicach nieudana (nie umieli zczytać softu), ktoś może coś polecić w okolicach Kato na chip?
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Taa tylko cena rzędu 1600-1800zł mnie przeraża :p Dlatego szukam gdzieś indziej.marcinisko pisze:Engine przecież w Katowicach też masz dobrego tunera. Popytaj o grupowy to może by się udało ceny negocjować.
@Przemek jak Ci nie przeszkadza podjechać do Oświęcimia to może zrobimy grupowy u znajomego. Byłby 3 Insignie. Będę dzwonił i chciał się jakoś dogadać z cenami.
-
Przemek
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Oświęcim ok, kwestia tego czy dadzą radę z tym zakodowanym softem z którym nie mógł sobie poradzić V-tech. No i z tego co słyszałem to nie mają hamowni 4x4?
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
W Oświęcimiu mają, Heko w KRK nie ma. Gdyby w Oświęcimiu nie mieli to nie miałbym po co tam jechać
V-Tech to słabe tunery z tego co się opinii osłuchałem. Zobaczymy co powiedzą w Oświęcimiu.
-
Przemek
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
To na kiedy? Ja jestem od środy w przyszłym tyg. wolny. V-tech robił takie Insignie (nawet mi pokazywali wykresy 245 KM im wychodziło) ale na osprzęcie Bosch (cena 1300 pln), moja jest na Delco i mieli problem:/

