--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: norbi333 » 8 paź 2017, o 20:06

Bo mam taką na oku i teraz to sam już nie wiem.Auto ma wszystko co potrzebuję i chciałbym jakieś 4 lata pojeździć

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 2 lis 2017, o 09:24

Moje objawy były spowodowane brakiem ślizgu.
Parę dni temu odpalam auto rano, check się pali.
Auto wyraźnie straciło moc. Wczoraj sprawdzamy i nie ma ślizgu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: mortoss » 2 lis 2017, o 10:08

A jeśli można wiedzieć jaki błąd?

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 2 lis 2017, o 22:14

Szczerze to błędów nie sprawdzałem jeszcze, w weekend sprawdzę jak przyjdą łańcuchy

-- 6 lis 2017, o 21:05 --

Kolejne zdjęcia tym razem miski i resztki ślizgu. oraz kawałki ślizgu które były w smoku oleju.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dyzio997

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Dyzio997 » 26 lis 2017, o 23:16

Miałem identyczny problem w swojej VC 2.0T, buczenie przy 2tyś obr./min., auto zamiast przyspieszać (240KM) to wyło i jechało jak 1.8 140KM. Urwany ślizg balansu... ja wymieniłem cały rozrząd, góra oryginał od insignii, balans FAI, do tego pompa Hepu i uszczelka pokrywy pompy olejowej- koszt 1250zł.

Częsty przypadek zarówno w silnikach Z20NET i B207 (Saab). Jak widać nie poprawili konstrukcji tego ślizgu, który ma zbyt duże przewężenie i pęka, jeżeli ktoś nie dba, leje byle jaki olej i na dodatek co 20-30tyś.
Z mojej strony polecam Motul 5W50, w żadnym wypadku "zalecany" 5W30.

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 28 lis 2017, o 19:18

Dyzio997 pisze:polecam Motul 5W50, w żadnym wypadku "zalecany" 5W30.
Dlaczego nie 5w30?
Ja lałem do tej pory motula 5w30 co 10-15k zmiana. Poprzedni właściciel w aso co 20k średnio GM

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: mortoss » 1 gru 2017, o 21:59

5w30 to olej eko. Mniejsze opory pracy i podobne hasła. Jeśli liczysz na ochronę silnika przy wyższych temperaturach to warto jednak zalać w40/w50

Dyzio997

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Dyzio997 » 14 gru 2017, o 19:51

W pełni potwierdzam wypowiedź mortoss'a. 5W50 to grubszy film olejowy, oraz lepsze parametry przy wysokich temperaturach pracy.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: norbi333 » 14 gru 2017, o 22:53

Bez przesady. To nie żadne wyścigówki, a tylko 250 koni

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: mortoss » 18 gru 2017, o 11:30

Nadal 125km z litra...

Peter92
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 31 gru 2016, o 14:17
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Peter92 » 3 sty 2018, o 18:25

Wtrącę się trochę.
U mnie również zaczęło buczeć.
Głównie najbardziej słyszalne na 2 biegu między 2,5-3k obrotów. Ogólnie im więcej obrotów tym głośniej i częstotliwość częstsza.
Pojechałem więc do serwisu WESTMOTOR w Suchym Lesie k. Poznania.
Mechanik tylko wsiadł chwilę posłuchał i podczas jazdy mówi, że pękł jeden ze ślizgów. Miał już taki jeden przypadek.
Dzisiaj już umówiony na przyszły tydz. na wymianę.
Przy okazji robiony będzie po prostu cały rozrząd (niby są 2 łańcuchy).
Serwis wycenił naprawę na 4500zł.

Holios
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Holios » 4 sty 2018, o 06:56

Trochę drogo o:o

Jak chcesz to odezwij się na PRV dam Ci namiar na sprawdzonego mechanika od opla w suchym lesie, myślę że spokojnie 1000 zaoszczędzisz a na porządnych zamiennika zrobione które szły na pierwszy montaż.

Sam robiłem zaraz po zakupie 8-)

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: mortoss » 4 sty 2018, o 08:12

Holios pisze:porządnych zamiennika zrobione które szły na pierwszy montaż.
Można coś więcej? Firma czy nr kat?

Holios
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Holios » 4 sty 2018, o 08:15

opisane jest wszystko w wątku o rozrządzie A20NHT

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”