--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 19 paź 2019, o 18:51

od sierpnia to trochę długo naprawia.sam jestem ciekaw,bo u mnie zaczęła ciężko odpalać na ciepłym jak dłużej postoi.zapaliła sie kontrolka checka i stabilizacji toru jazdy.a silnik jakby nie palił na wszystkie cylindry.kiedy obroty silnika spadły do poziomu na biegu jałowym,check i kontrolka stabilizacji toru jazdy zgasły a silnik zaczął pracować normalnie.dziś jednak kilka razy na rozgrzanym silniku jest trudny rozruch,ale jak wcześniej wspomniałem,tylko jak dłużej postoi.silnik ma instalacje lpg,jednak dzieje się to jak pracuje na benzynie.przebieg 141 tkm :x

Awatar użytkownika
GRZEGOR
Użytkownik
Posty: 146
Rejestracja: 16 mar 2017, o 01:59
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: NEWCASTLE

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: GRZEGOR » 19 paź 2019, o 18:53

Błędy udało ci się odczytac? Objawy jakby czujnik położenia walka rozrządu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 19 paź 2019, o 19:02

jeszcze nie podłączyłem pod kompa.jeśli jest tak jak piszesz,to ciekawe czy pokaże którego wałka?

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
wymieniłem olej,zrobiłem przy tym płukankę,wlałem Archoil 9100 i silnik jakby drugie życie dostał,ale długo się nie pocieszyłem

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 20 paź 2019, o 18:53

dziś podłączyłem się do kompa i nie pokazuje żadnych błędów nawet nie ma śladów zapalonego wcześniej checka i kontrolki stabilizatora toru jazdy.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: Rooff_ » 20 paź 2019, o 20:09

A pod jakiego kompa? ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 21 paź 2019, o 20:34

tego co jest w Insigni.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: Rooff_ » 21 paź 2019, o 20:55

Dobra to inaczej - czym się podpinałeś pod auto? O interface pytam ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: Buluś » 22 paź 2019, o 00:01

dokładnie większość KTSów nie pokazuje albo wogóle albo części błędów.. MDI, vax-com
Posiadam części do Insigni, wykonuje dokładanie wyposażenia: grzane fotele, lusterka składane itp

Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 22 paź 2019, o 12:30

Rooff_ pisze:
21 paź 2019, o 20:55
Dobra to inaczej - czym się podpinałeś pod auto? O interface pytam ;)
Opcom 150406b

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: Bartol » 9 lis 2019, o 11:56

Rozwiązaliście opisywane na poprzedniej stronie problemy?

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 9 lis 2019, o 16:40

praktycznie nie.zrobiłem w świąteczny weekend ponad 500km i tylko raz musiałem nie co dłużej pokręcić rozrusznikiem.jechałem całą trasę na LPG i tylko na S8 przy 190km/godz wydawało mi się,że delikatnie szarpnął,ale jak piszę,może mi się wydawało.u mnie na pewno silnik wymaga regulacji luzów zaworowych,bo dwa lata temu już miał na 3-cim wydechu 0,2mm.,ale też ja przez ten okres zrobiłem tylko ok.8tkm.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: Bartol » 10 lis 2019, o 11:11

Ciekawe czy pozostali rozwiązali opisywane problemy, bo żaden się nie odezwał.

@czapeczka50, czuję, że oprócz zaworów będziesz miał do roboty głowicę jak regulacja będzie postępowała takim tempem jak do tej pory ;) niby nie jeździsz, a jednak kilometrów przybywa. Jeśli delikatnie podpiera to niezauważalnie degraduje przylgnie zaworowe, a objawy będą tylko oznaką remontu ;)

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Przydałby się na forum tutorial z wymiany szklanek ;)

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 11 lis 2019, o 10:51

dzięki.mam tą świadomość,dlatego kupiłem drugą głowicę od Orlando.nie mam tylko 100% pewności czy będzie ona pasowała do Insigni. jeśli chodzi o mocowanie osprzętu.Może nie mieć wszystkich potrzebnych otworów do jego umocowania.to jest wersja z utwardzonymi gniazdami pod LPG,no i muszę włożyć swoje wałki rozrządu.tak własnie jest,jak bida to do żyda czyli forum.jak sobie z tym poradził jeden z drugim i trzecim to już ma wszystkich gdzieś,do następnego razu.żebym miał dach nad głową to bym sobie sam,metodą chałupniczą wyregulował te zawory a tak to muszę dać na warsztat.trzeba jeszcze poszukać takiego co zrobi to dobrze i za rozsądne pieniądze,bo rozrzut cenowy jest spory,same KZFR-y też do tanich nie należą.wszystko zależy od zakresu robót,ale tu się praktycznie nie za bardzo da obniżyć koszty.

elslawek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2019, o 20:30
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Oborniki

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: elslawek » 12 lis 2019, o 20:01

Miałem te same problemy z rozruchem silnika co opisujecie, tylko w astrze j. U mnie przyczynom był reduktor gazu , przepuszczał gaz do kolektora ssącego. Po wymianie astra pali na dotyk.

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 12 lis 2019, o 22:19

Też się nad tym zastanawiałem,jednak, u mnie jest nowy reduktor. Zauważyłem też ,że jak przechodzi z benzyny na gaz,to jest sygnał dźwiękowy i jak taki sygnał wystąpi przy gaszeniu silnika,to kiedy ponownie uruchamiam, silnik pali na dotyk,natomiast jak ten dźwięk nie pojawi się,to odpala trudniej.

elslawek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2019, o 20:30
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Oborniki

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: elslawek » 13 lis 2019, o 08:02

Mam też zafire b z gazem w której występuje sygnał dzwiękowy przy przełączeniu na gaz , ale nigdy nie miałem sygnału przy gaszeniu silnika. Może to jest problem. Zakręć butle z gazem i pojeździj z tydzień na BP i zobacz czy jest poprawa.

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 13 lis 2019, o 10:28

Pojeździłem na samej benzynie bez zakręconego zaworu butli,bo i tak w niej gazu nie było.Następnie zrobiłem trasę o której pisałem na samym gazie i tylko raz wystąpił problem z nie co dłuższym odpalaniem.Będzie przegląd instalacji gazowej to muszę z gazownikiem o tym pogadać.

chmuraro
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
Auto: insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: chmuraro » 13 lis 2019, o 12:28

Ja nie mam gazu i też czasami mam ten sam problem.

czapeczka50
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: czapeczka50 » 13 lis 2019, o 17:40

rozmawiałem z kolegą u którego wystąpił ten problem,do tego stopnia,że silnik nie dał się uruchomić.zaliczył paru mechaników powymieniał jak to sie mówi pół samochodu,a przyczynę ustalił ostatni mechanik.w jego przypadku okazał się nią być, katalizator.

bunioopl
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:41
Auto: Chevi Orlando
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Opole
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER

Post autor: bunioopl » 13 lis 2019, o 22:00

czapeczka50 pisze:dzięki.mam tą świadomość,dlatego kupiłem drugą głowicę od Orlando.nie mam tylko 100% pewności czy będzie ona pasowała do Insigni. jeśli chodzi o mocowanie osprzętu.Może nie mieć wszystkich potrzebnych otworów do jego umocowania.to jest wersja z utwardzonymi gniazdami pod LPG,no i muszę włożyć swoje wałki rozrządu.tak własnie jest,jak bida to do żyda czyli forum.jak sobie z tym poradził jeden z drugim i trzecim to już ma wszystkich gdzieś,do następnego razu.żebym miał dach nad głową to bym sobie sam,metodą chałupniczą wyregulował te zawory a tak to muszę dać na warsztat.trzeba jeszcze poszukać takiego co zrobi to dobrze i za rozsądne pieniądze,bo rozrzut cenowy jest spory,same KZFR-y też do tanich nie należą.wszystko zależy od zakresu robót,ale tu się praktycznie nie za bardzo da obniżyć koszty.
Twarda głowica w Orlando występowała tylko w Polsce i w niektórych z Włoch. Można to stwierdzić jedynie po VIN.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”