--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuProblemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
od sierpnia to trochę długo naprawia.sam jestem ciekaw,bo u mnie zaczęła ciężko odpalać na ciepłym jak dłużej postoi.zapaliła sie kontrolka checka i stabilizacji toru jazdy.a silnik jakby nie palił na wszystkie cylindry.kiedy obroty silnika spadły do poziomu na biegu jałowym,check i kontrolka stabilizacji toru jazdy zgasły a silnik zaczął pracować normalnie.dziś jednak kilka razy na rozgrzanym silniku jest trudny rozruch,ale jak wcześniej wspomniałem,tylko jak dłużej postoi.silnik ma instalacje lpg,jednak dzieje się to jak pracuje na benzynie.przebieg 141 tkm 
- GRZEGOR
- Użytkownik
- Posty: 146
- Rejestracja: 16 mar 2017, o 01:59
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: NEWCASTLE
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Błędy udało ci się odczytac? Objawy jakby czujnik położenia walka rozrządu
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
jeszcze nie podłączyłem pod kompa.jeśli jest tak jak piszesz,to ciekawe czy pokaże którego wałka?
Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
wymieniłem olej,zrobiłem przy tym płukankę,wlałem Archoil 9100 i silnik jakby drugie życie dostał,ale długo się nie pocieszyłem
Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
wymieniłem olej,zrobiłem przy tym płukankę,wlałem Archoil 9100 i silnik jakby drugie życie dostał,ale długo się nie pocieszyłem
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
dziś podłączyłem się do kompa i nie pokazuje żadnych błędów nawet nie ma śladów zapalonego wcześniej checka i kontrolki stabilizatora toru jazdy.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
A pod jakiego kompa? 
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Dobra to inaczej - czym się podpinałeś pod auto? O interface pytam 
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
-
Buluś
- Klubowicz
- Posty: 406
- Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
- Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Ożarów Mazowiecki
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
dokładnie większość KTSów nie pokazuje albo wogóle albo części błędów.. MDI, vax-com
Posiadam części do Insigni, wykonuje dokładanie wyposażenia: grzane fotele, lusterka składane itp
Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu
Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Rozwiązaliście opisywane na poprzedniej stronie problemy?
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
praktycznie nie.zrobiłem w świąteczny weekend ponad 500km i tylko raz musiałem nie co dłużej pokręcić rozrusznikiem.jechałem całą trasę na LPG i tylko na S8 przy 190km/godz wydawało mi się,że delikatnie szarpnął,ale jak piszę,może mi się wydawało.u mnie na pewno silnik wymaga regulacji luzów zaworowych,bo dwa lata temu już miał na 3-cim wydechu 0,2mm.,ale też ja przez ten okres zrobiłem tylko ok.8tkm.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Ciekawe czy pozostali rozwiązali opisywane problemy, bo żaden się nie odezwał.
@czapeczka50, czuję, że oprócz zaworów będziesz miał do roboty głowicę jak regulacja będzie postępowała takim tempem jak do tej pory
niby nie jeździsz, a jednak kilometrów przybywa. Jeśli delikatnie podpiera to niezauważalnie degraduje przylgnie zaworowe, a objawy będą tylko oznaką remontu 
Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Przydałby się na forum tutorial z wymiany szklanek
@czapeczka50, czuję, że oprócz zaworów będziesz miał do roboty głowicę jak regulacja będzie postępowała takim tempem jak do tej pory
Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Przydałby się na forum tutorial z wymiany szklanek
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
dzięki.mam tą świadomość,dlatego kupiłem drugą głowicę od Orlando.nie mam tylko 100% pewności czy będzie ona pasowała do Insigni. jeśli chodzi o mocowanie osprzętu.Może nie mieć wszystkich potrzebnych otworów do jego umocowania.to jest wersja z utwardzonymi gniazdami pod LPG,no i muszę włożyć swoje wałki rozrządu.tak własnie jest,jak bida to do żyda czyli forum.jak sobie z tym poradził jeden z drugim i trzecim to już ma wszystkich gdzieś,do następnego razu.żebym miał dach nad głową to bym sobie sam,metodą chałupniczą wyregulował te zawory a tak to muszę dać na warsztat.trzeba jeszcze poszukać takiego co zrobi to dobrze i za rozsądne pieniądze,bo rozrzut cenowy jest spory,same KZFR-y też do tanich nie należą.wszystko zależy od zakresu robót,ale tu się praktycznie nie za bardzo da obniżyć koszty.
-
elslawek
- Nowicjusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 4 sie 2019, o 20:30
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Oborniki
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Miałem te same problemy z rozruchem silnika co opisujecie, tylko w astrze j. U mnie przyczynom był reduktor gazu , przepuszczał gaz do kolektora ssącego. Po wymianie astra pali na dotyk.
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Też się nad tym zastanawiałem,jednak, u mnie jest nowy reduktor. Zauważyłem też ,że jak przechodzi z benzyny na gaz,to jest sygnał dźwiękowy i jak taki sygnał wystąpi przy gaszeniu silnika,to kiedy ponownie uruchamiam, silnik pali na dotyk,natomiast jak ten dźwięk nie pojawi się,to odpala trudniej.
-
elslawek
- Nowicjusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 4 sie 2019, o 20:30
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Oborniki
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Mam też zafire b z gazem w której występuje sygnał dzwiękowy przy przełączeniu na gaz , ale nigdy nie miałem sygnału przy gaszeniu silnika. Może to jest problem. Zakręć butle z gazem i pojeździj z tydzień na BP i zobacz czy jest poprawa.
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Pojeździłem na samej benzynie bez zakręconego zaworu butli,bo i tak w niej gazu nie było.Następnie zrobiłem trasę o której pisałem na samym gazie i tylko raz wystąpił problem z nie co dłuższym odpalaniem.Będzie przegląd instalacji gazowej to muszę z gazownikiem o tym pogadać.
-
czapeczka50
- Użytkownik
- Posty: 102
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 11:00
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
rozmawiałem z kolegą u którego wystąpił ten problem,do tego stopnia,że silnik nie dał się uruchomić.zaliczył paru mechaników powymieniał jak to sie mówi pół samochodu,a przyczynę ustalił ostatni mechanik.w jego przypadku okazał się nią być, katalizator.
-
bunioopl
- Użytkownik
- Posty: 215
- Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:41
- Auto: Chevi Orlando
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Opole
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Problemy z odpalaniem silnika 1.8 A18XER
Twarda głowica w Orlando występowała tylko w Polsce i w niektórych z Włoch. Można to stwierdzić jedynie po VIN.czapeczka50 pisze:dzięki.mam tą świadomość,dlatego kupiłem drugą głowicę od Orlando.nie mam tylko 100% pewności czy będzie ona pasowała do Insigni. jeśli chodzi o mocowanie osprzętu.Może nie mieć wszystkich potrzebnych otworów do jego umocowania.to jest wersja z utwardzonymi gniazdami pod LPG,no i muszę włożyć swoje wałki rozrządu.tak własnie jest,jak bida to do żyda czyli forum.jak sobie z tym poradził jeden z drugim i trzecim to już ma wszystkich gdzieś,do następnego razu.żebym miał dach nad głową to bym sobie sam,metodą chałupniczą wyregulował te zawory a tak to muszę dać na warsztat.trzeba jeszcze poszukać takiego co zrobi to dobrze i za rozsądne pieniądze,bo rozrzut cenowy jest spory,same KZFR-y też do tanich nie należą.wszystko zależy od zakresu robót,ale tu się praktycznie nie za bardzo da obniżyć koszty.
Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

