--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuBuczenie wibracje 2.0T A20NHT
-
ble
- Użytkownik
- Posty: 126
- Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
- Auto: Insignia 4x4 AT
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Witam,
od jakiegoś czasu pojawia się głośne buczenie + wibracje (minimalne)
podczas przyśpieszania od ok. 3k rpm
Na postoju również występują. Dzięk jest podobny do dziurawego tłumika. Pojechałem do tłumikarzy niestety wydech sprawny bez żadnych objaw nieszczelności. Trochę nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Wg. mnie odpada:
skrzynia,
wał z haldexem
Gdzie szukać co robić?
od jakiegoś czasu pojawia się głośne buczenie + wibracje (minimalne)
podczas przyśpieszania od ok. 3k rpm
Na postoju również występują. Dzięk jest podobny do dziurawego tłumika. Pojechałem do tłumikarzy niestety wydech sprawny bez żadnych objaw nieszczelności. Trochę nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Wg. mnie odpada:
skrzynia,
wał z haldexem
Gdzie szukać co robić?
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Głośne buczenie, wibracje 2.0t
Sprawdź napinaćz paska...
u mnie tez pojawiło sie buczenie przy przyspieszaniu. Pasek zmieniałem niedawno a teraz jak próbuje go. Zadusić to piszczy... a wiec czas ba napinacz
Moze nagrasz?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
u mnie tez pojawiło sie buczenie przy przyspieszaniu. Pasek zmieniałem niedawno a teraz jak próbuje go. Zadusić to piszczy... a wiec czas ba napinacz
Moze nagrasz?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
ble
- Użytkownik
- Posty: 126
- Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
- Auto: Insignia 4x4 AT
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- pedrro
- Nowicjusz
- Posty: 48
- Rejestracja: 16 kwie 2017, o 17:05
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Na tym filmiku to wygląda jak by ci się sprzęgło ślizgało ???
-
ble
- Użytkownik
- Posty: 126
- Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
- Auto: Insignia 4x4 AT
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
-
2nec
- Użytkownik
- Posty: 108
- Rejestracja: 17 lut 2017, o 00:41
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Mam identyczny objaw jakis czas temu bylem w aso na wymiane swiecy zarowej serwisant powiedzial ze rolka napinacza jest w krytycznym stanie ze zaleca wymiane tak tez zrobilem poczym dodal ze bapinacz to tez na max pol roku i chyba sie nie mylil z tego wynika bo od jakiegos czasu mam dzwonienie przy przyspieszaniu
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 9 cze 2017, o 21:16 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
-
ble
- Użytkownik
- Posty: 126
- Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
- Auto: Insignia 4x4 AT
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Cud nastąpił.
Nie buczy.
Dzis trasa sosnowiec-bielsko biala-sosnowiec i cisza....
Teraz sie boje ze cos padnie nagle i zostanie tylko lawetą....
Nie buczy.
Dzis trasa sosnowiec-bielsko biala-sosnowiec i cisza....
Teraz sie boje ze cos padnie nagle i zostanie tylko lawetą....
-
Robert1993
- Nowicjusz
- Posty: 26
- Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Też miałem problem z buczeniem do ok. 3 tys. obrotów. Czasami to ustępowało. Byłem w ASO - diagnoza uszkodzone złącze elastyczne tłumika. Oczywiście złącze było sprawne a problem leżał w rozrządzie. Pękł ślizg łańcucha od wałków balansujących (ten, który jest pod napinaczem). Przy okazji okazało się, że pęknięty był też ten czarny ślizg od mechanizmu rozrządu. Przebieg 90 tys. km. Wymieniłem to sam cena części 999zł za oba komplety łańcuchów z napinaczami.
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Co to za części, że takie tanie?
Pytam, bo sam pewnie niedługo będę wymieniał komplecik. :-\
Pozdro.,
MxW.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
Pytam, bo sam pewnie niedługo będę wymieniał komplecik. :-\
Pozdro.,
MxW.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
-
Robert1993
- Nowicjusz
- Posty: 26
- Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Kupowałem na stronie elmot24.pl Sprzedawca nie jest vatowcem dlatego ceny niższe o podatek vat. Jeśli ktoś bierze prywatnie to ok, na firmę nie bardzo
Nr części: 3453006S i 3453047S. Do wymiany nie potrzeba żadnych blokad, a ustawienie łańcucha banalne bo są kolorowe ogniwa i znaki na wszystkich kołach.
-
ble
- Użytkownik
- Posty: 126
- Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
- Auto: Insignia 4x4 AT
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
jak bez vat? To vat nie musi być w każdej sytuacji wliczony w cenę zakupu a sprzedający nie wlicza go i nie uzyska zwrotu vatu?
Dużo roboty z dostaniem się do rozrządu?
Dużo roboty z dostaniem się do rozrządu?
-
Robert1993
- Nowicjusz
- Posty: 26
- Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Dokładnie tak.ble pisze:sprzedający nie wlicza go i nie uzyska zwrotu vatu?
Robiłem to pierwszy raz na spokojnie zajęło 5h. Trzeba wyjąć puszkę filtra powietrza, rurę dolotu od filtra do turbo, odpiąć kilka wężyków i kabelków i odkręcić pokrywę zaworów. Następnie podparłem silnik i odkręciłem łapę silnika - jest lepszy dostęp do wszystkiego. Później zdjąłem pasek osprzętu, odkręciłem napinacz paska akcesoriów, koło pasowe wału i pokrywę rozrządu, w której jest pompa oleju. Najwięcej czasu zajęło mi zdjęcie właśnie tej pokrywy, bo jest jakby "zassana" i trzeba ją z kilku stron powoli śrubokrętem podważać. No i jest rozrząd widocznyble pisze:Dużo roboty z dostaniem się do rozrządu?
-
marcin8888
Buczenie i wibracje przy 1800-2000 obrotów
Witam posiadam Insignie 2.0 Turbo A20NHT 220 km. Mój problem polega na tym że gdy rozgrzeje już silnik i np wkręcam auto na obroty 1800-2000 słychać buczenie (porównałbym to do np łożyska jest to powtarzające się buczenie przerywane) i wibrację odczuwalne na pedale gazu, gdy kręcę silnik do wyższych obrotów nie czuje wibracji a buczenie jest szybsze i mniej słyszalne. Zastanawiam się czy to może nie jest ten zawór turbiny? ponieważ wymieniałem turbinę a tego zaworu nie a słyszałem że może dawać takie objawy. Na postoju jak przygazuje auto nie ma tych wibracji tylko podczas jazdy. Nie wywala żadnego błędu, auto mi się widzi troszkę bardziej mułowate ale może to być spowodowane tym że turbo jest po regeneracji a nie nowe. Mam przejechane 134000 rocznik 2009. Będe wdzięczny o jakieś porady co to może być. Pozdrawiam
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Buczenie i wibracje przy 1800-2000 obrotów
O zaworze czytałeś ale pewnie w Dieslu. Z tego co napisałeś bardzo cieżko cokolwiek powiedzieć...
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
mortoss
- Użytkownik
- Posty: 151
- Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
- Auto: Insignia AT 4x4
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Buczenie i wibracje przy 1800-2000 obrotów
Dlaczego niby regeneracja uszczelnień turbiny miałaby pogorszyć osiągi silnika? Nawet przy braku adaptacji sterownik się powinien 'nauczyć'. Ja obstawiam problem z zapłonem - stąd wibracje. Kiedy były robione świece / cewki? Odpukać ale bym jeszcze podpytał kogoś o wczesne objawy łańcucha (wibracje ze względu na drobny błąd faz rozrządu )
-
marcin8888
Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Świece będą niebawem zmieniane i będą sprawdzane cewki bo kiedyś na trzecim cylindrze wyskoczył jakiś błąd. Nad łańcuchem też właśnie myślę i będę wymieniał go razem ze ślizgami tak czy inaczej bo podejrzewam że nie był robiony od nowości. Ogólnie odradzam komuś zakup tego benzyniaka, awaryjny a w dodatku ceny części kosmicznie drogie, niby opel a ceny jak w mercedesie.
-- 9 wrz 2017, o 08:01 --
Jeszcze mam pytanie co sądzicie o zestawie rozrządu firmy FAI, wychodzi cenowo bardzo rozsądnie a i opinie jak czytałem są dobre, czy miał ktoś do czynienia z taki zestawem ?
-- 9 wrz 2017, o 08:01 --
Jeszcze mam pytanie co sądzicie o zestawie rozrządu firmy FAI, wychodzi cenowo bardzo rozsądnie a i opinie jak czytałem są dobre, czy miał ktoś do czynienia z taki zestawem ?
-
kendo
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 3 lut 2017, o 10:53
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Starachowice
Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Czemu piszesz że awaryjny bo co niby ci się jeszcze dzieje ? Ja mam ten sam motor i jak narazie śmiga
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
-
marcin8888
Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Awaryjny bo mam go chwile a juz troche rzeczy zrobilem w nim, wiec moj jest awaryjny.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT
Co to jest za silnik?
A20NFT + LTG (benzyna, 2.0 Turbo OPC, 250 KM)
A20NFT + LTG (benzyna, 2.0 Turbo OPC, 250 KM)
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT
LTG to najnowszy 2.0 oferowany od 2013. roku
"Fantastyczny" wyrób pod względem statystyki poważnych awarii. Ciekawe jak wersja 260 KM w nowej Insi będzie się sprawować. "Mój" dealer Opla podobno sprzedał 10 Insi z tym silnikiem (250 KM), w tym moją. Co druga zaliczyła wymianę silnika, i to zwykle przed 100,000 km. Większość z powodu pękających tłoków. Dwie z nich widziałem osobiście czekające na wymianę przy okazji wizyt w ASO, jedna miała 80,000 km przejechane. Nie pojmuję jak można oferować taki shit. Mój silnik poszedł do wymiany po 40,000 km - a naprawdę mam pojęcie o eksploatacji - usterkę miał już wcześniej, tylko została późno wykryta, a w ocenie serwisu za kilka tys. km stanąłby na amen (panewki).
Ale i tak pewnie posiądę (bardziej: dosiądę) nową Insi z tym motorem, bo biorąc auto w wynajem takie sprawy ma się gdzieś.
Mimo kuszących osiągów (jak na Insi), to nie polecam osobom, które chcą wydać ciężko zarobione pieniądze na auto na lata. Niezależnie od stanu i przebiegu wozu, awaria 2.0T jest wielce prawdopodobna. No ale to nie ten wątek.
M.
"Fantastyczny" wyrób pod względem statystyki poważnych awarii. Ciekawe jak wersja 260 KM w nowej Insi będzie się sprawować. "Mój" dealer Opla podobno sprzedał 10 Insi z tym silnikiem (250 KM), w tym moją. Co druga zaliczyła wymianę silnika, i to zwykle przed 100,000 km. Większość z powodu pękających tłoków. Dwie z nich widziałem osobiście czekające na wymianę przy okazji wizyt w ASO, jedna miała 80,000 km przejechane. Nie pojmuję jak można oferować taki shit. Mój silnik poszedł do wymiany po 40,000 km - a naprawdę mam pojęcie o eksploatacji - usterkę miał już wcześniej, tylko została późno wykryta, a w ocenie serwisu za kilka tys. km stanąłby na amen (panewki).
Ale i tak pewnie posiądę (bardziej: dosiądę) nową Insi z tym motorem, bo biorąc auto w wynajem takie sprawy ma się gdzieś.
Mimo kuszących osiągów (jak na Insi), to nie polecam osobom, które chcą wydać ciężko zarobione pieniądze na auto na lata. Niezależnie od stanu i przebiegu wozu, awaria 2.0T jest wielce prawdopodobna. No ale to nie ten wątek.
M.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2017, o 21:05 przez wassermann, łącznie zmieniany 3 razy.

