--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

ODPOWIEDZ
ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 7 cze 2017, o 10:53

Witam,
od jakiegoś czasu pojawia się głośne buczenie + wibracje (minimalne)
podczas przyśpieszania od ok. 3k rpm
Na postoju również występują. Dzięk jest podobny do dziurawego tłumika. Pojechałem do tłumikarzy niestety wydech sprawny bez żadnych objaw nieszczelności. Trochę nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Wg. mnie odpada:
skrzynia,
wał z haldexem
Gdzie szukać co robić?

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Głośne buczenie, wibracje 2.0t

Post autor: kuba89 » 7 cze 2017, o 12:24

Sprawdź napinaćz paska...
u mnie tez pojawiło sie buczenie przy przyspieszaniu. Pasek zmieniałem niedawno a teraz jak próbuje go. Zadusić to piszczy... a wiec czas ba napinacz ;)
Moze nagrasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośne buczenie, wibracje 2.0t

Post autor: ble » 7 cze 2017, o 12:44

https://www.youtube.com/watch?v=gJ67-1OrGXo film ;)
nie wiem czy coś słychać :(

Awatar użytkownika
pedrro
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: pedrro » 7 cze 2017, o 16:03

Na tym filmiku to wygląda jak by ci się sprzęgło ślizgało ???

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 7 cze 2017, o 16:55

automat

2nec
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 17 lut 2017, o 00:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: 2nec » 9 cze 2017, o 20:18

Mam identyczny objaw jakis czas temu bylem w aso na wymiane swiecy zarowej serwisant powiedzial ze rolka napinacza jest w krytycznym stanie ze zaleca wymiane tak tez zrobilem poczym dodal ze bapinacz to tez na max pol roku i chyba sie nie mylil z tego wynika bo od jakiegos czasu mam dzwonienie przy przyspieszaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 9 cze 2017, o 21:16 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 11 cze 2017, o 21:18

Cud nastąpił.
Nie buczy.
Dzis trasa sosnowiec-bielsko biala-sosnowiec i cisza....
Teraz sie boje ze cos padnie nagle i zostanie tylko lawetą....

Robert1993
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Robert1993 » 18 cze 2017, o 17:27

Też miałem problem z buczeniem do ok. 3 tys. obrotów. Czasami to ustępowało. Byłem w ASO - diagnoza uszkodzone złącze elastyczne tłumika. Oczywiście złącze było sprawne a problem leżał w rozrządzie. Pękł ślizg łańcucha od wałków balansujących (ten, który jest pod napinaczem). Przy okazji okazało się, że pęknięty był też ten czarny ślizg od mechanizmu rozrządu. Przebieg 90 tys. km. Wymieniłem to sam cena części 999zł za oba komplety łańcuchów z napinaczami.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: mxw » 19 cze 2017, o 18:06

Co to za części, że takie tanie?
Pytam, bo sam pewnie niedługo będę wymieniał komplecik. :-\

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Robert1993
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Robert1993 » 19 cze 2017, o 21:07

Kupowałem na stronie elmot24.pl Sprzedawca nie jest vatowcem dlatego ceny niższe o podatek vat. Jeśli ktoś bierze prywatnie to ok, na firmę nie bardzo :) Nr części: 3453006S i 3453047S. Do wymiany nie potrzeba żadnych blokad, a ustawienie łańcucha banalne bo są kolorowe ogniwa i znaki na wszystkich kołach.

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: ble » 22 cze 2017, o 21:13

jak bez vat? To vat nie musi być w każdej sytuacji wliczony w cenę zakupu a sprzedający nie wlicza go i nie uzyska zwrotu vatu?
Dużo roboty z dostaniem się do rozrządu?

Robert1993
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Głośne buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: Robert1993 » 24 cze 2017, o 17:04

ble pisze:sprzedający nie wlicza go i nie uzyska zwrotu vatu?
Dokładnie tak.
ble pisze:Dużo roboty z dostaniem się do rozrządu?
Robiłem to pierwszy raz na spokojnie zajęło 5h. Trzeba wyjąć puszkę filtra powietrza, rurę dolotu od filtra do turbo, odpiąć kilka wężyków i kabelków i odkręcić pokrywę zaworów. Następnie podparłem silnik i odkręciłem łapę silnika - jest lepszy dostęp do wszystkiego. Później zdjąłem pasek osprzętu, odkręciłem napinacz paska akcesoriów, koło pasowe wału i pokrywę rozrządu, w której jest pompa oleju. Najwięcej czasu zajęło mi zdjęcie właśnie tej pokrywy, bo jest jakby "zassana" i trzeba ją z kilku stron powoli śrubokrętem podważać. No i jest rozrząd widoczny :D Wymiana samego rozrządu jest dobrze pokazana na tym filmie: https://youtu.be/evJuIsCD6Gs a momenty dokręcania są tutaj: http://replace-timing-belt.com/how-to-r ... turbo-4x4/

marcin8888

Buczenie i wibracje przy 1800-2000 obrotów

Post autor: marcin8888 » 8 wrz 2017, o 10:30

Witam posiadam Insignie 2.0 Turbo A20NHT 220 km. Mój problem polega na tym że gdy rozgrzeje już silnik i np wkręcam auto na obroty 1800-2000 słychać buczenie (porównałbym to do np łożyska jest to powtarzające się buczenie przerywane) i wibrację odczuwalne na pedale gazu, gdy kręcę silnik do wyższych obrotów nie czuje wibracji a buczenie jest szybsze i mniej słyszalne. Zastanawiam się czy to może nie jest ten zawór turbiny? ponieważ wymieniałem turbinę a tego zaworu nie a słyszałem że może dawać takie objawy. Na postoju jak przygazuje auto nie ma tych wibracji tylko podczas jazdy. Nie wywala żadnego błędu, auto mi się widzi troszkę bardziej mułowate ale może to być spowodowane tym że turbo jest po regeneracji a nie nowe. Mam przejechane 134000 rocznik 2009. Będe wdzięczny o jakieś porady co to może być. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Buczenie i wibracje przy 1800-2000 obrotów

Post autor: kuba89 » 8 wrz 2017, o 12:24

O zaworze czytałeś ale pewnie w Dieslu. Z tego co napisałeś bardzo cieżko cokolwiek powiedzieć...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Buczenie i wibracje przy 1800-2000 obrotów

Post autor: mortoss » 8 wrz 2017, o 12:41

Dlaczego niby regeneracja uszczelnień turbiny miałaby pogorszyć osiągi silnika? Nawet przy braku adaptacji sterownik się powinien 'nauczyć'. Ja obstawiam problem z zapłonem - stąd wibracje. Kiedy były robione świece / cewki? Odpukać ale bym jeszcze podpytał kogoś o wczesne objawy łańcucha (wibracje ze względu na drobny błąd faz rozrządu )

marcin8888

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: marcin8888 » 9 wrz 2017, o 07:45

Świece będą niebawem zmieniane i będą sprawdzane cewki bo kiedyś na trzecim cylindrze wyskoczył jakiś błąd. Nad łańcuchem też właśnie myślę i będę wymieniał go razem ze ślizgami tak czy inaczej bo podejrzewam że nie był robiony od nowości. Ogólnie odradzam komuś zakup tego benzyniaka, awaryjny a w dodatku ceny części kosmicznie drogie, niby opel a ceny jak w mercedesie.

-- 9 wrz 2017, o 08:01 --

Jeszcze mam pytanie co sądzicie o zestawie rozrządu firmy FAI, wychodzi cenowo bardzo rozsądnie a i opinie jak czytałem są dobre, czy miał ktoś do czynienia z taki zestawem ?

kendo
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2017, o 10:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Starachowice

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: kendo » 10 wrz 2017, o 03:21

Czemu piszesz że awaryjny bo co niby ci się jeszcze dzieje ? Ja mam ten sam motor i jak narazie śmiga

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

marcin8888

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: marcin8888 » 10 wrz 2017, o 19:50

Awaryjny bo mam go chwile a juz troche rzeczy zrobilem w nim, wiec moj jest awaryjny.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: norbi333 » 8 paź 2017, o 18:04

Co to jest za silnik?

A20NFT + LTG (benzyna, 2.0 Turbo OPC, 250 KM)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Buczenie wibracje 2.0T A20NHT

Post autor: wassermann » 8 paź 2017, o 19:46

LTG to najnowszy 2.0 oferowany od 2013. roku

"Fantastyczny" wyrób pod względem statystyki poważnych awarii. Ciekawe jak wersja 260 KM w nowej Insi będzie się sprawować. "Mój" dealer Opla podobno sprzedał 10 Insi z tym silnikiem (250 KM), w tym moją. Co druga zaliczyła wymianę silnika, i to zwykle przed 100,000 km. Większość z powodu pękających tłoków. Dwie z nich widziałem osobiście czekające na wymianę przy okazji wizyt w ASO, jedna miała 80,000 km przejechane. Nie pojmuję jak można oferować taki shit. Mój silnik poszedł do wymiany po 40,000 km - a naprawdę mam pojęcie o eksploatacji - usterkę miał już wcześniej, tylko została późno wykryta, a w ocenie serwisu za kilka tys. km stanąłby na amen (panewki).

Ale i tak pewnie posiądę (bardziej: dosiądę) nową Insi z tym motorem, bo biorąc auto w wynajem takie sprawy ma się gdzieś.

Mimo kuszących osiągów (jak na Insi), to nie polecam osobom, które chcą wydać ciężko zarobione pieniądze na auto na lata. Niezależnie od stanu i przebiegu wozu, awaria 2.0T jest wielce prawdopodobna. No ale to nie ten wątek.

M.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2017, o 21:05 przez wassermann, łącznie zmieniany 3 razy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”