--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

ODPOWIEDZ
PawelSOSNOWIEC
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2017, o 22:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Sosnowiec

Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: PawelSOSNOWIEC » 5 lut 2018, o 18:22

Witam,
mam do Was pytanie:
Czy po dłuższym postoju (konkretnie noc) występuje u Was po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję zapłonu zauważalny dźwięk? Takie ni to zaskrzypienie, ni to zachrobotanie? Domyślam się że to może mieć związek z pompowaniem paliwa? W poprzednim aucie (LEON) zawsze słyszałem taki 'wtrysk' a tu taki dźwięk zaskrzypienia/chrobotnięcia pojawia się jedynie po stosunkowo długim postoju. Ktoś zna temat?
Dopowiem, że gdy nawet nie włączę silnika wyjmę klucz i ponownie włożę przekręcając w pozycje zapłonu dźwięk już się nie pojawia.

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: huciap » 5 lut 2018, o 18:45

Posiadam ten silnik i ostatnio też miałem taki dźwięk i też po nocy. Też się zastanawiałem ale widziałem że już ktoś pisał więc uznałem że jest to normalne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: MiszaElk » 5 lut 2018, o 18:52

Dźwięka na pewno pochodzi z komory silnika? To nie klimatyzacja? U mnie klimatyzacja przestawia klapki nawet kilkanaście minut po wyłączeniu. Po włączeniu, mimo, że klima nie jest na auto, też potrafi coś tam sobie poprzestawiać.

PawelSOSNOWIEC
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2017, o 22:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Sosnowiec

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: PawelSOSNOWIEC » 5 lut 2018, o 19:00

HUCIAP
miałeś, ale tylko raz? Czy miewasz tak zwykle? Bo własnie zauwazyłem że ja tak poprostu mam z rana po nocy. Od kiedy? Ciezko stwierdzić bo mam Insignie od miesiąca. Poźniej nie wystepuje już ten dźwięk.
Masz a16let? bo w profilu widzę inny :) :)

Co do klimy.. hm myślę że bardziej od paliwa ale? możliwe że od klimy - z tym że wtedy miałbym tak częściej niż pierwszy raz po nocy i tylko przez moment (tak myśle)

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: huciap » 5 lut 2018, o 19:07

Tak mam A16LET (profil klamie), insignie mam już rok a właśnie w ta zimę dopiero zdarzyło mi się to dwa razy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

PawelSOSNOWIEC
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2017, o 22:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Sosnowiec

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: PawelSOSNOWIEC » 5 lut 2018, o 19:08

Kurczę, ciekawe czy ktoś jeszcze tak ma i jakie ma podejrzenia co do przyczyny. Niby nie awaria, ale Mnie to nurtuje :)

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: huciap » 5 lut 2018, o 19:17

Paweł zapraszam na spota w Gliwicach 18
02.2018 godzina 12. Parking przy C.H Europa Centralna. Może ktoś będzie jeszcze miał ten silnik albo koledzy powiedzą co to może być:) będzie sporo forumowiczów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

PawelSOSNOWIEC
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2017, o 22:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Sosnowiec

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: PawelSOSNOWIEC » 5 lut 2018, o 19:31

Na spotach wzorem leonclubu będę się regularnie pojawiał. Ale kupiłem auto na letnich oponach i to się może okazać przeszkodą w dotarciu :) :) Przy sprzyjającej pogodzie będę się chciał zjawiać regularnie.

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: huciap » 5 lut 2018, o 19:36

Paweł poczytaj ten temat viewtopic.php?f=13&t=1099 . Ogólnie nie ma tam o naszym silniku ale wspominają o 1.8 albo 2.0.

PawelSOSNOWIEC
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2017, o 22:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Sosnowiec

Re: Dzwięk po przekręceniu zapłonu A16LET

Post autor: PawelSOSNOWIEC » 5 lut 2018, o 19:49

Czytałem huciap, ale tam piszą bardziej nt. dzwięku po odpaleniu - a mi docelowo chodzi o dzwięk po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu. Nie musze włączac silnika by usłyszeć :) Więc domniemywam że to moga być dwie różne sprawy :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”