--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

ODPOWIEDZ
Klimek
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2017, o 23:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Klimek » 1 gru 2018, o 19:07

Witam, pojawiły się pierwsze mrozy -10 i tak jak w temacie pojawił się problem z odpalaniem silnika 2.8 V6 benzyna trzeba go sporo pokręcić żeby odpalił czym może być to spowodowane? Dodam że świece są ok wymieniane nie tak dawno. Do tej pory palił ok po odpaleniu i zgaszeniu pali bez problemu. Mam też wrażenie że po odpaleniu silnika nie wchodzi na wyższe obroty jak robił to dotychczas. Co może mu dolegać?

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: grzegorz13 » 1 gru 2018, o 20:00

Jakie masz napięcie akumulatora przed odpaleniem i na ile spada w trakcie kręcenia rozrusznikiem ?
Paliwo masz z pewnego źródła ? nie masz wody w zbiorniku co często się zdarza jak się jeździ z prawie pustym i tankuje za 50 zł. Kontrolka żadna się nie świeci i nie wyświetla żadnych komunikatów ?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: norbi333 » 1 gru 2018, o 20:06

Przy benzynie to chyba tylko słaby akumulator ,kiepskie paliwo

Awatar użytkownika
Arkadius3
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
Auto: Insignia Fl bi-t AT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Sępólno Krajeńskie

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Arkadius3 » 1 gru 2018, o 20:44

Kluczowe pytanie. LPG?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: norbi333 » 1 gru 2018, o 20:45

lpg nie ma znaczenia ,bo i tak odpala na Pb

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Buluś » 1 gru 2018, o 22:30

lpg może mieć znaczenie, pytanie istotne zatem..
spróbuj przed pierwszym odpaleniem kilka razy dać na zapłon - cofnąć - zapłon - cofnąć, mi to wygląda na regulator ciśnienia paliwa, ewentualnie zawór par paliwa można ominąć

bunioopl
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:41
Auto: Chevi Orlando
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Opole
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: bunioopl » 1 gru 2018, o 22:37

Jeżeli jest lpg, to na bank problem z reduktorem.
Pytanie zasadnicze. Czy jest LPG?

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: grzegorz13 » 1 gru 2018, o 23:34

LPG miało by znaczenie gdy by odpalał od razu na gazie lecz nawet gdy ma ustawione to i tak jak zimny będzie odpalał na pg gdyż to tzw ciepły start i odpala na lpg tylko na ciepłym silniku

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Buluś » 2 gru 2018, o 00:04

tu chodzi o puszczający reduktor a nie odpalanie awaryjne

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: grzegorz13 » 2 gru 2018, o 02:06

W stagu masz tzw ciepły start czyli jak silnik ciepły a parownik ma ponad 45 st to odpala od razu na gazie lecz teraz to nie ma miejsca chyba iż padł czujnik temp gazu a załączona jest ta opcja !
Puszczający reduktor nie ma nic do odpalania na benzynie ! Objaw nieszczelności na reduktorze to gaśnięcie lub nierówne obroty po przejściu na gaz ! Zresztą kolega nie podał nawet czy ma gaz więc pewnie nie ma.
Może być przyczyna w paliwie, pompie paliwa lub listwie wtryskowej która nie trzyma ciśnienia lecz wówczas powinien wyrzucić błąd

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: xul » 2 gru 2018, o 06:24

Ja miałem problemy z odpaleniem VC 1.9 (trzeba było długo kręcić, czasami 2-3 razy) z powodu panewek w rozruszniku, po regeneracji wszytko wróciło do normy, z tym, że temperatura nie miała znaczenia, a przynajmniej takiego nie zauważyłem. Przy okazji aku wymieniłem, co też nie pomogło.

Klimek
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2017, o 23:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Klimek » 2 gru 2018, o 08:00

Akumulator kręci jak zwariowany ale nie sprawdzałem napięcia stary nie jest chyba druga zima albo trzecia, paliwo tankowane głównie na Orlenie, i zawsze jest go trochę z pół baku fakt dotankowywane często jest LPG i jest potrzebne do odpalania ale staram się utrzymywać około pół baku cały czas, LPG już 5 lat mam i nie wiem czy mogło by sie coś rozregulowac bo zawsze i tak startuje na benzynie i nie mam na to wpływ nigdy nie było problemu nawet przy -25

Dodano po 16 minutach 3 sekundach:
Błędów też nie ma spróbuję w takim razie wyjeździc to paliwo do rezerwy najpierw i zatankować nowego i sprawdzę ten akumulator ale kręci żwawo więc nie podejrzewam ale kto wie od czegoś trzeba zacząć

Kub@
Użytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Kub@ » 2 gru 2018, o 08:17

Być może jest to początek końca pompy paliwa 😞 - tej w zbiorniku

Klimek
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2017, o 23:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Klimek » 2 gru 2018, o 08:30

Ale po odpaleniu nie sprawia żadnych problemów na benzynie kręci się do odcięcia nie brakuje mu mocy jak by był problem z pompą to chyba były jakieś dodatkowe objawy a problem tylko w odpalaniu. dziś ciepłej bo -5 i odpalił dużo lepiej koło 0°C nie było żadnego problemu mróz do tego coś ma

Kub@
Użytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Kub@ » 2 gru 2018, o 08:37

Jak mróz ma na to wpływ to zapewne woda w paliwie robi koreczek lodowy- jak Grzegorz pisał

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Rooff_ » 2 gru 2018, o 08:42

grzegorz13 pisze:
2 gru 2018, o 02:06
W stagu masz tzw ciepły start czyli jak silnik ciepły a parownik ma ponad 45 st to odpala od razu na gazie lecz teraz to nie ma miejsca chyba iż padł czujnik temp gazu a załączona jest ta opcja !
Puszczający reduktor nie ma nic do odpalania na benzynie ! Objaw nieszczelności na reduktorze to gaśnięcie lub nierówne obroty po przejściu na gaz ! Zresztą kolega nie podał nawet czy ma gaz więc pewnie nie ma.
Może być przyczyna w paliwie, pompie paliwa lub listwie wtryskowej która nie trzyma ciśnienia lecz wówczas powinien wyrzucić błąd
Nie masz racji z tym reduktorem!
Jeśli reduktor puszcza gaz do komory spalania, to wtedy podczas startu na benzynie jest za dużo mieszanki i silnik jest jakby zalany. Dopiero po wypaleniu nadmiaru, auto zapali.
Kolega miał to w Astrze H w silniku 2.0T. Dopiero wymiana reduktora wyeliminowała problem.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: zubek » 2 gru 2018, o 09:20

@Klimek odpowiedz na pytania postawione w temacie o napięcie na akumulatorze i lpg.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: rataj73 » 2 gru 2018, o 10:15

Miałem identycznie kiedyś w benzyniaku z lpg. Pierwszy start rano gdy na dworzu były ujemne temperatury , trzeba było bardzo długo krecić i nic, a awaryjnie na gazie palił od strzała. Później już na benzynie palił na dotyk, oczywiście w zbiorniku 1/2paliwa.
Problemem okazało się stare paliwo. Wyjeździłem je całe i po zarankowaniu świeżego problem się sam rozwiązał. 1/2 zbiornika paliwa na samo odpalanie starczało mi na pół roku szczególnie latem kiedy na gaz przełączał się po 200m .

Awatar użytkownika
Arkadius3
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
Auto: Insignia Fl bi-t AT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Sępólno Krajeńskie

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: Arkadius3 » 2 gru 2018, o 10:39

LPG w aucie jest kluczowe w tym wypadku. Nie ma znaczenia na czym odpalasz.

Znaczenie ma coś takiego jak korekta długoterminowa.

Jak masz zła/ źle wystrojona instalację lpg korekty długoterminowe w sterowniku silnika będą wywalone w kosmos wtedy właśnie np. Po nocy na zimnym silniku mogą być problemy z odpalaniem i praca silnika.

Druga sprawa uszkodzone membrany w parowniku wtedy przez wężyk kompensacji gaz potrafi zalewac kolektor. Efekt? Problem z rozruchem.

Odpal auto, poczekaj aż przelaczy na lpg i zajrzeć butlę. Silnik po jakimś czasie wypali wszystko z przewodów i wróci na PB. Zrób tak chociaż że 100km na PB i jak problem zniknie to masz 100% jasna sytuację że lpg zrobiło syf.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Pierwsze mrozy problem z odpalaniem Insignia 2.8

Post autor: grzegorz13 » 2 gru 2018, o 13:07

Po całej nocy nawet jak reduktor puszcza to gaz ulotni się z pod maski ! Nie ma możliwości przy wtrysku gazu by ten dostał się do kolektora ssącego ! musiałby puszczać któryś wtrysk gazu a wówczas podczas pracy na lpg od razu wyrzucił by błąd. Kiedyś przy instalacjach mieszalnikowych było to możliwe lecz teraz przy wtrysku gazu nie na takiej możliwości. Zgadzam się iż mogą być zmienione korekty długoterminowe z powody rozjechania się map lpg a co za tym idzie przestrojenia map pb. Rada to wyjeździć paliwo z baku i jeśli to wina map lpg to po jednym dniu tylko na pb tak min. 40 km już rano nie będzie problemu z odpaleniem silnika wówczas wina to map lpg chyba że faktycznie trefne czy stare paliwo w baku

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”