--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

ODPOWIEDZ
rrodrigezz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, o 00:05
Auto: Insignia 1.4 turbo
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: rrodrigezz » 20 lip 2019, o 21:55

Witam.
Jak w temacie podczas odpalania na zimnym silniku delikatnie falują obroty ale za to głośno pracuje silnik i czasami wygląda to tak jakby miał zaraz wyskoczyć z pod maski. Kiedy silnik sie rozgrzeje a nawet złapie temperature, brak objawów. Od roku posiadam instalację gazową zaraz po założeniu wyskakiwał mi błąd nie pamiętam numeru ale po szczytaniu (mieszanka paliwa zbyt uboga) po wizycie w serwisie gdzie zakładałem LPG,błąd nie wraca ale takie oto schorzenie powstało. Koledzy/koleżanki co robić? Jakieś pomysły. Pozdrawiam całe forum i posiadaczy Isis.

bunioopl
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:41
Auto: Chevi Orlando
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Opole
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: bunioopl » 20 lip 2019, o 22:09

Pewnie włączyli autokasowanie błędu.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


rrodrigezz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, o 00:05
Auto: Insignia 1.4 turbo
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: rrodrigezz » 20 lip 2019, o 22:19

To co z tym zrobic?

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: grzegorz13 » 20 lip 2019, o 22:23

Dokładnie tak jak pisze powyżej zacznij od sprawdzenia lpg i tego czy nie ma włączonej opcji kasowania błędów
Dwa zobacz czy objaw występuje gdy jeździsz tylko na pb a przynajmniej zanim gasisz ostatnie kilka km zrób na pb i na niej gaś silnik Trzy podaj dane jaka lpg

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: Rooff_ » 21 lip 2019, o 00:13

A ponadto popraw oznaczenie silnika w profilu - A20DTE to na pewno nie jest benzyna 1.4 ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

rrodrigezz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, o 00:05
Auto: Insignia 1.4 turbo
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: rrodrigezz » 21 lip 2019, o 17:51

grzegorz13 pisze:
20 lip 2019, o 22:23
Dokładnie tak jak pisze powyżej zacznij od sprawdzenia lpg i tego czy nie ma włączonej opcji kasowania błędów
Dwa zobacz czy objaw występuje gdy jeździsz tylko na pb a przynajmniej zanim gasisz ostatnie kilka km zrób na pb i na niej gaś silnik Trzy podaj dane jaka lpg
Jak sprawdzic czy mam wlaczone kasowanie bledow w instalacji LPG?
To dzieje sie tylko przy odpalaniu i na zimnym silniku jak zlapie temperatury to czy na Pb czy LPG lracuje rowno.
Instalacja BRC SEQUENT 32 OBD zakladana w energy gaz polska warszawa

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: grzegorz13 » 21 lip 2019, o 19:04

Do tego trzeba podłączyć się komputerem do instalacji gazowej i sprawdzić czy jest aktywna opcja automatycznego kasowania błędów, podjedź na warsztat i nich przy tobie sprawdzą jakie są błędy i czy jest odznaczona opcja automatycznego kasowania. lecz najpierw przeprowadź test opisany poniżej.
Sprawdzałeś czy jak jeździsz tylko na pb lub gdy ostatnie kilometry przed zgaszeniem tak z min. 10 km ? To pozwoli ustalić w prosty sposób czy wina nieprawidłowej pracy silnika leży w pb lub lpg ! Rozumiesz ? Najlepiej wyłączyć lpg i pojeździć tylko na pb by mapy benzynowe miały możliwość prawidłowego ustawienia się i jeśli zimny odpali dobrze to wina leży całkowicie po stronie lpg

rrodrigezz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, o 00:05
Auto: Insignia 1.4 turbo
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: rrodrigezz » 21 lip 2019, o 20:03

grzegorz13 pisze:
21 lip 2019, o 19:04
Do tego trzeba podłączyć się komputerem do instalacji gazowej i sprawdzić czy jest aktywna opcja automatycznego kasowania błędów, podjedź na warsztat i nich przy tobie sprawdzą jakie są błędy i czy jest odznaczona opcja automatycznego kasowania. lecz najpierw przeprowadź test opisany poniżej.
Sprawdzałeś czy jak jeździsz tylko na pb lub gdy ostatnie kilometry przed zgaszeniem tak z min. 10 km ? To pozwoli ustalić w prosty sposób czy wina nieprawidłowej pracy silnika leży w pb lub lpg ! Rozumiesz ? Najlepiej wyłączyć lpg i pojeździć tylko na pb by mapy benzynowe miały możliwość prawidłowego ustawienia się i jeśli zimny odpali dobrze to wina leży całkowicie po stronie lpg
Dziekuje za wyczerpująco odpowiedz. Posłucham rady i sprawdzę teraz zrobiłem jakieś 20km na samej benzynie. Jutro bede wyjeżdzał do pracy rano to sprawdzę jak odpala silnik. Potem znów trasa 50km może faktycznie to pomoże. A jeśli tak to jade do noch niech grzebią w tym LPG. Po ostatnim serwisie wskaznik gazu spada do 2"kropek" i tak jeżdzę a jak się konczy nadal jest na dwoch kropkach mało tego jak zatankuje i odbije zawór to wszystkie kontrolki od gazu migają pobiera LPG. Ale wkur... mnie coś takiego. A za każdym razem kiedy tam podjade to jest kolejka na 1-2h i nie chce czekać. A z taką błachostką mowią przez tel.żeby podjechać na bierząco bo nie umawiają na serwis...

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: IBZI » 21 lip 2019, o 20:16

Zmienić serwis LPG. Chyba, że masz gwarancję i nie chcesz płacić gdzieś indziej, to cisnąć, aż zrobią porządnie..

Złoty
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2019, o 22:03
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wałbrzych

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: Złoty » 21 lip 2019, o 20:19

Panowie głupie pytanie. Chcę dodać nowy temat/post, ale za chole*ę nie mogę znaleźć gdzie powinienem to zrobić... czytałem FAQ, ale dalej nic. Ciężko coś wieczorami z głową haha. Wiem, że w złym miejscu piszę i przepraszam. Dzięki chłopaki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: IBZI » 21 lip 2019, o 20:26

Poczytaj regulamin. masz za małą ilość postów. Proponuję też najpierw poczytać Forum. Zapewne znajdziesz temat z podobnym problemem gdzie możesz się dopisać.

rrodrigezz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, o 00:05
Auto: Insignia 1.4 turbo
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: rrodrigezz » 21 lip 2019, o 20:40

IBZI pisze:
21 lip 2019, o 20:16
Zmienić serwis LPG. Chyba, że masz gwarancję i nie chcesz płacić gdzieś indziej, to cisnąć, aż zrobią porządnie..
Mam gwarancje do przyszlego roku do czerwca. A po za tym to żałuje że założyłem to BRC droższa była landi renzo ale może problem by się nie pojawiał... Nic człowiek uczy się na błedach. Skusiłem się na BRC bo u mojego Taty w Citroenie zero problemów instalacja 5lat. A u mnie w zasadzie od początku. Dziekuję za zainteresowanie postem. Dam znać ku przestrodze jak okaże się że to wina LPG.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: grzegorz13 » 21 lip 2019, o 20:50

Nie mam doświadczenia z BRC ponieważ nigdy nie miałem a znajomi narzekali tym bardziej iż do 2.8 polecają tylko staga do tego stopnia iż na forum lpg zdaje się dwóch w 2.8 demontowało BRC by włożyć Staga co też przeważyło iż poszedłem w Staga. W instrukcji staga jest iż można samemu skalibrować wskaźnik gazu ! może BRC też tak ma
Jak masz gwarancję to duś ich bo to ich obowiązek by zrobić dobrze
Z doświadczenia podpowiem iż zawsze jak się jedzie na regulację czy też reklamację należy zebrać dobre mapy pb poprzez jazdę na samej pb i to tak ponad 50 km, nauczył mnie tego kiedyś serwis fabryczny gdy lokalny warsztat nie mógł sobie poradzić z autem gdzie gość kazał przyjechać tylko na pb bo nie da się regulować instalacji lpg gdy silnik ma złe ustawione mapy pb przez złe nastawy lpg ! Zawsze też zrób test poprzez jazdę na samej pb przez kilkadziesiąt km by mieć pewność iż wina leży w lpg co pozwoli obalić argument gaziarzy iż wina leży po stronie pb co często się zdarza

rrodrigezz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, o 00:05
Auto: Insignia 1.4 turbo
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: rrodrigezz » 30 lip 2019, o 10:01

Drodzy zainteresowani tematem.
Po pierwsze to dziekuje osobom które podpowiedziały jak sprawdzić czy to wina instalacji LPG.
Stwierdzam że to coś z instalacją wracając wyłączyłem LPG i jechałem na benzynie,samochod przestał noc rano odpalam na benzynie zero jakiś dziwnych oznak silnika odpalam i cichutko pracuje. Dla testu przełaczyłem na lpg. Przejechalem jakis odcinek drogi zgasiłem odpalam z właczonym Lpg i samochod mimo ze odpalony na benzynie bo LPG jeszcze sie nie zdarzylo załaczyc a silnik skacze pod maską obroty nie równe. Więc ewidentnie wina LPG. Umowiłem sie z nimi na ten tydz. Niech grzebią przy tym. Panowie co mam im jeszcze powiedziec oprócz opierd.....lu za coś takiego. Ja sie nie znam na tych ich wykresach i mogą mi wciskac ciemnotę że wszystko ok.

Awatar użytkownika
mlodyaht
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 31 gru 2019, o 20:03
Auto: Opel INSIGNIA A ST
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2016
Miasto: Szczecin

Re: Silnik 1.4 T opel insignia A nierówna praca silnika.

Post autor: mlodyaht » 5 sty 2020, o 17:00

moze to byc wina reduktora, zostaje troche gazu po wylaczeniu silnika w ukladzie od reduktora do wtryskow. W swojej VC mialelm podobne problemy, tylko ze objawialo sie to problemem z odpalaniem na zimno.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2020, o 20:46 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”