--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A18XER trzęsie silnikiem, ESP, ograniczona moc

ODPOWIEDZ
michal1350
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 6 kwie 2020, o 13:15
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań

A18XER trzęsie silnikiem, ESP, ograniczona moc

Post autor: michal1350 » 6 cze 2020, o 17:32

Witam. Od kiedy kupiłem insignie czasami wyskakuje informacja sprawdź układ ESP, moc silnika ograniczona , skontaktuj się z serwisem i samochód wchodzi na wyższe obroty silnik nie równo pracuje i trzęsie jak by na jeden cylinder nie palił. Po zgaszeniu i ponownym odpalenie wraca wszystko do normy i normalnie pracuje. Sytuacja występuje przy manewrowaniu i wolnej jeździe. Po podłączeniu komputera wyskakują takie błędy:

P1516-00 Throttle Actuator Control ( TAC ) Module Throttle Actuator Position Performance P2101-00 Throttle Actuator Position Performance C0242-00 Powertrain Control Module Indicated Traction Control B0233-01 < Unknown DTC > B0408-01 < Unknown DTC > U0164-00 Lost Communication with HVAC Control Module

Czy to by był siłownik przepustnicy jak by wynikało z tłumaczenia błędów?
Czy może cała przepustnica?
Czy może jak czytałem na forum że jak podczas skręcania to wiązka czujnika abs przy kole do wymiany?
Gdzieś wyczytałem że może to być cewka zapłonowa?

Nie chciałbym wymieniać metodą prób i błędów żeby nie ponosić dodatkowych kosztów tym bardziej że odrazu nie idzie tego zdiagnozować gdyż błąd pojawia się nie regularnie i nie codziennie.

MostBlackSheep
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2019, o 10:38
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: A18XER trzęsie silnikiem, ESP, ograniczona moc

Post autor: MostBlackSheep » 7 cze 2020, o 12:12

Sprawdź przewód dolotowy między kolektorem ssącym A przeplywomierzem. Może lewe powietrze ciągnie. Miałem taki przypadek.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”