--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A14NET - kolektor wydechowy

ODPOWIEDZ
budzioq
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 1 lip 2022, o 23:46
Auto: Astra/Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kraków

A14NET - kolektor wydechowy

Post autor: budzioq » 11 wrz 2023, o 01:39

Wymieniał ktoś z Was może kolektor wydechowy w A14NET bez ściągania całej turbiny ? Wydaje się to być możliwe - nie znalazłem istotnej przeszkody która by to uniemożliwiała, ale może czegoś nie wiem lub na któryś element nie zwróciłem uwagi. Wymagało by to rozłączenia obejmy łączącej wydech z kolektorem wydechowym oraz obejmy łączącej kolektor wydechowy z turbiną. Na koniec odkręceniu 8 śrub trzymających kolektor do bloku i powinno zejść, tak mi się przynajmniej wydaje.

Kotin44
Użytkownik
Posty: 203
Rejestracja: 29 sie 2020, o 15:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Krakow
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 16 razy

Re: A14NET - kolektor wydechowy

Post autor: Kotin44 » 11 wrz 2023, o 19:17

Gdyby kolektor był mantowany na śrubach,to może by się udało,ale jest na szpilkach i pewnie będzie zbyt ciasno...
Zawsze możesz zdemontować kolektor razem z turbiną...

budzioq
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 1 lip 2022, o 23:46
Auto: Astra/Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kraków

Re: A14NET - kolektor wydechowy

Post autor: budzioq » 17 wrz 2023, o 17:30

Tak też musiałem zrobić, z początku się opierałem bo nie chciałem spuszczać płynu chłodniczego, ale ostatecznie zrobiłem to tradycyjnie. Z tym, że nie mam kanału i całą wymianę da się wykonać od góry, bez podnoszenia auta nawet na podnośniku - 2 śruby od spływu oleju z turbiny da się wymienić od góry "na macankę" bez ściągania katalizatora.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”