--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kilka sekund po odpaleniu i ładnej pracy zaczyna tłuc pod maską

ODPOWIEDZ
Pawel9922

Kilka sekund po odpaleniu i ładnej pracy zaczyna tłuc pod maską

Post autor: Pawel9922 » 3 sie 2018, o 22:01

Witam,

Mam problem ze swoją insignią. Nie dokońca mogę go w 100 procentach dopasować do jakiegokolwiek wątku na tym forum.
Gdy odpalam samochód po dłuższym postoju auta, wszystko wygląda normalnie przez jakieś 5 sekund, następnie zwykle coś zadrga, silnik się lekko zadławi i zaczyna stukać i klepać pod maską całkiem jakby poszły panewki. Nie jestem jednak przekonany, że to może być problemem, ponieważ po pierwsze, w styczniu wymieniałem oring oraz sprawdzany był stan panewek i nic nie wskazywało na możliwe problemy, po drugie wydaje mi się że gdyby to były panewki to stukot byłby zaraz po odpaleniu a nie po chwili. Mam wrażenie że kiedyś problem pojawiał się tylko przy niektórych odpaleniach jednak ostatnio jest to praktycznie za każdym razem. Problem znika całkowicie po lekkim rozgrzaniu auta. Od pierwszej obserwacji tego zachowania zrobiłem jakieś 5 tys kilometrów także chyba jakby to były panewki to już by mi dawno silnik rozwaliło. Zaznaczę że byłem z tym u mechanika jednak stwierdził, że jak on odpalał to problem nie występował. Hałas jest głośny jednak występuje tylko przy obrotach 800-1000. Samochód jeździ normalnie jednak czasami mam wrażenie, że przy cofaniu czy ruszaniu na wolnych obrotach brakowało mocy i coś blokowało lekko silnik tak że potrafi zgasnąć. Nie jest to reguła.

Jakby komuś przychodziło do głowy co go boli to proszę o rady.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Kilka sekund po odpaleniu i ładnej pracy zaczyna tłuc pod maską

Post autor: Ping » 4 sie 2018, o 04:25

Błędy odczytane?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Kilka sekund po odpaleniu i ładnej pracy zaczyna tłuc pod maską

Post autor: Dan » 4 sie 2018, o 06:22

Pewnie slyszysz spalanie stukowe, co by się zgadzało z twoim opisem. Wtryski do sprawdzenia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”