Witam Serdecznie,
Mam sytuację, otóż przy mocnym naciśnięciu "do oporu" pedału gazu przy ok 80-120 km/h i redukcji automatycznej skrzyni biegów celem zwiększenia mocy i przyspieszenia, silnik wprost przeciwnie traci moc diametralnie i wyskakuje informacja na wyświetlaczu typu "awaria samochodu". Samochód nie ma mocy, żadna kontrolka nie zapala się... Przy zatrzymaniu samochodu, wyłączenia silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.
Pytanko co ewentualnie może być powodem takiej sytuacji...?
Opel Insignia 2009 2.0 CDTi 130 KM
Pzdr
SJ
Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuBrak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.
- Arkadius3
- Forumowicz
- Posty: 89
- Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
- Auto: Insignia Fl bi-t AT
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Sępólno Krajeńskie
Re: Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.
Czysto teoretycznie można sądzić że przeładowuje turbo i ecu reaguje trybem awaryjnym.
Podjedź gdzieś na diagnostykę i będzie wiadomo.
W 130KM pewnie masz zwykłe turbo z wg to sprawdź wężyki podcisnieniowe w okolicach przedniego pasa
Podjedź gdzieś na diagnostykę i będzie wiadomo.
W 130KM pewnie masz zwykłe turbo z wg to sprawdź wężyki podcisnieniowe w okolicach przedniego pasa
-
Shatniash
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 24 lis 2018, o 15:28
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.
Oki, dziękuję za sugestię
Pzdr
Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Pzdr
Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.
Podjedź gdzieś na diagnostyke i odczytanie błędów. Niekoniecznie ASO - umów się z kimś z forum co ma interface. Ewentualnie do prostych diagnostyk kup sobie interface ELM327 na BT i do tego aplikacja na smartfona.
Strzelając to Twój problem będzie związany ze sterowaniem turbiną (tak jak pisał kolega wyżej) lub z nieszczelnością w układzie dolotowym (np. rura turbo lub gdzieś indziej). Oczywiście mogą to też być inne rzeczy, ale ww. są najczęstsze.
Strzelając to Twój problem będzie związany ze sterowaniem turbiną (tak jak pisał kolega wyżej) lub z nieszczelnością w układzie dolotowym (np. rura turbo lub gdzieś indziej). Oczywiście mogą to też być inne rzeczy, ale ww. są najczęstsze.

