--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.

ODPOWIEDZ
Shatniash
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2018, o 15:28
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.

Post autor: Shatniash » 25 lis 2018, o 11:29

Witam Serdecznie,

Mam sytuację, otóż przy mocnym naciśnięciu "do oporu" pedału gazu przy ok 80-120 km/h i redukcji automatycznej skrzyni biegów celem zwiększenia mocy i przyspieszenia, silnik wprost przeciwnie traci moc diametralnie i wyskakuje informacja na wyświetlaczu typu "awaria samochodu". Samochód nie ma mocy, żadna kontrolka nie zapala się... Przy zatrzymaniu samochodu, wyłączenia silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.

Pytanko co ewentualnie może być powodem takiej sytuacji...?

Opel Insignia 2009 2.0 CDTi 130 KM

Pzdr
SJ

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Arkadius3
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
Auto: Insignia Fl bi-t AT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Sępólno Krajeńskie

Re: Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.

Post autor: Arkadius3 » 25 lis 2018, o 11:38

Czysto teoretycznie można sądzić że przeładowuje turbo i ecu reaguje trybem awaryjnym.

Podjedź gdzieś na diagnostykę i będzie wiadomo.

W 130KM pewnie masz zwykłe turbo z wg to sprawdź wężyki podcisnieniowe w okolicach przedniego pasa

Shatniash
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2018, o 15:28
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.

Post autor: Shatniash » 25 lis 2018, o 12:00

Oki, dziękuję za sugestię

Pzdr

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Brak mocy przy redukcji automatycznej skrzyni biegów.

Post autor: Rooff_ » 25 lis 2018, o 15:36

Podjedź gdzieś na diagnostyke i odczytanie błędów. Niekoniecznie ASO - umów się z kimś z forum co ma interface. Ewentualnie do prostych diagnostyk kup sobie interface ELM327 na BT i do tego aplikacja na smartfona.

Strzelając to Twój problem będzie związany ze sterowaniem turbiną (tak jak pisał kolega wyżej) lub z nieszczelnością w układzie dolotowym (np. rura turbo lub gdzieś indziej). Oczywiście mogą to też być inne rzeczy, ale ww. są najczęstsze.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”