-- 12 maja 2016, o 22:45 --
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuA20DTJ rzegotanie silnika
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
A20DTJ rzegotanie silnika
Witam.Od jakiegoś czasu borykam się z rzegotaniem silnika.Dźwięk występuje po lewej stronie silnika(po prawej patrząc od przodu) w okolicy korka wlewu oleju.Dodam tylko że razem z tym dźwiękiem występuje cykanie.Z mojego doświadczenia a mam je dosyć spore,dźwięk podobny do łańcuszka rozrządu.Tylko z tego co pamiętam to tam są dwa wałki które się zazębiają.Macie jakieś pomysły albo sugestie co to może być?? Co do panewek to raczej bym wykluczył bo dźwięk dochodzi z góry silnika. Pacjent A20DTJ 96kw 131km 2009r 224500km na liczniku.rozrząd wymieniony 1000km temu.Przed wymianą rozrządu dźwięk też występował. ![Zły ]:-<](./images/smilies/icon_evil.gif)
-- 12 maja 2016, o 22:45 --
-- 12 maja 2016, o 22:45 --
-
luki21
Re: A20DTJ rzegotanie silnika
Obstawiam koła zębate na walkach rozrządu. Masz identyczny przebieg jak ja a w sobotę wałek ssący urwał mi się w trzech miejscach. W tej chwili jestem na etapie naprawy. Na szczęście tylko walki i ich obudowa do wymiany. Może masz już podtartą obudowę w której procują wałki i coś ociera.
-
Damian123
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 12 maja 2019, o 14:16
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Mielec
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: A20DTJ rzegotanie silnika
Ten typ tak ma u mnie to samo ja jestem po wymianie popychaczy są gdzieś zdjęcia z wymiany w innym poście Wymieniony cały rozrząd + wszystkie napinacze I rolki na pasku alternatora….
U mnie rano przez pare minut ładnie chodzi cisza a jak nabiera temperatury to zaczyna dzwonić dokładnie jak opisał kolega
MichalNottingham . Jest gdzieś na forum temat o tym jak narazie nikt nie znalazł przyczyny. Temat też poruszałem na angielskim forum I też pare osób o tym pisało I mówia że ten silnik tak ma...
Wstawię pare zdjęć do wglądu z mojej wymiany popychaczy
Tu jest temat w którym już o tym pisaliśmy...
https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... ika#p42730



U mnie rano przez pare minut ładnie chodzi cisza a jak nabiera temperatury to zaczyna dzwonić dokładnie jak opisał kolega
MichalNottingham . Jest gdzieś na forum temat o tym jak narazie nikt nie znalazł przyczyny. Temat też poruszałem na angielskim forum I też pare osób o tym pisało I mówia że ten silnik tak ma...
Wstawię pare zdjęć do wglądu z mojej wymiany popychaczy
Tu jest temat w którym już o tym pisaliśmy...
https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... ika#p42730



Moja czarna
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
Re: A20DTJ rzegotanie silnika
Ja wymieniłem u siebie popychaczei krzywki i dalej jest problem.Ostatnio wymieniłem łożyska alternatora.Jest troszke ciszej ale to dalej nie to.Co do klekotu u gòry to chyba wałki.Na dzień dzisiejszy mam 307000km i pòki co jeździ
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: A20DTJ rzegotanie silnika
I pewnie jeszcze trochę pojeżdzi… ja przestałem na to zwracać uwagę.
Troche jest to denerwujące ale
Troche jest to denerwujące ale
Moja czarna

