--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuA20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
-
ckarol86
- Nowicjusz
- Posty: 21
- Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bełchatów
A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
A czy z tego powodu spalanie może być aż tak wysokie? 10-11 litrów...
A jak wiadomo prawie nie mam turbo więc nie szaleje.
A jak wiadomo prawie nie mam turbo więc nie szaleje.
-
ckarol86
- Nowicjusz
- Posty: 21
- Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bełchatów
Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
Osobiście nie sprawdzałem bo nie znam się na tym.
jestem już po jednej wizycie na diagnozie i nic (sprawdzony elektrozawór i szczelności wężyki).
Na 17 marca mam drugą wizytę gdzie indziej.
jestem już po jednej wizycie na diagnozie i nic (sprawdzony elektrozawór i szczelności wężyki).
Na 17 marca mam drugą wizytę gdzie indziej.
-
andrew
- Forumowicz
- Posty: 99
- Rejestracja: 21 lis 2017, o 04:24
- Auto: opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Białystok,Hamburg
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
Jeżeli masz awarię napędu to generalnie sam chip w sobie nie naprawi twojej isi.Najpierw napraw ,a pózniej planuj sobie chipowanie.Jeżeli masz wrażenie zamulenia auta to raczej trzeba go naprawić a chipowanie to nie jest naprawa.
Ja mam fabrycznie 160 km i 350 nm plus świece z czujnikami.Zaraz po zakupie byłem na hamowni i wypluło mi 178 km i 385 nm i uznałem że dla tych powiedzmy 20 koników nie będę swojej isi przemęczał.Bo o kobiętę trzeba oszczędzać tym bardziej że już ma swoje latka.
Ja mam fabrycznie 160 km i 350 nm plus świece z czujnikami.Zaraz po zakupie byłem na hamowni i wypluło mi 178 km i 385 nm i uznałem że dla tych powiedzmy 20 koników nie będę swojej isi przemęczał.Bo o kobiętę trzeba oszczędzać tym bardziej że już ma swoje latka.
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
Podwyższone spalanie może być spowodowane nieszczelnością gdzieś między turbo, a kolektorem dolotowym, a nieszczelność może się objawiać dopiero pod obciążeniem. Wtedy masz zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej.
-
ckarol86
- Nowicjusz
- Posty: 21
- Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bełchatów
Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
Auto naprawione i mam 9,5s. Czyli chyba czas zrobić chipa...rataj73 pisze:Na prostej rozpędź się 0-100 km/h i to powinno zająć ci ok. 10s jeżeli będzie więcej to trzeba szukać.
Moja ( też automat) przyspieszała w 9.7s , a po chipie 7.3s więc jest kolosalna różnica.
-
ckarol86
- Nowicjusz
- Posty: 21
- Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Bełchatów
Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
Problem był po stronie rozwalonego DPFa. Komputer pokazywał 26% a mimo to tam leżał problem.
Sprawdzili wszystko, czujniki, turbinę itd. i nic, a na końcu zajrzeli kamera do środka DPFa a tam jakiś monolit odpadał i jak wyjęli i potrząsnęli to coś latało w środku.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2021, o 15:20 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?
Tak na przyszłość nie cytuj posta pod postem bo się posypią nagrody. 

