--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

ckarol86
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bełchatów

A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: ckarol86 » 9 mar 2021, o 20:40

A czy z tego powodu spalanie może być aż tak wysokie? 10-11 litrów...
A jak wiadomo prawie nie mam turbo więc nie szaleje.

ariel
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 2 mar 2016, o 17:04
Auto: opel 4x4
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: rybnik
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: ariel » 9 mar 2021, o 21:04

A rurę turbo sprawdzałeś

ckarol86
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bełchatów

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: ckarol86 » 9 mar 2021, o 21:10

Osobiście nie sprawdzałem bo nie znam się na tym.
jestem już po jednej wizycie na diagnozie i nic (sprawdzony elektrozawór i szczelności wężyki).
Na 17 marca mam drugą wizytę gdzie indziej.

andrew
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 lis 2017, o 04:24
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Białystok,Hamburg
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: andrew » 9 mar 2021, o 21:35

Jeżeli masz awarię napędu to generalnie sam chip w sobie nie naprawi twojej isi.Najpierw napraw ,a pózniej planuj sobie chipowanie.Jeżeli masz wrażenie zamulenia auta to raczej trzeba go naprawić a chipowanie to nie jest naprawa.

Ja mam fabrycznie 160 km i 350 nm plus świece z czujnikami.Zaraz po zakupie byłem na hamowni i wypluło mi 178 km i 385 nm i uznałem że dla tych powiedzmy 20 koników nie będę swojej isi przemęczał.Bo o kobiętę trzeba oszczędzać tym bardziej że już ma swoje latka.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: xul » 9 mar 2021, o 21:37

Podwyższone spalanie może być spowodowane nieszczelnością gdzieś między turbo, a kolektorem dolotowym, a nieszczelność może się objawiać dopiero pod obciążeniem. Wtedy masz zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej.

ckarol86
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bełchatów

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: ckarol86 » 23 mar 2021, o 20:44

rataj73 pisze:Na prostej rozpędź się 0-100 km/h i to powinno zająć ci ok. 10s jeżeli będzie więcej to trzeba szukać.

Moja ( też automat) przyspieszała w 9.7s , a po chipie 7.3s więc jest kolosalna różnica.
Auto naprawione i mam 9,5s. Czyli chyba czas zrobić chipa...

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: rataj73 » 23 mar 2021, o 21:25

Może napisz dla potomnych co dolegało pacjentowi.

ckarol86
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2021, o 00:46
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Bełchatów

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: ckarol86 » 23 mar 2021, o 21:39

rataj73 pisze:
23 mar 2021, o 21:25
edit
Problem był po stronie rozwalonego DPFa. Komputer pokazywał 26% a mimo to tam leżał problem.
Sprawdzili wszystko, czujniki, turbinę itd. i nic, a na końcu zajrzeli kamera do środka DPFa a tam jakiś monolit odpadał i jak wyjęli i potrząsnęli to coś latało w środku.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2021, o 15:20 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: A20DTH - zamulony czy to tylko wrażenie?

Post autor: spiryt4 » 24 mar 2021, o 00:22

Tak na przyszłość nie cytuj posta pod postem bo się posypią nagrody. :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”