--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Błąd DPF i pedały gazu

ODPOWIEDZ
Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 12 lip 2021, o 13:42

Witam,
Posiadam isie z motorem 2.0 160km. Dzisiaj podczas jazdy wyskoczył komunikat " awaria pojazdu......." Samochód przestał jechać, turbo nie działa. Po zgaszeniu i odpaleniu przez chwilę jest ok turbo ciągnie normalnie i znowu muł. Komp pokazał błędy DPF i pedały gazu czy coś takiego. Co może być przyczyną ? Zapchany DPF czy coś z tym pedałem? Ogólnie dodam, że nie chce się włączyć wypalanie DPF nawet jak po włączam mu wszystko żeby go odpowiednio obciążyć. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Rooff_ » 12 lip 2021, o 15:12

Przy tak "precyzyjnych" informacjach myślę, że każdy z chcących coś poradzić napisze Ci, że może to być problem z DPF albo z pedałem gazu.
Niestety jak chcesz pomocy zdalnej to kody błędów oraz informacja czym odczytywane, będą niezbędne.

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 12 lip 2021, o 19:31

Jutro podjadę jeszcze raz na kompa i spisze dokładnie kody błędów. Ale mam jeszcze jedno pytanie, bo nie mogę za Chiny doprowadzić do wypalania DPF. Nawet po włączeniu wszystkiego(klima,grzanie foteli, wentylowanie foteli i grzanie lusterek z szybą) dalej auto nie zaczyna wypalać DPF . Czy to może być przyczyną tych właśnie błędów? Wcześniej jak dałem mu duże obciążenie to się wypalal

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: mazmarcin » 12 lip 2021, o 19:56

Nawet mała ilość paliwa powoduje że filtr się nie wypala. No a jak już masz błąd w silniku to dopiero.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Rooff_ » 12 lip 2021, o 20:13

Wypalanie DPF nie jest krytycznie powiązane z obciążeniem auta. Jest szereg innych czynników koniecznych do wystąpienia, by wypalanie zostało zainicjowane. Wypalania nie da się wymusić w dowolnej chwili. Poczytaj w temacie dot. DPF.
Ten błąd DPF będzie albo jedną z przyczyn albo skutkiem. Wszystko zależy jaki jest,

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 13 lip 2021, o 11:20

Zamówiłem właśnie ELM 327 jak tylko przyjdzie to wrzucę kody błędów. Ale mam pytanie, czy tym ELM-em jestem w stanie sam wymusić proces wypalania? Sprzedawca pisze, że przy pomocy OPL DPF monitor mogę coś takiego zrobić? Co Wy na to?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: mazmarcin » 13 lip 2021, o 13:00

Nie.

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 14 lip 2021, o 08:04

Dziś odłączyłem wtyczkę od EGR, samochód nie wyświetlił "awaria pojazdu..." I podczas jazdy nie wchodzi w tryb serwisowy, można powiedzieć że jedzie normalnie tylko trochę słabiej ciągnie. Pojawił się za to check na desce. Czy przyczyną może być brudny EGR?

Dodano po 3 godzinach 54 minutach 35 sekundach:
Patron Panowie mój błąd, auto jeździ w miarę normalnie (nie jest to tak jak powinno ale da się jakoś jechać) tylko z odpietym czujnikiem różnicy cisnien. Wyskakuje tylko check ale awaria pojazdu nie. Dopiero jutro będę miał czym sprawdzić błędy. Czy może być opcja że uwalony czujnik ?

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 8 sie 2021, o 19:22

Witam,
Chciał bym ponownie wznowić temat, auto jakiś czas zachowywało się normalnie, ale dzisiaj wyskoczyła awaria pojazdu i tryb serwisowy. Mimo tego nastąpiło wypalanie DPF(zamontowałem diodę i kopcilo na biało ostro😁). Sprawdziłem błędy elm327 i programem torque i nic nie wykryło. Dodam, że podczas gdy daje opcje skasuj błędy, których program nie wykazał między zegarami wyskakuje od razu awaria pojazdu. Odłączyłem EGR i czujnik różnicy cisnien DPF, auto dalej w trybie awaryjnym. Po podłączeniu ich spowrotem i sprawdzeniu błędów, program pokazał coś takiego:

Raport historii usterek generowany przez Torque dla Androida=================================================

VIN samochodu:W0L
Producent:Nieznane
ID kalibracji pojazdu:Nieobecny

Dziennik aktualnych usterek
------------------
Brak aktualnych usterek w ECU

Dziennik usterek prawdopodobnych
------------------
P0403: Exhaust Gas Recirculation Control Circuit
P2455: Diesel Particulate Filter Differential Pressure Sensor Circuit High
P0405: Exhaust Gas Recirculation Sensor "A" Circuit Low
B2AAA: Nieznany kod - Dodatkowe informacje dostępne w Necie
P0641: Nieznany kod - Dodatkowe informacje dostępne w Necie
P0098: Nieznany kod - Dodatkowe informacje dostępne w Necie

Dziennik historii usterek
------------------
ECU informuje, że żadne wcześniejsze kody usterek nie są dostępne
Inne znalezione kody usterek
(być może niepotwierdzone, bieżące lub specyficzne dla producenta)
----------------------------------------------------
Nie ma innych zapamiętanych błędów w ECU


Po wykasowaniu tych błędów auto zaraz po odpaleniu pokazuje awaria pojazdu i tryb serwisowy. Na czwartek jestem umuwiony na wycinkę DPF i zaślepieni EGR.

Czy te błędy mogą być spowodowane zła praca EGR lub DPF? Czy szukać gdzie indziej. Dodam tylko, że jeszcze wczoraj isia jechała jak zła a dzisiaj takie numery.

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Rooff_ » 8 sie 2021, o 20:03

DTC P0641 00: 5V Reference 1 Circuit Malfunction
https://workshop-manuals.com/vauxhall/a ... dtc_p0641/

DTC P0098 00: Intake Air Temperature (IAT) Sensor 2 Circuit High Voltage
https://workshop-manuals.com/vauxhall/a ... p0098_luj/

Następnym razem użyj któryś z tych programów:
https://play.google.com/store/apps/deta ... oplmonitor
lub
https://play.google.com/store/apps/deta ... ldtcreader

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 8 sie 2021, o 20:42

Mam obie te aplikacje i nie chcą się łączyć z moim chińskim ELM-em. Jedynie łączy się torque i sd-prog . Sprawdziłem jeszcze raz błędy ELM-em na kablu od kumpla intez nic. Ogólnie z jakieś 3 tyg. Temu mialem błąd dotyczący właśnie czujnika pedału przyspieszania może to być z tym powiązane? Według linków, które wyżej podałeś(dzieki😉) ten czujnik jest w tym obwodzie. Muszę sprawdzić miernikiem czy jest na nim odpowiednie napięcie czy po obd ELM-em mogę sprawdzić wartość?

patr2ykk
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2021, o 17:07
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: patr2ykk » 8 sie 2021, o 21:55

Miałem jakiś czas temu sytuacje ze również na trasie tryb awaryjny, po skasowaniu błędu auto jechało kilometr i znów problem, oddałem do mechanika okazało się ze dpf nie mógł się wypalić do końca. Mechanik rozebrał, zawiózł na czyszczenie chemia i od tej pory zero problemów,

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Arturjimi » 9 sie 2021, o 12:19

Też właśnie pozbędę się dziada i EGR. Zobaczymy czy będzie sypać dalej awaria pojazdu, wtedy będę walczył z tymi czujnikami.


Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zaślepienia EGR. Gdzieś kiedyś na jakimś forum wyczytałem, że wystarczy wypiąć wtyczkę i wyprogramowac z komputera. Czy to prawda? Czy musi być zaślepiony fizycznie?

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Błąd DPF i pedały gazu

Post autor: Maverick_86 » 9 sie 2021, o 12:24

Teoretycznie tak, praktycznie zależy jak bardzo jest zabrudzony, może się okazać że pomimo wyprogramowania będzie lekko otwarty. Najbezpieczniej wyprogramować i zaślepić.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”