--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Niskie ciśnienie reduktora Adblue

ODPOWIEDZ
michaszko
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 4 lut 2019, o 09:31
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 9 razy

Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: michaszko » 19 maja 2023, o 18:58

Cześć,
Mam błąd P20E8-00, niskie ciśnienie reduktora. Do tego biały nalot w tłumiku.
Byłem w ASO i po podpięciu do komputera powiedzieli że to pompa.
Koszt pompy w ASO 3900 złotych brutto.
Szukałem na forum i widziałem, że inni też mieli problemy z pompą i kupowali nowe pompy.
Mam średnie zaufanie do ASO dlatego zapytam, czy jeżeli pompa ma ciśnienie 0 to adblue będzie dalej ubywało i będzie zanieczyszczało tłumik białym nalotem?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2023, o 15:46 przez michaszko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: mazmarcin » 19 maja 2023, o 20:28

Poszukaj diagnozy w innym miejscu, nie tylko ASO ma sprzęt. A jak nie ma nikogo to sprawdzić w innym ASO. Zapytaj w swoim oddziale. Jak wydech biały to raczej coś leje płyn niż nie podaje z powodu niskiego ciśnienia.

Wojtek84
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Grudziadz

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: Wojtek84 » 19 maja 2023, o 20:35

Miałem ten sam problem i była to pompa kupiłem za 800 pln razem ze zbiornikiem AdBlue od insignia B tak... Jeśli pompa ma te same wyjścia i przyłącza to działa w insignia a problem jest z wymiana bo ten pierścień uszczelniające co trzyma pompe w zbiorniku trzyma bardzo mocno

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Wojtek84
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Grudziadz

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: Wojtek84 » 19 maja 2023, o 20:42

A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


michaszko
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 4 lut 2019, o 09:31
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 9 razy

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: michaszko » 20 maja 2023, o 09:54

mazmarcin pisze:
19 maja 2023, o 20:28
Poszukaj diagnozy w innym miejscu, nie tylko ASO ma sprzęt. A jak nie ma nikogo to sprawdzić w innym ASO. Zapytaj w swoim oddziale. Jak wydech biały to raczej coś leje płyn niż nie podaje z powodu niskiego ciśnienia.
Marcin, o jakie interfejsy pytać, GDS2?
Wojtek84 pisze:
19 maja 2023, o 20:42
Miałem ten sam problem i była to pompa kupiłem za 800 pln razem ze zbiornikiem AdBlue od insignia B tak... Jeśli pompa ma te same wyjścia i przyłącza to działa w insignia a problem jest z wymiana bo ten pierścień uszczelniające co trzyma pompe w zbiorniku trzyma bardzo mocno

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wojtek, to może być 100% prawda bo miałem trasę około 1000 km i według VLinker miałem około 100% adblue, wróciłem z trasy i ku mojemu zdziwieniu pozostało około 10%. Wydmuchało prawie wszystko.
Z tego co widzę mamy te same auta rocznikowo, jeśli dobrze rozumiem to wymieniałeś cały zbiornik nie tylko pompę?
Możesz podać numery katalogowe z wersji B?
Sam to robiłeś czy warsztat?
Kupiłeś używkę?

Wojtek84
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Grudziadz

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: Wojtek84 » 20 maja 2023, o 16:31

Nie zbiornik nie pasuje ale pompa owszem nic tam nie trzeba ustawiać bo za pracę pompy odpowiada sterownik który jest oddzielnie i nie ma z nim problemu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 34 sekundach:
Postaram się wysłać zdjęcie pompy jaka ci jest potrzebna jeszcze dzis

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Wojtek84
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Grudziadz

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: Wojtek84 » 20 maja 2023, o 16:31

Postaram się wysłać zdjęcie pompy jaka ci jest potrzebna jeszcze dzis

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 1 godzinie 44 minutach 56 sekundach:
Taka pompa cię interesuje problem będziesz miał z odkreceniem tego pierścienia co jest wokoło on trzyma pompe w zbiorniku opcje są dwie albo specjalny ściągać albo młotek i tempy przecinakObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Wojtek84
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Grudziadz

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: Wojtek84 » 20 maja 2023, o 18:16

Taka pompa cię interesuje problem będziesz miał z odkreceniem tego pierścienia co jest wokoło on trzyma pompe w zbiorniku opcje są dwie albo specjalny ściągać albo młotek i tempy przecinakObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 51 minutach 6 sekundach:
A pompa używkami insignia b 2018r

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Wojtek84
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Grudziadz

Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue

Post autor: Wojtek84 » 20 maja 2023, o 19:07

A pompa używkami insignia b 2018r

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”