--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuNiskie ciśnienie reduktora Adblue
-
michaszko
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 4 lut 2019, o 09:31
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 9 razy
Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Cześć,
Mam błąd P20E8-00, niskie ciśnienie reduktora. Do tego biały nalot w tłumiku.
Byłem w ASO i po podpięciu do komputera powiedzieli że to pompa.
Koszt pompy w ASO 3900 złotych brutto.
Szukałem na forum i widziałem, że inni też mieli problemy z pompą i kupowali nowe pompy.
Mam średnie zaufanie do ASO dlatego zapytam, czy jeżeli pompa ma ciśnienie 0 to adblue będzie dalej ubywało i będzie zanieczyszczało tłumik białym nalotem?
Mam błąd P20E8-00, niskie ciśnienie reduktora. Do tego biały nalot w tłumiku.
Byłem w ASO i po podpięciu do komputera powiedzieli że to pompa.
Koszt pompy w ASO 3900 złotych brutto.
Szukałem na forum i widziałem, że inni też mieli problemy z pompą i kupowali nowe pompy.
Mam średnie zaufanie do ASO dlatego zapytam, czy jeżeli pompa ma ciśnienie 0 to adblue będzie dalej ubywało i będzie zanieczyszczało tłumik białym nalotem?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2023, o 15:46 przez michaszko, łącznie zmieniany 1 raz.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Poszukaj diagnozy w innym miejscu, nie tylko ASO ma sprzęt. A jak nie ma nikogo to sprawdzić w innym ASO. Zapytaj w swoim oddziale. Jak wydech biały to raczej coś leje płyn niż nie podaje z powodu niskiego ciśnienia.
-
Wojtek84
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Grudziadz
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Miałem ten sam problem i była to pompa kupiłem za 800 pln razem ze zbiornikiem AdBlue od insignia B tak... Jeśli pompa ma te same wyjścia i przyłącza to działa w insignia a problem jest z wymiana bo ten pierścień uszczelniające co trzyma pompe w zbiorniku trzyma bardzo mocno
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
Wojtek84
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Grudziadz
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
michaszko
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 4 lut 2019, o 09:31
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 9 razy
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Marcin, o jakie interfejsy pytać, GDS2?
Wojtek, to może być 100% prawda bo miałem trasę około 1000 km i według VLinker miałem około 100% adblue, wróciłem z trasy i ku mojemu zdziwieniu pozostało około 10%. Wydmuchało prawie wszystko.Wojtek84 pisze: ↑19 maja 2023, o 20:42Miałem ten sam problem i była to pompa kupiłem za 800 pln razem ze zbiornikiem AdBlue od insignia B tak... Jeśli pompa ma te same wyjścia i przyłącza to działa w insignia a problem jest z wymiana bo ten pierścień uszczelniające co trzyma pompe w zbiorniku trzyma bardzo mocno
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
A biały nalot jest dlatego ze czujnik ciśnienia na pompie jest uszkodzony i pompa cały czas daje jak szalona aż wywali wszystko. Moja stara była na swój sposób dziwacznie dobra bo jak pompa wywaliła AdBlue że zbiornika do zera to cały czas na wyswietlaczu pokazywało że za 900 km niemożliwe uruchomienie pojazdu mimo że AdBlue już nie bylo
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Z tego co widzę mamy te same auta rocznikowo, jeśli dobrze rozumiem to wymieniałeś cały zbiornik nie tylko pompę?
Możesz podać numery katalogowe z wersji B?
Sam to robiłeś czy warsztat?
Kupiłeś używkę?
-
Wojtek84
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Grudziadz
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Nie zbiornik nie pasuje ale pompa owszem nic tam nie trzeba ustawiać bo za pracę pompy odpowiada sterownik który jest oddzielnie i nie ma z nim problemu
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 34 sekundach:
Postaram się wysłać zdjęcie pompy jaka ci jest potrzebna jeszcze dzis
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 34 sekundach:
Postaram się wysłać zdjęcie pompy jaka ci jest potrzebna jeszcze dzis
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
Wojtek84
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Grudziadz
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Postaram się wysłać zdjęcie pompy jaka ci jest potrzebna jeszcze dzis
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 1 godzinie 44 minutach 56 sekundach:
Taka pompa cię interesuje problem będziesz miał z odkreceniem tego pierścienia co jest wokoło on trzyma pompe w zbiorniku opcje są dwie albo specjalny ściągać albo młotek i tempy przecinak
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 1 godzinie 44 minutach 56 sekundach:
Taka pompa cię interesuje problem będziesz miał z odkreceniem tego pierścienia co jest wokoło on trzyma pompe w zbiorniku opcje są dwie albo specjalny ściągać albo młotek i tempy przecinak

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
Wojtek84
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Grudziadz
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
Taka pompa cię interesuje problem będziesz miał z odkreceniem tego pierścienia co jest wokoło on trzyma pompe w zbiorniku opcje są dwie albo specjalny ściągać albo młotek i tempy przecinak
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 51 minutach 6 sekundach:
A pompa używkami insignia b 2018r
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dodano po 51 minutach 6 sekundach:
A pompa używkami insignia b 2018r
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
Wojtek84
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 26 paź 2019, o 19:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Grudziadz
Re: Niskie ciśnienie reduktora Adblue
A pompa używkami insignia b 2018r
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

