--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pomieszany olej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Pomieszany olej

Post autor: flcn » 21 mar 2016, o 12:45

Witajcie,

nie doklejam mojego pytania do wątku ogólnego o olejach, bo jest chyba nietypowe... Jeśli moderacja stwierdzi inaczej, proszę o przeniesienie.

Do sedna... Odwaliłem małą lipę... :roll: Podczas porządków w garażu zobaczyłem, że mam kilka niepełnych baniek od tego samego oleju (leję do obydwu Insigni LM Synthoil 5W-40). Postanowiłem zlać do jednej i... podczas przelewania zobaczyłem małą naklejkę z apteki olejowej na bańce... Pomyślałem tylko o sobie TY GŁUPIA PAŁO ]:-< i przestałem lać. W bańce miałem olej mineralny 15W40 do jeszcze innego, mniej wymagającego auta... :(

Teraz pytanie do znawców tematów olejowych: Czy jeśli wlałem tego mineralnego ok. 200-300 ml, to mogę jeszcze to wykorzystać do Insigni? Nie mam pojęcia czy taka mieszanka jest szkodliwa, a trochę mi szkoda tych 3 l LM , które tam wcześniej były.... Jakie macie zdanie?

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Pomieszany olej

Post autor: MiszaElk » 21 mar 2016, o 14:39

3 litry, to koszt ok. 100 zł. Koszt remontu silnika, to kilka tysięcy. Dla mnie rachunek prosty.
Nowoczesne dieslem są wymagające względem oleju.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Pomieszany olej

Post autor: KaMYk » 21 mar 2016, o 14:50

Oleje można mieszać, ale wyłącznie tej samej klasy jakościowej.
Dodatek mineralnego w syntetyku to nie jest dobre połączenie. Ja bym nie użył.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Pomieszany olej

Post autor: IBZI » 21 mar 2016, o 14:56

Do swojej bym nie wlał, ale do traktorka (dwusuw do koszenia trawy) pewnie wlałbym bez zastanowienia. Problem w tym, że olej do Insigni (diesla) musi mieć określone parametry aby współpracować z DPF. Nie wiem czy 10% dodatku zmieni te własności ale ja bym nie ryzykował.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Pomieszany olej

Post autor: flcn » 21 mar 2016, o 22:06

No właśnie... Ja też się boję mieszanki... Co prawda u mnie nie ma stresu z dpf - w obydwu out :-D, ale nie zmienia to faktu, że nie chciałbym zrobić jakiegokolwiek kuku silnikowi...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Pomieszany olej

Post autor: hubertus » 22 mar 2016, o 14:16

0,2 - 0,3 l na 4,5 w silniku nie zrobiło by mu kuku. Oczywiście tak się robić nie powinno. A tak z ciekawości nie zważyło ci się. Po zlaniu oba oleje ni rozdzieliły się?

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Pomieszany olej

Post autor: flcn » 22 mar 2016, o 20:33

Nie widać czy zważone... Bańka nie jest przeźroczysta. Na tym wąskim lekko przeswitującym pasku nie widać też. Teoretycznie mógłbym przelać do innego naczynia... ale co to da? Jak nie będzie zważone to co?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jaromat
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: OKR
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Pomieszany olej

Post autor: Jaromat » 28 mar 2016, o 10:29

Nie wlewaj tego,a będziesz spać spokojnie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”