Jestem po wymianie dwumasy. Po wymianie sprzęgła silnik głośno się uruchamiał i przy rozruchu rzucało całym przodem. Jak silnik był zimny to przy pierwszym rozruchu ten łomot był mniejszy. Jak się silnik nagrzał, to łomot się nasilał, aż rzucało przednim kołem. Byłem wściekły, że mechanik źle zamontował sprzęgło. Mechanik też obstawiał, że głośny dwumas. Ale dzięki forum, że za ten stan rzeczy odpowiada rozrusznik, postanowiłem sam zabrać się za jego regenerację. Kupiłem nowy bendiks, nowe tulejki. Wymieniłem to wszystko, wyczyściłem, nasmarowałem.
Dziś montaż i test.
I co?
Jak ręką odjął
Polecam regenerację we własnym zakresie. Bendiks około 40 zł, trzy tulejki w cenie około 12 zł. Wymiana pod domem, nie trzeba kanału.
Tutaj fajny poradnik od kolegów z forum vectry.
https://forum.vectraklub.pl/topic/14949 ... -vc-z19dt/



