--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Jak wam odpalają Insignie na mrozie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: noirdk » 2 mar 2018, o 09:10

Bodex pisze:Bo mi tak ObrazekObrazekObrazek

https://www.facebook.com/marek.leja.900 ... 5877336929

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Ach ta "twarzo-książka" nie pooglądamy ;) bez konta.

BTW w Krk wczoraj i dziś rano -17'C ]:->

R1985
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 16 cze 2016, o 22:49
Auto: ST 2.0T 4x4 Cosmo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: SKMKraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: R1985 » 2 mar 2018, o 10:27

Jak odpalają diesle w zimie? Na kable ;)

Bodex

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: Bodex » 2 mar 2018, o 11:44

Blest pisze:U mnie było -19 auto cały tydzień na dworze przez te mrozy. Podgrzanie świec dwa razy i kręci bez problemu. I przez cały tydzień krótkie odcinki 2,5 km do roboty i auto stoi 8h potem znów 2,5 km do domu i auto stoi. Na weekend dłuższa trasa około 120 km, akurat aku się podładuje i DPF wypali :). Paliwo circle k miles plus.
2 x świece ? Oj wiedza nie boli.
Poinformuję kolegę ,że to bez sensu , bo w nowoczesnych dieslach świece , grzeją jeszcze po rozruchu silnika , steruje tym sterownik świec.

A gdy upalisz świece , a masz z czujnikiem to 500 zł jedna i zaboli.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: Blest » 2 mar 2018, o 12:17

Dzięki za informacje, zrobiłem to dziś jak było minus 19, więc od jednego razu nic się chyba się stało. Przesiadka z starszego na nowsze auto i tyle zmian. Jeszcze raz dzięki za info będę pamiętać na drugi raz ;-).

Pytanie może z innej beczki, co robicie żeby silnik szybciej złapał temp roboczą te 90 C? Chciałem włożyć karton za chłodnicę, ale nie ma dostępu do niej, robiłem tak w asterce G i szybciej grzała.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: rataj73 » 2 mar 2018, o 12:40

Bodex pisze: Oj wiedza nie boli.
Poinformuję kolegę ,że to bez sensu , bo w nowoczesnych dieslach świece , grzeją jeszcze po rozruchu silnika , steruje tym sterownik świec.
Oj, wiedza nie boli :lol: :lol: :lol:

Dobre tyle że świece grzeją dodatkowo dopiero po uruchomieniu silnika, więc przy bardzo dużych mrozach podgrzanie świec 2x jest jak najbardziej zasadne. Dodatkowo sam sobie zapszeczasz bo niby jak ma tym zabiegiem upalić świece skoro po odpaleniu silnika świece dalej grzeją i to znacznie dłużej niż podczas podgrzewania wstępnego. W takim razie powinny się nie tylko upalić ale nawet stopić.

-- 2 mar 2018, o 12:47 --
Blest pisze:
Pytanie może z innej beczki, co robicie żeby silnik szybciej złapał temp roboczą te 90 C? Chciałem włożyć karton za chłodnicę, ale nie ma dostępu do niej, robiłem tak w asterce G i szybciej grzała.
Nie ma lepszego sposobu na szybkie nagrzanie diesla jak danie ogrzewania na LO zanim silnik się nie nagrzeje. Jest co prawda trochę zimniej przez chwilę w aucie, ale za to przy -20C jest możliwość dobicia do 90C już po 7km.
Jak jest włączone ogrzewanie i dość mocno dmuchawa to może się okazać że po mieście wskazówka do 90 nie dojdzie nigdy.

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: noirdk » 2 mar 2018, o 12:57

Ja dokładnie tak robie jak napisał rataj73. Dziś rano przy -17'C na ogrzewaniu na LO. Przejechałem jakieś 6-7 km i temp była ok 70'C i włączyłem ogrzewanie :)

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: Blest » 2 mar 2018, o 13:12

No u mnie jak dam na te 22 C to dopiero po 20 km łapie 80- 90 C przy tych mrozach. Czyli przestawić trzeba będzie ogrzewanie na LOW i zobaczymy jak szybko złapie.

Dzięki Panowie! :)

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: norbi333 » 2 mar 2018, o 13:40

U mnie najniższa była -18 i paliła oba bez najmniejszych problemów. Procedura taka sama jak zawsze czyli gaśnie grzanie świec i odpalam.

gosc
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 6 maja 2016, o 12:06
Auto: opel
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Koszalin

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: gosc » 2 mar 2018, o 15:31

U mnie bez problemu pali wczoraj -16 .Tylko tyle że mam webasto.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: norbi333 » 2 mar 2018, o 15:36

noirdk pisze:Ja dokładnie tak robie jak napisał rataj73. Dziś rano przy -17'C na ogrzewaniu na LO. Przejechałem jakieś 6-7 km i temp była ok 70'C i włączyłem ogrzewanie :)
Bez sensu marznąć w samochodzie :lol:

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: rataj73 » 2 mar 2018, o 16:06

Jak są grzane stołki to jest całkiem przyjemnie, a jednak prędkość nagrzewania znacznie bez porównania.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: norbi333 » 2 mar 2018, o 17:10

Stołki od razu nie zagrzeją,Kiera również.Czyli mam do pracy 8 km i przez 7 marznąć :lol:

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: noirdk » 2 mar 2018, o 17:31

norbi333 pisze:
noirdk pisze:Ja dokładnie tak robie jak napisał rataj73. Dziś rano przy -17'C na ogrzewaniu na LO. Przejechałem jakieś 6-7 km i temp była ok 70'C i włączyłem ogrzewanie :)
Bez sensu marznąć w samochodzie Obrazek
Nie ma tragedii, a do pracy mam 21 km. Po tych kilku dmucha już ciepłym :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piotr_Mk
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: 12 lut 2015, o 23:12
Auto: brak
Rok produkcji: 2020
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: Piotr_Mk » 2 mar 2018, o 17:37

mój 3-4 dni stał, odpalił normalnie co prawda przy -10

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: norbi333 » 2 mar 2018, o 18:50

noirdk pisze: Po tych kilku dmucha już ciepłym :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Ja mam te jakieś grzałki w nawiewach i z nadmuchami włączonymi szybko leci ciepłe powietrze

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: marcinmg » 2 mar 2018, o 19:07

Dokładnie, jak są grzałki to prawie od razu leci ciepłe powietrze ale rozgrzewa się szybciej jak trzymasz obroty podczas jazdy powyżej 2000.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: rataj73 » 2 mar 2018, o 19:12

norbi333 pisze:Stołki od razu nie zagrzeją,Kiera również.Czyli mam do pracy 8 km i przez 7 marznąć :lol:

U mnie szybciej jest ciepło w plecy niż poleci ciepło z nawiewów, tyle że mój fotel jest lekko ,, stuningowany" i nagrzewa się znacznie szybciej niż pasażera. :roll:

Bodex

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: Bodex » 2 mar 2018, o 22:00

Oj Rataj !

Na początku grzeją na full , a potem sterownik steruje napięciem tak by grzały a nie się przepalały ! Czyli zmniejsza napięcie
Miałeś kiedyś świece w ręku i grzałeś ją na akumulatorze ?
Robi się biała na końcówce to około 700 st C, jeśli już gorącą 300-409 st C jeszcze raz odpalisz to nagrzewa się ponad krytyczną temperaturę i tylko krok od jej przepalenia.

Stare świece miały 6, a nawet 8 mm średnicy zależy jakie auto.

Te nowoczesne z uwagi na 4 zawory na cylinder i brak miejsca maja 3-4 mm średnicy.

Wiecie chłopaki jeśli o czymś piszę to dokładnie wiem od strony technicznej i 15 lat doświadczeń ze sklepu z częściami .

W aso i mówili , że sporo przyjeżdża ze spalonym sterownikiem , wiecie dlaczego ?

Miłego wekendu , od poniedziałku odwilż


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Arczi_88

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: Arczi_88 » 4 mar 2018, o 13:22

Podczas wyjazdu na ferie samochód stał 6 dni bez żadnego ruchu. W ciągu dnia -4* w nocy -10*. Dwa razy zagrzałem świece i odpalił bez zająknięcia. W ostatnim tygodniu przy mrozach -16* raz grzałem i odpalał bez zająknięcia.
Co do ogrzewania to, jak jest szyba zamarznięta to ogrzewanie ustawiam na szybę (wiadomo dmucha na full) ale jak tylko da się jechać do ustawiam na 20-21st. i wciskam AUTO. Na początku cisza i spokój ale wraz ze wzrostem temp. silnika dmuchawa sama zaczyna się ustawiać.

Awatar użytkownika
pondek91
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
Auto: Opel Insignia COSMO
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chorzów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Jak wam odpalają Insignie na mrozie

Post autor: pondek91 » 19 wrz 2019, o 10:00

Stosuje ktoś jeszcze depresatory ? Jestem nowym posiadaczem Diesla i pierwsza zima przede mna. Spytałem znajomego to powiedział, że już od około listopada na stacjach są "zimowe" paliwa. To prawda ? Na zimę koncerny wymieniają paliwo w dystrybutorach na jakieś odporniejsze na mrozy ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”