--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Erni2000
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2019, o 17:26
Auto: Insignia grand sport
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Darlington

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: Erni2000 » 27 cze 2019, o 19:59

Witam jaki olej zalać do insigni B 2017 silnik 2.0 b20dth
. Według Castella to ma być 0w30 ja mam zalany 5w30. Więc lać te sama gradacje czy zmienić na 0w30

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: peja-1991 » 27 cze 2019, o 21:05

Fabrycznie jest 5w30 pełen syntetyk.
Czego byś nie zalał, lepiej wymiana co 15 tys niż co 30
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

JaMi
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: JaMi » 28 cze 2019, o 06:54

dopóki mam gwarancję, leję olej w ASO. Komputer w moim przypadku pokazuje zmianę co około 15 tys.km więc nie mam problemu z teoretycznym czekaniem do 30 tys.km

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: mazmarcin » 29 cze 2019, o 17:16

Moja trzymała serię przy czterokrotnie większym przebiegu ;)

Sylwester
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2019, o 04:49
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Pinczyn

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: Sylwester » 1 sie 2019, o 13:27

Mam insignia kod silnika b20dth w marcu wymieniłem rozrząd oryginalny gm wczoraj ulamalo rolkę prowadząca z obudowy mocowania pompy wody czy ktoś też miał takie coś jaka może być przyczyną przejechane około 4000 km

markrk
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:29
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: markrk » 1 sie 2019, o 14:10

Pompa wody była nowa?
Na rozrząd i inne części macie gwarancję 2 lata i nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej, dlatego na każdą usługę i część FV.

rafalk
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: rafalk » 24 wrz 2019, o 20:11

Drążę temat osłony pod silnik do Insigni z silnikiem B20DTH. Czy faktycznie są jakieś przeciwwskazania do montażu osłony od innych Insigni CDTI? Wydaje mi się, że silnik nie będzie się tak brudził, w zimie nie będzie się tak szybko wychładzał, ponadto taka osłona ma dodatkowe wyciszenie, więc teoretycznie same plusy. W ASO oczywiście tłumaczą, że skoro wyjechała tak z fabryki to osłony nie powinno się montować, najprawdopodobniej ze względów termicznych.
W innych tematach na forum znalazłem pojedyncze wpisy, że Opel przestał montować osłony ze względu na niedostateczne chłodzenie alternatora lub pożary samochodów.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: dokia » 24 wrz 2019, o 20:19

A co Ci przeszkadza że silnik się okurzy??
Jak nie było to nie montuj. Ja to zrobiłam i mi się przegrzewała. W tym sezonie latała bez tych majtek i nie grzała się.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: Blest » 24 wrz 2019, o 20:25

Również zamawiałem osłonę i nie było żadnych problemów z temperaturą silnika. Moimi zdaniem to zwykła oszczędność przez Opla. Osłona zawsze chroni przed syfem itp.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: dokia » 24 wrz 2019, o 20:31

ja się grzałam, tj miałam ponad 100, ale ja jestem tą mocniejszą benzynką, to może dlatego
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: mazmarcin » 24 wrz 2019, o 20:38

Blest pisze:
24 wrz 2019, o 20:25
Również zamawiałem osłonę i nie było żadnych problemów z temperaturą silnika. Moimi zdaniem to zwykła oszczędność przez Opla. Osłona zawsze chroni przed syfem itp.
Ewidentnie opel szedł w oszczędności, nie wiem jak w Twoim ale znam paru co przy tym silniku miało układ hamulcowy 16 :oops:
A wszystkie A20DTH miały 17

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
dokia pisze:
24 wrz 2019, o 20:19
A co Ci przeszkadza że silnik się okurzy??
Jak nie było to nie montuj. Ja to zrobiłam i mi się przegrzewała. W tym sezonie latała bez tych majtek i nie grzała się.
Silniki PB i ON bardzo się różnią w produkowaniu ciepła w czasie pracy :lol: :D
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2019, o 20:46 przez mazmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: dokia » 24 wrz 2019, o 20:46

Pffff....
:oops:
Radio 357 :)

rafalk
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: rafalk » 24 wrz 2019, o 21:48

mazmarcin pisze:
24 wrz 2019, o 20:44
Blest pisze:
24 wrz 2019, o 20:25
Również zamawiałem osłonę i nie było żadnych problemów z temperaturą silnika. Moimi zdaniem to zwykła oszczędność przez Opla. Osłona zawsze chroni przed syfem itp.
Ewidentnie opel szedł w oszczędności, nie wiem jak w Twoim ale znam paru co przy tym silniku miało układ hamulcowy 16 :oops:
A wszystkie A20DTH miały 17
Niestety zwróciłem na to uwagę już po kupnie, ale też mam układ hamulcowy 16". A żal póki co robić swap na większe, bo poprzedni właściciel niedawno wymieniał tarcze i klocki.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: xul » 25 wrz 2019, o 07:16

Jeżeli chodzi o sanki, jak to już ze 2 razy tu pisałem, kumpel handluje częściami do Opla i na bazie sanek do VC zauważył, że sanki z diesli (z osłoną) są zdecydowanie bardziej skorodowane niż w benzynach (bez osłony).

rafalk
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: rafalk » 27 wrz 2019, o 11:35

Mam jeszcze VC z przebiegiem 300k km - nie zauważyłem tam problemu z sankami. A jednak osłona w dieslu się przydaje. Rozważałem zakup metalowej, ale to dodatkowe 9 kg z przodu i większa kasa niż używana, oryginalna osłona w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: Major601 » 10 paź 2019, o 07:24

Nie rozumiem cóż z tego że silnik się pobrudzi...
A swoją drogą często jest tak, że jak podjadę pod garaż po trasie i silnik pracuje to czuć jak ciepło wylatuje spod samochodu. Dlatego nie mam zamiaru zakładać osłony i dusić tego powierza które ma ujść.
Ponadto sporo się słyszy, że temperatura wypalanego DPF szkodzi temu co wokół silnika i w samym silniku. Trzeba pamiętać że DPF w B20dth wypala się często, w lato po osiągnięciu około 50% zapełnienia, również przy jeździe po trasach, tak zostało to zaprogramowane i nie jest to żadna oznaka przedwczesnego zużycia. Było tak od początku i to nie tylko w moim egzemplarzu.
Róbcie jak chcecie, ale poprawianie fabryki ma sens w przypadku hamulców, a nie osłony by silnik był czysty z zewnątrz. Lepiej zadbać o dobry olej 😉

rafalk
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: rafalk » 27 paź 2019, o 11:36

W moim aucie na dystansie ok. 2000 km zaobserwowałem 4 wypalania czyli, wychodzi na to, że wypala się co ok. 500 km. Niestety, aplikacja DPF Info nie jest kompatybilna z B20DTH, więc nie umiem powiedzieć przy jakim % zapełnienia zostały uruchomione.

Czy w Waszych autach przy odpuszczaniu gazu słychać taki specyficzny dźwięk buczenia? Znika gdy doda się lekko gazu oraz w trakcie wypalania DPF. Ponato przy wypalaniu po dodaniu gazu słychać bardziej basowy pomruk.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: Major601 » 27 paź 2019, o 17:37

Jest dokładnie jak piszesz, większy bas.

rafalk
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: rafalk » 30 paź 2019, o 17:27

Ale czy kiedy się nie wypala DPF słyszycie takie buczenie o wyższej częstotliwości przy odpuszczeniu gazu? Szczególnie powyżej 2000 obr./min

Marek79
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:36
Auto: insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bielsko-Biała

Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry

Post autor: Marek79 » 30 paź 2019, o 17:47

Ja nic nie słyszę, ale też się dokładnie nie wsłuchiwałem.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”