--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSilnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
-
Erni2000
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 13 maja 2019, o 17:26
- Auto: Insignia grand sport
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Darlington
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Witam jaki olej zalać do insigni B 2017 silnik 2.0 b20dth
. Według Castella to ma być 0w30 ja mam zalany 5w30. Więc lać te sama gradacje czy zmienić na 0w30
. Według Castella to ma być 0w30 ja mam zalany 5w30. Więc lać te sama gradacje czy zmienić na 0w30
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Fabrycznie jest 5w30 pełen syntetyk.
Czego byś nie zalał, lepiej wymiana co 15 tys niż co 30
Czego byś nie zalał, lepiej wymiana co 15 tys niż co 30
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
JaMi
- Użytkownik
- Posty: 405
- Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
- Auto: Insignia B kombi
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
dopóki mam gwarancję, leję olej w ASO. Komputer w moim przypadku pokazuje zmianę co około 15 tys.km więc nie mam problemu z teoretycznym czekaniem do 30 tys.km
-
Sylwester
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 1 sie 2019, o 04:49
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Pinczyn
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Mam insignia kod silnika b20dth w marcu wymieniłem rozrząd oryginalny gm wczoraj ulamalo rolkę prowadząca z obudowy mocowania pompy wody czy ktoś też miał takie coś jaka może być przyczyną przejechane około 4000 km
-
markrk
- Użytkownik
- Posty: 141
- Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:29
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto:
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Pompa wody była nowa?
Na rozrząd i inne części macie gwarancję 2 lata i nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej, dlatego na każdą usługę i część FV.
Na rozrząd i inne części macie gwarancję 2 lata i nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej, dlatego na każdą usługę i część FV.
-
rafalk
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Drążę temat osłony pod silnik do Insigni z silnikiem B20DTH. Czy faktycznie są jakieś przeciwwskazania do montażu osłony od innych Insigni CDTI? Wydaje mi się, że silnik nie będzie się tak brudził, w zimie nie będzie się tak szybko wychładzał, ponadto taka osłona ma dodatkowe wyciszenie, więc teoretycznie same plusy. W ASO oczywiście tłumaczą, że skoro wyjechała tak z fabryki to osłony nie powinno się montować, najprawdopodobniej ze względów termicznych.
W innych tematach na forum znalazłem pojedyncze wpisy, że Opel przestał montować osłony ze względu na niedostateczne chłodzenie alternatora lub pożary samochodów.
W innych tematach na forum znalazłem pojedyncze wpisy, że Opel przestał montować osłony ze względu na niedostateczne chłodzenie alternatora lub pożary samochodów.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
A co Ci przeszkadza że silnik się okurzy??
Jak nie było to nie montuj. Ja to zrobiłam i mi się przegrzewała. W tym sezonie latała bez tych majtek i nie grzała się.
Jak nie było to nie montuj. Ja to zrobiłam i mi się przegrzewała. W tym sezonie latała bez tych majtek i nie grzała się.
Radio 357 :)
- Blest
- Użytkownik
- Posty: 411
- Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Oka
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Również zamawiałem osłonę i nie było żadnych problemów z temperaturą silnika. Moimi zdaniem to zwykła oszczędność przez Opla. Osłona zawsze chroni przed syfem itp.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
ja się grzałam, tj miałam ponad 100, ale ja jestem tą mocniejszą benzynką, to może dlatego
Radio 357 :)
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Ewidentnie opel szedł w oszczędności, nie wiem jak w Twoim ale znam paru co przy tym silniku miało układ hamulcowy 16
A wszystkie A20DTH miały 17
Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
Silniki PB i ON bardzo się różnią w produkowaniu ciepła w czasie pracy
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2019, o 20:46 przez mazmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
-
rafalk
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Niestety zwróciłem na to uwagę już po kupnie, ale też mam układ hamulcowy 16". A żal póki co robić swap na większe, bo poprzedni właściciel niedawno wymieniał tarcze i klocki.
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Jeżeli chodzi o sanki, jak to już ze 2 razy tu pisałem, kumpel handluje częściami do Opla i na bazie sanek do VC zauważył, że sanki z diesli (z osłoną) są zdecydowanie bardziej skorodowane niż w benzynach (bez osłony).
-
rafalk
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Mam jeszcze VC z przebiegiem 300k km - nie zauważyłem tam problemu z sankami. A jednak osłona w dieslu się przydaje. Rozważałem zakup metalowej, ale to dodatkowe 9 kg z przodu i większa kasa niż używana, oryginalna osłona w dobrym stanie.
- Major601
- Użytkownik
- Posty: 596
- Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
- Auto: Opel Astra H
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Nie rozumiem cóż z tego że silnik się pobrudzi...
A swoją drogą często jest tak, że jak podjadę pod garaż po trasie i silnik pracuje to czuć jak ciepło wylatuje spod samochodu. Dlatego nie mam zamiaru zakładać osłony i dusić tego powierza które ma ujść.
Ponadto sporo się słyszy, że temperatura wypalanego DPF szkodzi temu co wokół silnika i w samym silniku. Trzeba pamiętać że DPF w B20dth wypala się często, w lato po osiągnięciu około 50% zapełnienia, również przy jeździe po trasach, tak zostało to zaprogramowane i nie jest to żadna oznaka przedwczesnego zużycia. Było tak od początku i to nie tylko w moim egzemplarzu.
Róbcie jak chcecie, ale poprawianie fabryki ma sens w przypadku hamulców, a nie osłony by silnik był czysty z zewnątrz. Lepiej zadbać o dobry olej
A swoją drogą często jest tak, że jak podjadę pod garaż po trasie i silnik pracuje to czuć jak ciepło wylatuje spod samochodu. Dlatego nie mam zamiaru zakładać osłony i dusić tego powierza które ma ujść.
Ponadto sporo się słyszy, że temperatura wypalanego DPF szkodzi temu co wokół silnika i w samym silniku. Trzeba pamiętać że DPF w B20dth wypala się często, w lato po osiągnięciu około 50% zapełnienia, również przy jeździe po trasach, tak zostało to zaprogramowane i nie jest to żadna oznaka przedwczesnego zużycia. Było tak od początku i to nie tylko w moim egzemplarzu.
Róbcie jak chcecie, ale poprawianie fabryki ma sens w przypadku hamulców, a nie osłony by silnik był czysty z zewnątrz. Lepiej zadbać o dobry olej
-
rafalk
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
W moim aucie na dystansie ok. 2000 km zaobserwowałem 4 wypalania czyli, wychodzi na to, że wypala się co ok. 500 km. Niestety, aplikacja DPF Info nie jest kompatybilna z B20DTH, więc nie umiem powiedzieć przy jakim % zapełnienia zostały uruchomione.
Czy w Waszych autach przy odpuszczaniu gazu słychać taki specyficzny dźwięk buczenia? Znika gdy doda się lekko gazu oraz w trakcie wypalania DPF. Ponato przy wypalaniu po dodaniu gazu słychać bardziej basowy pomruk.
Czy w Waszych autach przy odpuszczaniu gazu słychać taki specyficzny dźwięk buczenia? Znika gdy doda się lekko gazu oraz w trakcie wypalania DPF. Ponato przy wypalaniu po dodaniu gazu słychać bardziej basowy pomruk.
-
rafalk
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 8 lut 2017, o 09:52
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Silnik 2.0 170KM B20DTH - parametry
Ale czy kiedy się nie wypala DPF słyszycie takie buczenie o wyższej częstotliwości przy odpuszczeniu gazu? Szczególnie powyżej 2000 obr./min
-
Marek79
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:36
- Auto: insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Bielsko-Biała

