--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Demontaż obudowy filtra oleju

ODPOWIEDZ
TomekKala

Demontaż obudowy filtra oleju

Post autor: TomekKala » 15 sie 2015, o 19:56

Witam mam Insignie z 2011roku silnik 2.0CDTI 130KM i leci mi olej z pod obudowy filtra, wymiennika ciepła jest tam oring który muszę wymieni może ktoś już to robił i podzieli się na co trzeba zwrócić uwagę i co trzeba odkręcić

traha

Re: Demontaż obudowy filtra oleju

Post autor: traha » 24 sie 2015, o 19:54

Oringi dostępne w serwisie coś około 70 zł wymiennik jest mocowany na trzy śruby także trzeba spuścić płyn chłodniczy wypiąć dwa przewody z wymiennika i wyciągnąć wymiennik prosta sprawa.

Andrzej

Re: Demontaż obudowy filtra oleju

Post autor: Andrzej » 26 sie 2015, o 18:43

A pomierzył ktoś ten oring, jakie wymiary bo w sklepie taki oring to koszt 5 zł
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, o 21:55 przez Engine, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę o stosowanie się do regulaminu forum.

TomekKala

Re: Demontaż obudowy filtra oleju

Post autor: TomekKala » 26 sie 2015, o 20:15

Dzięki kolego za informacje. Dziś zamówiłem oringi w serwisie, koszt 52,21zł. Na jutro będą.
Szkoda tylko ze trzeba spuścić płyn chłodniczy bo myślałem ze jest możliwość bez spuszczania.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, o 21:57 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie się do regulaminu forum.

marcinisko

Re: Demontaż obudowy filtra oleju

Post autor: marcinisko » 27 sie 2015, o 06:47

Andrzej pisze:A pomierzył ktoś ten oring, jakie wymiary bo w sklepie taki oring to koszt 5 zł
Mam w garażu te oringi, sprawdzę te wymiary i napiszę.

A co do spuszczania płynu to może wystarczy zacisnąć węże przy wymienniku...

At3k

Uszczelka Podstawy filtra oleju 2.0

Post autor: At3k » 23 gru 2016, o 12:08

Witam Panowie,
orientujecie się może czy jest możliwość kupna samej uszczelki podstawy filtra oleju, bo z informacji od serwisu wyjechali mi z calą obudową i chłodniczką oleju za 400Euro. Niby tej uszczelki pojedyńczo nie ma sensu wymieniać.

Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”