--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Silnik gaśnie na jałowym

ODPOWIEDZ
Ponkog

Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: Ponkog » 25 wrz 2016, o 14:12

Witam.

Panowe mam problem z Insignia. Zdążyło juz mi się to 5 krotnie w przeciągu ostatniego miesiąca że wrzucając luz auto potrafi zgasnąć. Gaśnie sam silnik reszta działa nadal.

Gdy 1 raz się to zdarzylo były błędy
P0403
P0108
P0193

Błędy skasowałem auto jeździło kilka dni i znowu zgasł 2 razy - komputer 0 bledow.
Jedynie co zwróciliśmy uwagę z mechanikiem to na parametrach EGR - cały czas pokazywał 0% .... podczas pracy na biegu jałowym czy przy gazowane cały czas 0% - może padł EGR??????

Wyjalem EGR był brudny... wyczyscilem założyłem ponownie.
To samo z czujnikiem doładowania był MEGA zabrudzone po 5 h czyszcenie wyglądał jak now

Myślałem że to pomogło ale wczoraj znów mi zgasł 10 minut po uruchomieniu silnika a później jak zwalniałem przed robotami drogowymi po 100 km trasy, zmiana z biegu na luz obroty spadły aż silnik zgasł. Odpala bez problemu na biegu jałowym na zimnym bardzo minimalne ruchy wskazówki obrotów?
Film paliwa wymieniony po 1 zgaśnięciu auta.

Auto poza tym jeździ i przyspiesza itd.

Auto to Insigniaz 2010 roku 81KW

Czy ktoś miał coś podobnego ? Nie uważacie że to EGR padł i przez to ze nie otwiera się i nie zamyka wysyła jakieś dIwne informacje i dławi auto?
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2016, o 14:50 przez Ponkog, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: kuba89 » 25 wrz 2016, o 14:17

Ponkog pisze:Auto poza tym jeździ jak szalone super przyspiesza itd.

Auto to 2.0 cdti 110 km.
????? 110km ?????
Przepraszam za off :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: mxw » 25 wrz 2016, o 15:39

Może tyle dopiero przejechał? :-)
Też przepraszam. ;-)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Ponkog

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: Ponkog » 25 wrz 2016, o 15:44

W kwesti zakonczenia docinek :) Auto jest zawirusowane:)

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: elfiasty » 25 wrz 2016, o 15:50

110 km po wirusie ? :idea:

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: Zbyszek01 » 25 wrz 2016, o 16:39

Dajcie spokój koledzy, stara się :)
Ponkog pisze:W kwesti zakonczenia docinek :) Auto jest zawirusowane:)
Może to jest przyczyną ?
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Ponkog

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: Ponkog » 25 wrz 2016, o 17:18

Zbyszek01 pisze:edit
Długo jeżdżę z chipem a to zaczęło się dziać stosunkowo niedawno. Wcześniej nie było problemów
Ostatnio zmieniony 10 cze 2019, o 11:19 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

judasz1994
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 cze 2018, o 02:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: judasz1994 » 5 cze 2019, o 22:49

Witam serdecznie, mam małe pytanie, przeszukałem całe forum i nic nigdzie nie znalazłem. Mianowicie mam taki problem że samochód czasami nie trzyma biegu jałowego, po dojechaniu do skrzyżowania, zaraz po odpaleniu. Pierwsza diagnoza przepływomierz - wymieniony, druga EGR - wymieniony, dodatkowo wyczyscilem map sensor, przepustnice i rurę od egr. Błędów brak, komputer nic nie pokazuje. Pytam bo może miał ktoś taki przypadek albo wie na co jeszcze mogę zwrócić uwagę?

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: Bartol » 5 cze 2019, o 23:44

Jeśli problem nie występuje po rozgrzaniu silnika tylko zaraz po odpaleniu to obstawiam nieszczelność w układzie dolotowym, wydechowym lub bloku silnika(korek wlewu oleju, bagnet, itp.).
Na zimnym silniku odczyt z sond nie wpływa na dawkę paliwa, która dobrana jest na podstawie sztywnych danych zapisanych w ECU. Wtedy, jakiekolwiek defekty w zespole napędowym będą powodowały odczuwalne nieprawidłowości.
Po rozgrzaniu zaczynają pracować sondy i korygują to co wynika z tej nieszczelności dlatego jest "poprawnie".

judasz1994
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 cze 2018, o 02:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Silnik gaśnie na jałowym

Post autor: judasz1994 » 6 cze 2019, o 06:44

Na zimnym gaśnie mi cały czas, na ciepłym zdarza mu się trzymać obroty w normie. Jeszcze zauważyłem że piszczy mi przepustnica i pokazuje cały czas jakby była otwarta, bez względu na to czy jest odpalony czy zgaszony, czy na jałowym czy podczas jazdy

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”