--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Gaśnie przy wysprzęgleniu

ODPOWIEDZ
Bartek87

Gaśnie przy wysprzęgleniu

Post autor: Bartek87 » 11 lis 2016, o 17:12

Witam wszystkich,
Od niedawna w mojej Insigni (2.0 CDTI 130KM 96kW 2010r.) pojawił się poniższy problem. Zupełnie bez reguły od czasu do czasu samochód traci moc, pojawia się komunikat "awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem" po czym w momencie wciśnięcia sprzęgła samochód gaśnie. Czasem przed utratą mocy potrafi szarpnąć silnik.
Następnie (nawet jeszcze się tocząc) odpala bez problemu i przez kolejne dni, a nawet tygodnie jeździ bez problemu.
Proszę o jakąś podpowiedź być może ktoś już miał podobną przypadłość.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu

Post autor: marcin.1987 » 11 lis 2016, o 19:01

Niesprawny egr w niektórych przypadkach potrafi zadusić silnik.

pawel55

Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu

Post autor: pawel55 » 11 lis 2016, o 19:48

U mnie było tak samo, Awaria silnika i zgasła na sprzęgle. Na serwisie okazało sie ze egr. Wymienili (na gwarancji) i problem jak ręką odjął. Serwis = wymiana, oni się w to nie bawią, ale ty możesz spróbować wyczyścić.

kimba24
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 04:13
Auto: Insignia 2.0 DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ożarów Maz.

Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu

Post autor: kimba24 » 12 lis 2016, o 21:34

jeśli wysypało błąd to wypadałoby pod komputer podpiąć, może być egr jak i równie dobrze coś innego

Bartek87

Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu

Post autor: Bartek87 » 13 lis 2016, o 10:53

jasne. podlaczenie pod komputer obowiazkowe. wybieram sie zaraz po weekendzie... orietnujecie sie moze czy wyjecie egr jest mozliwe bez demontazu obudwy, jakos prosciej? czy niestety trzeba calosci wykrecac?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, o 17:04 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad poprawnej pisowni - regulamin par. 5 pkt 8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”