Witam wszystkich,
Od niedawna w mojej Insigni (2.0 CDTI 130KM 96kW 2010r.) pojawił się poniższy problem. Zupełnie bez reguły od czasu do czasu samochód traci moc, pojawia się komunikat "awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem" po czym w momencie wciśnięcia sprzęgła samochód gaśnie. Czasem przed utratą mocy potrafi szarpnąć silnik.
Następnie (nawet jeszcze się tocząc) odpala bez problemu i przez kolejne dni, a nawet tygodnie jeździ bez problemu.
Proszę o jakąś podpowiedź być może ktoś już miał podobną przypadłość.
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGaśnie przy wysprzęgleniu
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
-
pawel55
Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu
U mnie było tak samo, Awaria silnika i zgasła na sprzęgle. Na serwisie okazało sie ze egr. Wymienili (na gwarancji) i problem jak ręką odjął. Serwis = wymiana, oni się w to nie bawią, ale ty możesz spróbować wyczyścić.
-
kimba24
- Nowicjusz
- Posty: 40
- Rejestracja: 26 kwie 2013, o 04:13
- Auto: Insignia 2.0 DTH
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ożarów Maz.
Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu
jeśli wysypało błąd to wypadałoby pod komputer podpiąć, może być egr jak i równie dobrze coś innego
-
Bartek87
Re: Gaśnie przy wysprzęgleniu
jasne. podlaczenie pod komputer obowiazkowe. wybieram sie zaraz po weekendzie... orietnujecie sie moze czy wyjecie egr jest mozliwe bez demontazu obudwy, jakos prosciej? czy niestety trzeba calosci wykrecac?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, o 17:04 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad poprawnej pisowni - regulamin par. 5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie zasad poprawnej pisowni - regulamin par. 5 pkt 8

