--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Niskie ciśnienie oleju

ODPOWIEDZ
SzymonInsignia2009

Niskie ciśnienie oleju

Post autor: SzymonInsignia2009 » 12 gru 2017, o 16:41

Witam,
posiadam insignie z 2009 roku od prawie pół roku. Slinik to 2.0 CDTI 110 km. Przebieg udokumentowany 190 tys. Zrobiłem prawie 20 tys. i zaczęły się problemy. Robię średnio 800 km tygodniowo, dwa razy w tygodniu 200 km tras. Auto jeździło w kilka dłuższych tras. Dwa tygodnie temu wracając ze Szczecina nagle zapaliła mi się kontrolka ,, Niskie ciśnienie oleju silnikowego - Wyłącz silnik”. Oczywiście od razu ze 160km/h zjechałem na rezerwowy pas i zgasiłem silnik. Komunikat ciągle powracał. Auto zawiozłem na lawecie prosto do mechanika. Spuszczono ponad 3,5 l oleju, po czym go wymieniono. Błąd nadal się palił. Dzisiaj wymieniono uszczelkę smoka. NIestety, na zimnym silniku nic się nie dzieje, ale po rozgrzaniu błąd wraca. Dzwoniłem do serwisu i umówiono mnie za tydzień na zmianę oprogramowania. Podobno to może być problem. Inni twierdzą, że może to być pompa oleju, a w najgorszym przypadku wymiana silnika.
W mojej insigni pojawia się również za każdym razem podczas jazdy powyżej 187 km/h błąd: ,,Awaria pojazdu - skontaktuj się z serwisem’’.
W aucie były wymieniane filtry i olej ok. 6 tys. km temu.
Wymieniłem również klocki i tarcze. Pali mi się również błąd: ,, Sprawdź system ESP’’.
Miesiąc po kupieniu miałem również problem z intercoolerem. Na autostradzie wystrzeliła rura, szybko naprawiłem ten problem.
Co zrobić? co może być przyczyną awarii silnika? ile to będzie kosztować? czy wymieniać silnik? czy opłaca się wpadać w koszta, czy lepiej sprzedać?
Proszę o szybkie i rzetelne odpowiedzi ponieważ aktualnie jestem w kropce.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
markogl
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 20 sty 2017, o 22:12
Auto: insignia ST
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: SRC

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: markogl » 12 gru 2017, o 16:48

3,5 litra to bardzo mało powinieneś mieć 4,5l.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 988
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: zubek » 12 gru 2017, o 17:03

SzymonInsignia2009 pisze:Auto zawiozłem na lawecie prosto do mechanika. Spuszczono ponad 3,5 l oleju, po czym go wymieniono. Błąd nadal się palił. Dzisiaj wymieniono uszczelkę smoka. NIestety, na zimnym silniku nic się nie dzieje, ale po rozgrzaniu błąd wraca.
A mechanikowi nie przyszło do głowy żeby zmierzyć ciśnienie? W VC w takich przypadkach (zapalenie kontrolki po rozgrzaniu) w ciemno można było wymieniać czujnik ciśnienia ale w iśce może być inaczej.

SzymonInsignia2009

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: SzymonInsignia2009 » 12 gru 2017, o 18:30

Mechanik niestety nie znał się na niczym, ale sprawdził ciśnienie oleju manometrem zamiast podpinając pod komputer. Stwierdził, że ciśnienie niskie. Zawiozłem do lepszego mechanika i on powiedział, że wszystko dobrze, panewki ok. Założył nową uszczelkę i stwierdził, że nic więcej nie może zrobić.

Awatar użytkownika
Martinim
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2017, o 14:15
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: Martinim » 12 gru 2017, o 18:49

Zmień mechanika i poszukaj w swojej okolicy takiego, który zna sie na mechanice a nie wyciąganiu pieniędzy jak juz bedzie za pozno.
Na forum jest temat odnośnie dobrych mechaników, jednak nie mam pojecia jak wyglada aktualizacja tych danych. Znajdź temat i zapytaj, następnie podjedz i sprawdź. To trochę jak wróżenie z fusów. Na koniec dodam, ze ja bym nie tykał auta dopóki nie znalazłbym kogos konkretnego, kto mi to sprawdzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 471
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: konikkr » 12 gru 2017, o 19:26

Pierwsze to pomiar ciśnienia oleju na zimnym i później na rozgrzanym oleju ok 100 *C może być pompa oleju lub panewki do wymiany ostatecznie czujnik ciśnienia oleju. Męcz mechanika o pomiar ciśnienia oleju

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

SzymonInsignia2009

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: SzymonInsignia2009 » 12 gru 2017, o 19:28

To po co serwis nalega na zmianę oprogramowania?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: rataj73 » 12 gru 2017, o 19:32

Bo serwis na tą przypadłość zmienia wartość progową czujnika ciśnienia przez co usypia czujność kierowcy , ale to nie rozwiązuje problemu. Jedynie miarodajny pomiar manometrem ( najlepiej mechanicznym) i wtedy wiesz na czym stoisz.

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 471
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: konikkr » 12 gru 2017, o 19:34

Bo to jest tak zwane tuszowanie ale gwarantuje ci że to nie pomoże bo to działało jedynie na zimnym silniku gdzie był opóźniony odczyt z czujnika ciśnienia oleju podczas rozruchu. Manometr do mierzenia ciśnienia oleju ci prawdę powie.


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: kecraminsignia » 12 gru 2017, o 19:48

Ja u siebie tez mierzyłem manometrem. Wkręcić trzeba w miejsce czujnika ciśnienia i będziesz wiedział. Proponuję zacząć od tego. Jeżeli będzie za niskie to wtedy szukać problemu. Może uszczelka smoka źle założona. Też był taki przypadek. Może pompa źle podaję. Zacznij od zmierzenia ciśnienia. To podstawa. Zostaw auto na noc i mechanika i rano niech zmierzy.

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: Gregs » 12 gru 2017, o 23:01

SzymonInsignia2009 pisze: W aucie były wymieniane filtry i olej ok. 6 tys. km temu.
Jak będziesz u mechanika sprawdź też postawę filtra oleju. Bywa ona pęknięta i tamtędy dostaje się powietrze, co ma wpływ na ciśnienie w układzie olejowym. Typową oznaką pęknięcia podstawy filtra jest jej zaolejenie.
Ogólnie mechanik powinien przejrzeć cały układ smarowania. Od uszczelki smoka, poprzez filtr i jego postawę, czujnik ciśnienia oleju a kończąc na pompie olejowej i weryfikacji panewek.
Oczywiście zaczynając od manometru mechanicznego i sprawdzenia rzeczywistego ciśnienia oleju.

ARTURD

uszczelka smoka z niebieską nakrętką

Post autor: ARTURD » 22 gru 2017, o 01:06

Witam.kupiłem niby oryginalną uszczelkę smoka ale ona jest niebieska Czy ktoś już zakładał właśnie ten model uszczelki niby jest poprawiona oryginalna fiatowska.Nr oryginału opla to GM 55589549
Opel 6 46 125 / 646125 ja kupiłem niebieską fiata nr 6000625326-001 czy będzie pasowała?

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: hubertus » 22 gru 2017, o 07:03

Zapalająca się lampka ciśnienia oleju na ciepłym silniku to sygnał, że trzeba go rozbierać. Gdyby zepsuty był czujnik to i na zimnym kontrolka by się paliła. Oczywiście to da się szybko ustalić mierząc ciśnienie przy pomocy manometru.
Źle się stało, że po pojawianiu się komunikatu o niskim ciśnieniu przy wymianie uszczelki smoka nie sprawdzono stanu panewek.
Przez pęknięcie podstawy filtra oleju nie może do układu smarowania dostawać się powietrze bo tam jest ciśnienie. raczej olej będzie wydostawał się na zewnątrz. Oczywiście silnik trzeba obejrzeć pod kątem ewentualnych wycieków itd.
Podsumowując jak najszybciej pomiar ciśnienie manometrem. Jeśli ciśnienie niskie, rozbiórka dołu silnika. Może okazać się dość tanio do póki panewka się nie obróci lub korba nie wyjdzie bokiem.

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: wysoky » 8 cze 2019, o 15:34

Koledzy pomocy cisnę autostradą 160 aż tu nagle samochód traci moc i zaczyna coś chrobotac na desce komunikat niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik zjechalem z autostrady zgasilem silnikczekam na lawete Co mogło się stać?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: mazmarcin » 8 cze 2019, o 15:48

Aż strach ci na to pytanie odpowiedzieć . Ile masz te auto?

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: wysoky » 8 cze 2019, o 15:48

Miesiac

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: mazmarcin » 8 cze 2019, o 15:52

Jak silnik sam nie zgasł a sam zgasiłeś to czekaj na wyrok od mechanika.

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: wysoky » 8 cze 2019, o 15:54

Nie no sam go zgasilem. To choć trochę napawa optymizmem czy powinienem się zacząć poważnie martwic

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: mazmarcin » 8 cze 2019, o 16:00

To się napawaj optymizmem i nie psuj sobie bardziej humoru przy sobocie ;)

wysoky
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2019, o 12:21
Auto: Opel Insignia CDTi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: ...
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niskie ciśnienie oleju

Post autor: wysoky » 8 cze 2019, o 16:01

Obawiam się że to niemożliwe. Ale w każdym razie dzięki wielkie za pomoc

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”