--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

B20DTH kąt wtrysku

ODPOWIEDZ
asthor
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2015, o 23:31
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Gliwice
Otrzymał  piwo: 1 raz

B20DTH kąt wtrysku

Post autor: asthor » 30 mar 2020, o 09:59

Cześć, czy ktoś z Szanownych forumowiczów ma dostęp do danych technicznych?? Chodzi mi o kąt wtrysku jaki powinien zostać ustawiony dla silnika B20DTH - robi się to na górnym kole od napędu wałków rozrządu....

Awatar użytkownika
seburaj
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, o 17:45
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: śląsk
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: B20DTH kąt wtrysku

Post autor: seburaj » 30 mar 2020, o 11:16

kątem wtrysku w systemie common-rail zarządza sterownik silnika w zależności od warunków pracy, nie da się go w żaden sposób regulować

asthor
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2015, o 23:31
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Gliwice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: B20DTH kąt wtrysku

Post autor: asthor » 30 mar 2020, o 21:03

tak to prawda, zarzadza sterownik, jedna fizycznie górne koło rozrzadu jest na "fasolkach" i mozna je przestawiac o pare stopni +/- tak jak to ma miejsce w silnikach grupy VAG, regulujac za jego pomoca kat wtrysku - z drugie strony kola jest czujnik.....
Ostatnio zmieniony 30 mar 2020, o 21:05 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: B20DTH kąt wtrysku

Post autor: Rooff_ » 31 mar 2020, o 15:12

W insigniach taki sterownik? Lub w ogóle w Oplu?

Awatar użytkownika
seburaj
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, o 17:45
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: śląsk
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: B20DTH kąt wtrysku

Post autor: seburaj » 2 kwie 2020, o 20:17

asthor pisze:
30 mar 2020, o 21:03
tak to prawda, zarzadza sterownik, jedna fizycznie górne koło rozrzadu jest na "fasolkach" i mozna je przestawiac o pare stopni +/- tak jak to ma miejsce w silnikach grupy VAG, regulujac za jego pomoca kat wtrysku - z drugie strony kola jest czujnik.....
w A20DT(x) nie ma żadnej regulacji, nie wiem jak w B20DTH
natomiast analogia do VAGa jest błędna - regulacja jest tam w przypadku silnika na pompowtryskiwaczch, ale to też nie jest żadna "regulacja" tylko raczej możliwośc ustawienia wałka po wymianie napędu rozrządu

żadnego regulowania kąta wtrysku w tej generacji układu paliwowego (CR) tam nie ma

Brad12
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2019, o 20:58
Auto: Insignia MY2016
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Banino

Re: B20DTH kąt wtrysku

Post autor: Brad12 » 13 kwie 2020, o 23:29

Seburaj i tu się mylisz. W CR w VAG bardzo ważne jest ustawienie górnego koła na fasolkach. Odchylka powyżej 3 stopni powoduje że silnik nie odpali

Awatar użytkownika
seburaj
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, o 17:45
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: śląsk
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: B20DTH kąt wtrysku

Post autor: seburaj » 15 kwie 2020, o 20:33

nie ma to nic wspólnego z kątem wtrysku

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”