--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem :(

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8488
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 198 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: dokia » 2 lip 2022, o 18:56

Ja też 😈

Kub@
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: Kub@ » 3 lip 2022, o 18:54

Franczyslaw pisze:
2 lip 2022, o 14:08
...
POSZEDŁ NA ZŁOM! Na złomie byli zaskoczeni, że chcę taki ,, świeży'' samochód zezłomować. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! :D
Nie wiem, jak Wy, ale ja jakoś w to nie wierzę 😮

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8488
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 198 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: dokia » 3 lip 2022, o 19:00

Ja nie wierzyłam od samego początku. Ale teraz to już nie ma znaczenia. A że ja jak czuję trolla to nawet się nie odzywam, to czasem czytałam, ale raczej nie zwracałam uwagi. Węch wyczulony na trolli i spamboty mam z racji zawodu i prac w IT.

Widzieliście tu jakieś zdjęcie tego auta? Bo ja żadnego 🤣 jedyne zdjęcia w tym wątku to zdjęcia osób doradzających.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2351
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: dare50 » 3 lip 2022, o 20:31

Dorota dokładnie to chciałem napisać, kto przy zdrowych zmysłach oddaje auto na złom z takiego powodu, nie ma czegoś takiego jak brak możliwości naprawy auta no chyba że w stodole ktoś próbuje metodą prób i błędów to robić.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4196
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: IBZI » 4 lip 2022, o 13:46

Może go rozbił i wtedy zezłomował ;-)

Z tego co zrozumiałem, to pozostało w zasadzie drżenie kierownicy.
Silnik po wymianie sterownika odżył (podobno wina była "tunera", który wyprogramował EGR). Na elektrykę pomogła wymiana skrzynki bezpieczników. Nie pamiętam co tam było więcej, ale sprawa drżenia kierownicy zazwyczaj jest do opanowania poprzez dobre wyważenie kół, ewentualnie inne kroki sugerowane przez Użytkowników Forum.

Sam bym kupił za cenę x2 złomu i doprowadził do ładu.

Możliwe też, że była to typowa sprowadzona "mina". Wtedy można spodziewać się wszystkiego.

Jutro temat zamknę i wrzucę do kosza.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2351
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: dare50 » 4 lip 2022, o 13:54

No tak jeśli było AC to można rozbić i wziąć kasę tu i na złomie :D , ale było to bardzo dziwne

leszek05
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2020, o 17:20
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Turek
Postawił piwo: 2 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: leszek05 » 17 lip 2022, o 05:06

Witam,

Podlacze sie do tematu ponieważ mam też problem z moją insignia odnośnie drżenia kierownicy podczas jazdy raczej nie występuje ale za to podczas hamowania i to strasznie losowo czasem mocniej czasem lżej jak już zacznie drżeć to nie ma znaczenia z jakiej prędkości hamuje często jak zostawię auto i po jakiś 15 minutach wsiadam żeby znowu jechać wraca do normy
Macie koledzy jakiś pomysł co to może być tarcze klocki przód tył nowe wymiana zgodnie ze sztuką nic nie zmieniło dalej raz trzęsie a raz nie

xul
Klubowicz
Posty: 1876
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: xul » 17 lip 2022, o 05:21

Jakie bicia na piaście, a jakie na tarczy? Może tarcze przegrzewasz i je krzywi, bo pewnie masz najmniejsze z możliwych (294 albo 292, tak jakoś mi się kojarzy), kod J60 w VIN

leszek05
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2020, o 17:20
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Turek
Postawił piwo: 2 razy

Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem

Post autor: leszek05 » 17 lip 2022, o 06:24

ecoflex 130KM tarcze i piasty są ok na 100% od tego zaczynałem tarcze przed wymianą też były igła ale profilaktycznie wymieniałem bo mi zalegały na poprzednim serwisie a akurat prace zmienialem to założyłem TRW ten temat się za mną ciągnie już dlugo opony czy lato czy zima nowe felgi proste wszystko wyważone po montażu i po przejechaniu nawet 100km ponownie i najgorsze jest to że dzieje się to bardzo losowo i brak pomysłu już stąd ten mój post na forum

Dodano po 11 minutach 48 sekundach:
Re: Błagam o pomoc... ten samochód doprowadził mnie do ruiny... EDIT: ODPALANIE ROZWIĄZANE! dalej mam problem z drżeniem :(
A tak jak napisałeś kolego gdybym je przegrzewal i krzywił to zostałyby już krzywe i cały czas byłoby bicie ale mimo wszystko przy wymianie koła zamachowego robił pomiar bicia tarcze bo sam nie może się z tym pogodzić że wszystko wychodzi ok a i tak bez zmian

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”