--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pompa wspomagania - brak płynu

ODPOWIEDZ
michalbierun

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: michalbierun » 26 kwie 2014, o 14:47

Panowie posiadam używany przewód do wspomagania ten drUgi gratis jak by ktoś potrzebował do insi kupiłem używany lecz mi późno przyszedł, a potrzebowałem na już więc w serwisie nowy zakup jc to priv pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, o 14:47 przez michalbierun, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Użyj czasem słownika

Hollly

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Hollly » 13 sie 2014, o 10:22

Koledzy pomocy :)
również mi padł ten wąż. Niestety, byłem w trasie....uzupełniałem w drodze do warsztatu.
Wczoraj zakuli nowy wąż, uzupełnili płyn i.....przez chwilę działało natomiast wspomaganie co jakiś czas przestaje działać na moment. Pytanie, padła pompa ?

Adam10

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Adam10 » 13 sie 2014, o 11:04

Odpowietrz uklad i uzupelnij plyn do właściwego poziomu

Hollly

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Hollly » 13 sie 2014, o 11:49

kumpel twierdzi, że dobrze odpowietrzył.
Wygląda to tak - na postoju jest ok. Natomiast auto jedzie kawałek prosto i czasem przy próbie skrętu, wspomaganie przestaje normalnie działać....

Adam10

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Adam10 » 13 sie 2014, o 15:17

odpowietrzenie to nic innego jak skręcenie do oporu w prawo i w lewo ;)

jeżeli wspomaganie działa Ci prawidłowo na postoju to tym bardziej powinno działać w czasie jazdy.

Opisz dokładniej co się dzieje, bo możesz mieć problemy z servotronikiem

michalbierun

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: michalbierun » 13 sie 2014, o 16:45

a spróbuj na wysokich obrotach jechać i skręcać co się dzieje

-- 13 sie 2014, o 17:45 --

stawiam na pompę podobną sytuacje miałem

Maximus37

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Maximus37 » 12 paź 2014, o 12:29

Dopadło i mnie.
Wczoraj byłem w serwisie Opla na wymianie świecy (niestety mam te drogie po 450zł za szt). Dzisiaj rano w garażu pojawiła się plamka jakiejś cieczy. Skręcaniu kołami towarzyszy skrzypiący dźwięk. Po zajrzeniu do zbiorniczka już było jasne, że to płyn od wspomagania wyciekł. Po lewej stronie silnika (przy pasku) wszystko ochlapane a na dole na plastykowej osłonie widać kałużkę płynu. Po włączeniu auta i skręcaniu kołami widać wyraźnie jak tryska olej z tej właśnie części przewodu gdzie jest spięty spinka plastykową.
Mam pytanie, czy w warunkach domowego warsztatu sam odkręcę ten przewód ? Czy są potrzebne specjalne klucze? Czytałem że dojście do odkręcenia jest bardzo kiepskie... Skoro te przewody są tak wadliwe to wolałbym je naprawić własnym sposobem niż wymieniać na nowe, które znów ulegną awarii. Poza tym wolałbym podłożyć jak kolega wcześniej pisał jakąś gumę, a w serwisie Opla na pewno mi tego nie zrobią. Tam nawet nie dadzą popatrzeć na naprawę, a co dopiero żeby "pouczać" ich jak się naprawia :)
Czy po odkręceniu przewodu po obu stronach wychodzi on normalnie, czy trzeba odkręcić coś jeszcze żeby wyszedł ? Widzę, że jest nieźle pokręcony i chyba ciężko będzie go wyciągnąć a potem włożyć.

Andrzej

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Andrzej » 12 paź 2014, o 13:45

odkupię przewód wspomagania może być uszkodzony, 2.0 160KM CDTI
jeżeli ktoś posiada z demontażu proszę dać znać 503185519

Przepraszam że tu dodałem pytanie o sprzedaż ale nie zauważyłem postu KUPNO

Maximus37

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Maximus37 » 14 paź 2014, o 17:05

Jestem po wymianie. Kilka uwag:
1. Przewód nie jest częściowo aluminiowy tylko stalowy.
2. Wspomniane wcześniej przez Piotra uszczelki uszczelka 2x - kod 0950989 nie występują w tym przewodzie. Z tego co mi powiedziano w serwisie to są to jakieś gumowe stożki które nie występują przy wymianie tego przewodu.
3. Uszczelki jakie u mnie były to 2 szt miedzianych uszczelek przy pompie.
4. Koszt naprawy wyniosł mnie 49,99zł za Dexron VI - 1 L + 30zł za spawanie no i plus robocizna (własna około 3h łącznie) Razem 79.99zł plus robocizna. Koszt mały, ale ile to pochodzi i czy dłużej jak nowy przewód...? To się okaże.
5. Wyciągnięcie tego przewodu okazało się dla mnie trudniejsze jak jego odkręcenie. Ostatecznie najpierw przesunąłem go maxymalnie do przodu, przekręciłem i dopiero wyciągnąłem go do tyłu.
Następnym razem myślę, że zrobiłbym to o połowę krócej :)

Kusy

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Kusy » 24 gru 2014, o 15:32

Witam zauważyłem że mam bardzo mało płynu w zbiorniczku do wspomagania zanim przejrzę układ to na szybkiego chcę dolać płynu jaki posiadam czy płyn Mobil ATF 220 czerwony lub mam też płyn Prestone power street fluid ale on jest biały który bedzie się nadawał zanim sprawdze układ naprawie i wymienie cały płyn w układzie na oryginał proszę o odp?

Andrzej

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Andrzej » 24 gru 2014, o 17:46

ATF czerwony

Kusy

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Kusy » 25 gru 2014, o 11:00

Mam nadzieje że się nie zważy dzięki:) wesołych świąt.

Andrzej

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Andrzej » 25 gru 2014, o 11:05

na pewno nie, bo takim jest zalany w aso

Daniel81

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Daniel81 » 16 lut 2015, o 17:57

Dziś po odpaleniu auta przy skręcaniu kierownicą na postoju zaczęło głośno chodzić wspomaganie, przy skręceniu na maxa dźwięk jak przy borowaniu zęba. W zbiorniczku z płynem prawie widać dno jak na zdjęciu z początku tematu. Czy te dźwięki oznaczają uszkodzenie pompy czy tylko jej obciążenie brakiem płynu? Wystarczy że doleje nowy czy będzie to jego marnowanie. Dodam że nigdzie nie widzę wycieku.

Andrzej

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Andrzej » 16 lut 2015, o 19:36

własnie wymieniałem wąż od wspomagania wraz z mechanikiem zalałem nowy płyn. Uruchomić silnik i kręcić kierownicą w prawo i lewo dolać płynu i kilka razy powtórzyć, sprawdzić na miarce ilość płynu.
Braki się tylko uzupełnia - trzeba wiedzieć jakim płynem był układ zalany dolać takiego samego.( jeżeli układ jest szczelny to nie powinno ubywać oleju, jak ubywa to szukać nieszczelności)
Jeżeli chcemy wymienić płyn to należy odkręcić przy maglownicy mocowanie węża płyn zleci sam, dokręcić przewody i zalewać nowym.
Ja zalałem hipol atf II d - CZERWONY wspomaganie działa bez zarzutu

Daniel81

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Daniel81 » 17 lut 2015, o 09:37

płyn kupiony, dolany, kierownica kręcona lewo prawo i brak jakiejkolwiek poprawy, nadal buczy przy kreceniu na postoju. Co radzicie? Wizyta w ASO?

jaromat

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: jaromat » 17 lut 2015, o 09:40

było by fajnie jak byś nagrał filmik i pokazał

Daniel81

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Daniel81 » 17 lut 2015, o 10:15

postaram sie to zrobic gdzies jest opisane jak załączyć filmik?

Daniel81

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: Daniel81 » 17 lut 2015, o 12:30

http://sendfile.pl/pokaz/251756---6Mvl.html

Słabo słychać ale przy max skręcie słychać jak buczy

jaromat

Re: Pompa wspomagania - brak płynu

Post autor: jaromat » 17 lut 2015, o 13:31

w czasie buczenia jak dodajesz gazu zmienia się coś?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”