--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Kub@
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: Kub@ » 5 lut 2023, o 13:49

Potwierdzam opinię kolegi @zubek
Ja bym szukał w kolumnach McPersona

radzion
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2021, o 08:15
Auto: Insignia A FL
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2015
Miasto: Gliwice

Re: Odgłos chrobotanie podczas skracania kierownicą na postoju i podczas jazdy

Post autor: radzion » 5 lut 2023, o 23:11

dokia pisze:
5 lut 2023, o 00:50
Poziom płynu sobie sprawdź. Ale sprawdź też sprężyny na tych kołach. Nie napisałeś czy słyszysz z przodu czy z tyłu, to sprawdź tam gdzie słyszysz. U mnie tak było tylko na zimowych kołach i z przodu i w 8letnim aucie, Pan powiedział że w tym wieku auta to sugeruje sprężyny wymienić, wymienił i zniknęło. Koła zimowe mają wyższy bieżnik i mi tarły przy skręcie o nadkola. Z nowymi sprężynami nie tarły. Każdy centymetr robi różnicę 🤗
Panowie, wszystkim dziękuje za podpowiedzi, ale zanim zabiorę się za te wszystkie mcpersony itd, sprawdzę rzeczy do których nie muszę rozbierać całego samochodu :) rzeczywiście te opony to jest jakiś trop, biorąc pod uwagę fakt, ze założone bardzo niedawno (kilkanaście tygodni temu) - może po prostu nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Chętnie zamieniłbym na szybko na letnie bo mam całe koła i zobaczył jak będzie, ale teraz tak pizdzi ze nic nie ruszam :)
Jak nic nie znajdę to jadę dalej z koksem. Przy okazji sprawdzę ten płyn.

EDIT: szuranie ustało z niewyjaśnionej przyczyny. Pojawiało się i znikało jeszcze ze 3 razy. Nie wiem co to może być skoro to się pojawia i znika. Jakby na temperaturę zewnętrzna reagowało lub na inny czynnik. Szuranie jest teraz bardziej gładkie ale wciąż słyszalne. Dziś znów się pojawiło. Jak to mówią niektórzy - jeżdżę i obserwuje. Jak na coś wpadnę - dam znać.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”