--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia, dwumas ?

ODPOWIEDZ
Eyell95
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwie 2022, o 06:51
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kielce

Skrzynia, dwumas ?

Post autor: Eyell95 » 23 sie 2023, o 18:36

Witam

Koledzy potrzebuję pewnej porady, pomocy
od jakiegoś czasu, ciężko określić dokładniej, ale na pewno na dziś ewidentnie coś jest nie tak, otóż
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że auto bardziej drży niż powinno ..., a na pewno bardziej niż jakiś czas temu, siedzę w środku trzymam telefon w ręce i widzę jak mi drży, tak samo otwieram drzwi i widzę, że drżą, aczkolwiek przy gaszeniu, odpalaniu czy przyśpieszaniu nie widzę, żadnych typowych oznak dwumasy...

Kolejne co zauważyłem to skrzynia biegów drga, a nawet czasem jakby ją mhh rzuca delikatnie na boki ? jakby w złe tory wpadła ? ciężko opisać, żadnym mechanikiem nie jestem, szykuje mi się wyjazd za granicę na ok 3 miesiące...
Dodatkowo od kilku miesięcy mam objaw taki, że gdy zjeżdżam z obrotów na 1/2/3 w okolicy 2000 obrotów gdy puszcze nogę z gazu słyszę jakby szuranie ? ( to próbowałem diagnozować u mechanika i nic nie zdiagnozował, jezdzic obserwowac...)

koledzy doradzicie coś? przerąbane umówić się do mechanika, zwłaszcza jak jest się kierowcą ciężarówki i jest się 2/3 dni na miejscu ciężko coś zaplanować, czy jest już na prawdę poważnie i ze skrzynia i z dwumasem ?

kupiłem autko 1.5 roku temu obecnie 330 tys przebiegu, właśnie wrocilem z wycieczki 2 tygodniowej zrobilem nim w ten czas 7500km bez problemu zaden olej ani nic

skrzynia to nie m32 tylko jak dobrze pamietam nazywa sie f40

Kotin44
Użytkownik
Posty: 203
Rejestracja: 29 sie 2020, o 15:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Krakow
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 16 razy

Re: Skrzynia, dwumas ?

Post autor: Kotin44 » 25 sie 2023, o 16:09

Ciężko doradzać w tym przypadku nie widząc i nie słysząc...
Jeśli masz podejrzenia co do dwumasy ,to zgaś auto nie dotykając pedału sprzęgła.
Jak silnik się zatrzyma i usłyszysz metaliczne cyknięcia z okolicy sprzęgła, to dwumas zakończył życie...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”