--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wysokie ciśnienie w układzie chłodniczym A28NET 2.8V6 OPC

mati78
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2019, o 14:15
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Legnica

Re: Wysokie ciśnienie w układzie chłodniczym A28NET 2.8V6 OPC

Post autor: mati78 » 31 gru 2019, o 12:35

Odświeżam temat, miałem podobny problem z A28ner,wyrzucanie płynu,twarde węże(korek wymieniłem na początku. sprawdźcie testerem CO2 czy jest dwutlenek węgla w płynie(to rozwieje wasze wątpliwości)

Matejos
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 5 gru 2022, o 07:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Malacky

Re: Wysokie ciśnienie w układzie chłodniczym A28NET 2.8V6 OPC

Post autor: Matejos » 21 kwie 2024, o 15:26

Witam, mam podobny problem z wysokim ciśnieniem w układzie chłodzenia. Posiadam nowy pojemnik i zakrętkę (oryginalną). Ciągle wylewa wodę ze zbiornika poprzez przelew w zbiorniku. Jak rozwiązałeś swoje problemy? Chcę zrobić test Co2 pod kątem możliwej dmuchanej głowicy lub uszczelki pod głowicą. Silnik się jednak nie przegrzewa, a w wodzie nie ma pęcherzyków ani oleju. Korek wlewu oleju jest czysty, podobnie jak korek zbiornika płynu chłodzącego.

Krynin
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2024, o 09:57
Auto: Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: Wysokie ciśnienie w układzie chłodniczym A28NET 2.8V6 OPC

Post autor: Krynin » 26 kwie 2024, o 19:50

To i ja podbiję temat bo dzisiaj przy przyspieszeniu pojawiło się borygo na przedniej szybie i całe szczęście że pod domem. Po zgaszeniu patrzę a tam pękł taki plastikowy zacisk na trójniku węża który wychodzi z góry chłodnicy. Wywaliłem ten plastik(który notabene rozpadał się przy użyciu niewielkiej siły) i założyłem cybanty ale po nagrzaniu auta wąż dolny ten pod turbo jest strasznie twardy. W poniedziałek jadę po tester CO2 i oby nic nie było bo auto dopiero co kupione. Czy ktoś miał podobnie? Bo może zwyczajnie pękł ten plastik ze starości i tyle w temacie. Dodam że wymieniłem korek bo stary nie miał tego dołu gdzie jest oring i wywalało mi płyn. Nowy korek jest na 20PSI tak jak poprzedni.
Auto jest z 2009r i jest to 2.8T 260KM

xul
Klubowicz
Posty: 1877
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Wysokie ciśnienie w układzie chłodniczym A28NET 2.8V6 OPC

Post autor: xul » 26 kwie 2024, o 20:44

Korek dokręcony na maksa czy tak, że ma lekkie luzy na boki?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”