--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dmucha ciepłym powietrzem

ODPOWIEDZ
proximuss

Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: proximuss » 2 sty 2015, o 12:38

Witam serdecznie. Pojawil mi sie wczoraj "maly" problem. Dmucha tylko cieple a nawet bardzo cieple powietrze bez wzgledu na ustawienia. moge tylko zmienic rodzaj nadmuchu: nogi/szyba/srodek. Temp na zewnatrz 2 stopnie. Nawet jak regulacja jest na minimum to i tak wieje goracym powietrze. Klimatyzacja nie reaguje nawet jesli ja wlaczam. Jedyna przyczyna jaka nasuwa mi sie do glowy to wjazd pod bardzo stroma gore wczoraj rano. samochod byl zimny i zgasl mi 2 razy przy probie wjazdu. Moze to zbieg okolicznosci wiec bardzo prosze o pomoc jak rozwiazac ten problem i gdzie moze tkwic usterka. dziekuje.pozdrawiam

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: rataj73 » 2 sty 2015, o 14:44

Odłącz klemy na 30 minut i wszystko powinno wrócić do normy.

proximuss

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: proximuss » 2 sty 2015, o 18:43

Wielkie dzieki! pomoglo i dziala wszstko jak nalezy. ;)

P405
Zapaleniec
Posty: 3157
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: P405 » 2 sty 2015, o 19:17

Podstawa zasada - najpierw w insigni trzeba zrobić reset, a dopiero później szukać dalej jak nie pomoże.

pawi

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: pawi » 23 sty 2015, o 21:09

No i moją Isie dopadło to samo w środku ze 100 st. C reset poprzez odłączenie klemy pomógł a serwis sugerował już wizję kilku tysi za naprawę. Co to mogło być?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: rataj73 » 24 sty 2015, o 06:47

Najprawdopodobniej zwiecha sterownika. Chyba nie ma takiej insigni w której jakiś sterownik się kiedyś nie zwiesił, czym więcej elektroniki tym częściej takie przypadki. Dobrze chociaż że poduchy same nie odpalają w czasie jazdy :D . A swoją drogą to producent powinien dokładać w gratisie przycisk który przywraca ustawienia fabryczne we wszystkich sterownikach tylko wtedy wizyty w serwisach spadły by o połowę :lol:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2015, o 10:35 przez rataj73, łącznie zmieniany 1 raz.

zibi-71
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 10 lis 2014, o 17:18
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałcz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: zibi-71 » 22 maja 2015, o 23:09

Dziś zauważyłem, że prawa strona (pasażera) nie reaguje na zmiany ustawień temperatury (klimatyzacja dwustrefowa). Cały czas grzeje. Z lewej strony mogę zmienić temperaturę i wszystko działa OK. Podsumowując z prawej strony co bym nie robił zawsze leci gorące powietrze bez względu na to czy mam ustawioną minimalną czy maksymalną temperaturę. Załączenie klimatyzacji też nie zmienia temperatury (prawa strona). Czy przyczyną może być też zawieszenie sterownika ?

Artur-x

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: Artur-x » 23 maja 2015, o 11:42

A wcześniej miałeś ok. ? Pytam bo jak czasem w warsztatach robią coś przy układzie powietrznym (klima ,nawiew) to taki trójnik który jest za to odpowiedzialny źle podłączają , tyle że wtedy to chyba by po całości ciepło leciało, wiec może faktycznie jakiś moduł sterujący

____________________________________
namazane przez Tapatalka z mego phona ;)

zibi-71
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 10 lis 2014, o 17:18
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałcz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: zibi-71 » 23 maja 2015, o 15:32

Wcześniej było OK. Nie wiem nawet dokładnie od kiedy zaczęło lecieć ciepłe powietrze z prawych nawiewów. Ostatnio jedynie sam odgrzybiałem klimatyzację i w związku z tym odkręcałem wentylator i wyjmowałem rezystor (wszystko za schowkiem strona pasażera) aby dojść do skraplacza klimatyzacji.
W związku z problemem podłączyłem auto pod kompa i wyskoczył mi błąd B0418 (zdjęcie nie najlepszej jakości).
Znalazłem jeszcze takie oznaczenie B0418 "Kontrola przepływu powietrza #4 - odpowietrznik - wysokie wejście"
Nie mam pojęcia o co chodzi :x
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, o 10:14 przez peja-1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zakaz używania koloru czerwonego - patrz regulamin

Artur-x

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: Artur-x » 23 maja 2015, o 16:39

Jak to wyjmowaleś rezystor ?? Skąd? Może tu tkwi problem jak za niskie napięcie podaje .
No i jeszcze jedno to co było na wstępie odłączałeś klemy? 8-)

____________________________________
namazane przez Tapatalka z mego phona ;)

Pobo1315

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: Pobo1315 » 24 maja 2015, o 04:47

U mnie było to samo. Pomogło odłączenie aku na jakiś czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zibi-71
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 10 lis 2014, o 17:18
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałcz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: zibi-71 » 24 maja 2015, o 12:18

Odłączyłem na około godzinę ale niestety nic nie pomogło. Może należy odłączyć na dłuższy czas.
Co do rezystora to po odgrzybieniu klimy wszystko działało.
Rezystor znajduje się pomiędzy dmuchawą a parownikiem klimatyzacji tamtędy wpuszczałem przewód ze środkiem do odgrzybiania.

szymon20b

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: szymon20b » 14 mar 2016, o 22:58

Dzisiaj po przejechaniu około 20km zauważyłem, że w aucie jest bardzo gorąco mimo, że temperatura była ustawiona na 18 stopni. Sterowanie jakby przestało działać klimatyzacja przestała reagować, ustawienia temperatury tak samo. Działało jedynie natężenie dmuchawy oraz ustawienia ( dół, góra, szyby ). Po zgaszeniu silnika słyszałem głośne "tyrkotanie" dochodziło gdzieś z pod deski rozdzielczej. Temperatura silnika w normie dlatego termostat należy chyba wykluczyć. Zostawiłem samochód na pół godziny jednak dźwięk nadal się wydobywał. Odpiąłem klemę i "tyrkotanie" ustało. Zostawiam auto na odpiętej na całą noc. Mam nadzieję, ze reset pomoże.

Mam jednak do Was pytanie czy ktoś miał podobny problem > ? ]:->

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: radkor » 15 mar 2016, o 12:57

Może się "zawieszać" silniczek od "mieszalnika" powietrza. Można by go wymontować i przejrzeć, jeśli problem pojawi się ponownie.

Gruby

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: Gruby » 19 kwie 2016, o 16:32

Panowie, czy w odwrotnym przypadku czyli gdy nawiew tylko chłodzi również zastosować się do schematu z klemami czy szukać głębiej?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: rataj73 » 19 kwie 2016, o 16:40

Odpiąć, przecież to najszybsza i najtańsza opcja, a jak nie pomoże to drążyć dalej .
Na 99% pomoże.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4200
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: IBZI » 19 kwie 2016, o 17:46

Jeśli odłączenie akumulatora nie pomoże, to jest możliwość, że przytkała się nagrzewnica. Jakiś paproch w układzie chłodzenia lub coś podobnego. Odpowietrza się automatycznie, więc opcję zapowietrzenia można raczej odrzucić. Czasem pomaga mocne rozgrzanie samochodu przy puszczeniu ogrzewania na max. Możesz spróbować. Jeśli nie pomoże, to będziemy szukać dalej.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: radkor » 30 kwie 2016, o 13:15

U mnie padł silniczek regulacji temperatury powietrza. Od MIN do 25 dmucha tak samo zimnym powietrzem, powyżej 25 dmucha już cieplej.
Przy regulacji poniżej 25 stopni słychać jak silniczek próbuje wykonać ruch, ale zaraz wraca z powrotem.
Kalibracja polega tylko na odpięciu akumulatora. Wtedy po podłączeniu silniczek robi przebieg od oporu do oporu i sterownik zapisuje sobie jego pozycje. Kalibracja jednak nic nie dała.
Podczas jazdy też czasem słyszę terkotanie z lewej strony jak krótki strzał z automatu.

Zamówiłem na Allegro używany silniczek za 20zł (nowy 140zł). Zobaczymy jak będzie po wymianie.
Pierwszy z prawej:
Obrazek

Obrazek

Grobla

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: Grobla » 4 maja 2016, o 23:17

Na drugim forum załozyłem temat dotyczący podobnego problemu i nikt nie odpowiedział a tu podobne problemy rozwiązujecie, mój problem polega na tym że Lewą strona - kierowcy dmucha cieplejszym powietrzem niż prawa strona. Sprawdzone były czujniki, silniczki - na "sucho"pracują w swoim całym zakresie, po konsultacji z zaprzyjaźnionym warsztatem wychodzi na to że trzeba dostać sie do nagrzewnicy i sprawdzić czy klapka mieszacza nie spadła z zaczepów i nie domyka ciepłego powietrza lub podeszła gąbka która służy jako uszczelka. Stąd moje pytanie jak sie dostać do niej , podobno trzeba zdemontować całą deskę rozdzielcza ale od czego zacząć ???

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

mariope

Re: Dmucha ciepłym powietrzem

Post autor: mariope » 13 wrz 2016, o 09:14

Witam, zastanawia mnie sytuacja kiedy nawiew mam wyłączony temperatura ustawiona na 23 na zewnątrz 21 i nie wiem czemu dmucha mi normalnie ciepłym powietrzem. Dziwna sprawa , wytłumaczycie mi to ? :?:

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”