--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana chłodnicy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Popek_Insignia
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 26 lis 2014, o 02:40
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Birmingham/Gdynia

Wymiana chłodnicy

Post autor: Popek_Insignia » 10 lis 2015, o 12:14

Panowie ktoś z was wymieniał kiedyś chłodnice w Insigni 2.0 CDTI? Vauxhall sprawdził wszystko i wyszło ze właśnie chłodnice mam do wymiany, przesto mi ubywa mała ilość płynu od chłodnicy.

Dużo jest z tym roboty?

Trzeba kanał żeby to wymienić?

Co dokładnie trzeba zdemontować?



Wysłane z Note 4

kud
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 14 lip 2015, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: kud » 10 lis 2015, o 14:16

Witaj.
Ja miałem wymienianą chłodnice właśnie z tego powodu co Ty ;)
U mnie obyło się bez kanału - wjechałem tylko przodem auta na podjazd warsztatowy. Z tego co obserwowałem to znajomy zdjął zderzak - trzeba pamiętać o przewodach od spryskiwaczy etc żeby się nie porozlewało. Dokładnie co i jak niestety nie napiszę bo zwyczajnie się nie znam. Wymiana trwała ok godzinkę (od razu wymienił mi rurę turbo bo była mocno spocona).

pozdrawiam

Kot

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Kot » 12 lis 2015, o 21:24

Chłodnice to niestety powoli standard powyżej 90tys. przez moje ręce przeszło już z 5 kompletów, niestety chłodnice mają słabe zgrzewy na rogach przeważnie prawy stojąc przodem do auta przez co ubywa płyn . :|

Awatar użytkownika
Popek_Insignia
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 26 lis 2014, o 02:40
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Birmingham/Gdynia

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Popek_Insignia » 13 lis 2015, o 10:52

No właśnie u mnie ubywało płynu troszkę jak sprawdzałem to jak by właśnie ciekło po prawej stronie tak jak mówisz. Ostatecznie oddałem do Vauxhalla i oni się z tym bawili.

Wysłane z Note 4

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: flcn » 17 kwie 2016, o 12:48

Hej,

Czy coś się od ostatnich kilku miesięcy zmieniło w temacie chłodnic?

Ja niestety zaobserwowałem w obydwu iśkach wyciek w lewym dolnym rogu chłodnicy. W ST się poci, w HB już znaczy teren na różowo.

Teraz poradźcie co zrobić...

1. W warsztacie gdzie gościła w ostatnio ST powiedzieli mi, żeby na ten mały wyciek dać 2 łyżeczki musztardy do układu. Powinna uszczelnić, a jednocześnie nic nie nabałaganić. Mam mieszane uczucia co do tego, a Wy?
2. Można jeszcze kupić nową chłodnicę w wersji budget. Np. taką :http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6071471548. Czy ktoś miał, kiedyś styczność z takim sprzętem? Cena atrakcyjna w stosunku do ok. 700 pln za markową... Tylko czy to coś warte jest.

3. Pozostaje kwestia wymiany. W warsztacie powiedzieli mi 350 netto. Gdzieś tu się przewinęła informacja, że wymiana to raptem godzinka. Zatem jak to jest? Duża to gimnastyka? Kusi mnie, żeby zrobić to samemu...



Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Bodex

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Bodex » 17 kwie 2016, o 13:00

U mnie płynu ubyło w zbiorniku / wyparowało/ dolałem Liqui Moly Dichtung (uszczelniacz do chłodnic ), ale tak połowe z puszki 150 ml. I dodałem płynu Prestone do tego zgrzewu na zbiorniku wyrównawczym . Profilaktycznie.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

kud
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 14 lip 2015, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: kud » 17 kwie 2016, o 16:01

FLCN na Twoim miejscu nie bawiłbym się w żadne dodawanie musztardy :) no chyba, że potem dojdzie ketchup i kiełbaska :)) Nie ma co sie bawić w druciarstwo. Ja miałem wymienioną chłodnicę na nową m-ki Nissens. Zrobiłem od wymiany 10 tys. km i wszystko jest okej.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: IBZI » 17 kwie 2016, o 16:22

To bardziej chodzi o gorczycę, która zatyka rozszczelnienie dodatkowo puchnąc. Kiedyś (lata 80-te) sprzedawali takie specyfiki w formie zmielonej gorczycy właśnie. McGayver uszczelniał jajkiem i podobno też działa :D
A teraz do rzeczy. Nic nie lej do układu. Potem bardzo trudno to wyczyścić i usunąć np. z nagrzewnicy wnętrza auta. Ludzie potem płaczą, że w zimie nie grzeje. Pozostaje wymiana na nową. Może być nawet taka jak w linku. Wymiana nawet komuś niedoświadczonemu nie powinna zająć więcej jak 2-3 godziny. Zrzucenie zderzaka dla kogoś kto ma wprawę to góra 15 min. A potem to już tylko z górki ;) Pamiętaj aby najpierw zlać płyn, a po wymianie odpowietrzyć układ i uzupełnić zbiornik wyrównawczy. Dasz radę sam, a te 350 zł zostanie w kieszeni.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: flcn » 18 kwie 2016, o 07:52

@IBZI,

dzięki za podpowiedź. Też mi się nie za bardzo podoba pomysł z jakimikolwiek specyfikami wprowadzanymi do układu. Te moje mechaniki z bożej łaski stwierdzili, że wymiana chłodnicy to dużo roboty i dlatego też nie warto bawić się w chińczyki. Fakt faktem z chińczykami bywa różnie, ale skoro oryginał wytrzymuje raptem 4-5 lat, to czemu nie spróbować tańszego rozwiązania...
Zderzak zdejmowałem i też wydaje mi się, że nie jest dużo więcej roboty z wymianą chłodnicy. Robiłeś to? Są tam ew. jakieś niespodzianki przy samej chłodnicy?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: IBZI » 18 kwie 2016, o 08:24

Tak, robiłem. Nie w swojej, ale pomagałem koledze. Przy ściąganiu zderzaka trzeba tylko uważać na przewody, bo można niechcący coś zerwać. Cała wymiana zajęła nam 2h z przerwą na piwo ;) i zabawą z włożeniem na miejsce czujnika temperatury. Po założeniu zderzaka okazało się, że nie wiadomo jak się wypiął :oops:

Bodex

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Bodex » 18 kwie 2016, o 08:26

Trzeba zdemontować osprzęt, wiatrak, węże, osłony dolne, górne maskownice , zdjąć węże,

LM wlałem profilaktycznie i dlatego połowę ale jak już jest wyciek, czy kwiatki , to nic nie pomoże tylko wymiana

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Mario » 28 kwie 2017, o 18:02

Kot pisze:Chłodnice to niestety powoli standard powyżej 90tys. przez moje ręce przeszło już z 5 kompletów, niestety chłodnice mają słabe zgrzewy na rogach przeważnie prawy stojąc przodem do auta przez co ubywa płyn . :|
Temat odgrzeje, właśnie zauważyłem u siebie po prawej stronie stojąc przed samochodem kropki płynu, od spodu niewiele widać, ale wychodzi na to, że puścił ten zgrzew.
Mam pytanie czy na pewno trzeba ściągać zderzak, żeby wymienić chłodnice?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: IBZI » 28 kwie 2017, o 20:29

Może dasz radę i bez zrzucania zderzaka. Ale to tylko kilka minut, a dojście jest dużo łatwiejsze.

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Mario » 28 kwie 2017, o 20:40

Ok dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAWEŁ
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 08:46
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: PAWEŁ » 23 maja 2017, o 11:15

Witam,
U mnie też puścił ten zgrzew w chłodnicy pytanie jak długo mogę ,z tym jeździć ? i też widzę małe kropki po prawej stronie nie jest to jakaś wielka ilość.

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Mario » 23 maja 2017, o 14:04

Narazie jeżdżę, kilka kropel na tydzień mnie nie przeraża, mam pod ręką płyn w bagażniku, opcje naprawy mniej więcej ustalone, więc jeżdżę i obserwuje póki co


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SARCOidosis
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 12 lut 2018, o 18:37
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: SARCOidosis » 17 maja 2018, o 13:51

Podpinam się - ktoś kto wymieniał chłodnice to poproszę o link albo chociaz nazwe firmy na jaką i jak się trzyma. Dzięki

0202122
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2019, o 22:58
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Wroclaw

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: 0202122 » 24 kwie 2019, o 23:17

Cześć, jak długo czekaliście z wymiana od pojawienia się pierwszych oznak wycieku z prawej strony chłodnicy?
Wczoraj zauważyłem kilka kropel, zastanawiam się czy to kwestia dni aż wyciek będzie duzo poważniejszy, czy może uda się przejeździć jeszcze kilka tygodni / miesięcy. Czy ktoś z Was ma w tym temacie jakieś doświadczenia / obserwacje?

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: marcinmg » 25 kwie 2019, o 10:54

Mi z powodu wycieku w tym miejscu, ubywało z pół litra na 1000 km. Przy okazji okazała się też dziurawa chłodnica od klimy i też wymieniona, lepiej wymienić to wcześniej bo jak wyleci ci w trasie to tylko laweta.

Mr.Quest
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 6 sty 2018, o 14:59
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Jarocin

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: Mr.Quest » 27 maja 2019, o 18:25

Witam wymieniał ktoś chlodnica wody w insigni że skrzynia automatyczna?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”