--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Niski poziom płynu chłodniczego

Qba85
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 cze 2019, o 17:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: KONOPNICA
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Qba85 » 8 lis 2020, o 01:32

Czy miejsca montażu tych oringów przy wejściu do nagrzewnicy są jakoś widoczne bez demontażu deski? Spiryt4 miałeś gdzieś wilgoć / płyn w kabinie?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: spiryt4 » 8 lis 2020, o 12:31

@Qba
Jakiegoś wielkiego wycieku nie miałem to i nagromadzonego płynu nie widziałem,deski nie ma potrzeby rozbierać wloty do nagrzewnicy są bardzo dobrze umiejscowione wystarczy tylko rozebrać początek tunelu po stronie kierowcy tu przy pedałach .Jak to zrobisz to będziesz widział dwie miedziane rurki i to będzie właśnie to , połączenie rurek z nagrzewnicą jest zabezpieczone takimi plastikowymi objemkami sprzedawanymi w ASO razem z oringami. Do montażu nowych oringów nawet nie trzeba wyjmować nagrzewnicy ale jeśli byś musiał to jest tylko jedna śrubka do odkręcenia.

Qba85
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 cze 2019, o 17:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: KONOPNICA
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Qba85 » 9 lis 2020, o 00:05

Dzięki wielkie za info, jutro muszę tam zajrzeć.

radii86
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 6 maja 2020, o 10:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Krosno
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: radii86 » 22 sty 2021, o 12:46

spiryt4 pisze:
8 lis 2020, o 12:31
@Qba
Jakiegoś wielkiego wycieku nie miałem to i nagromadzonego płynu nie widziałem,deski nie ma potrzeby rozbierać wloty do nagrzewnicy są bardzo dobrze umiejscowione wystarczy tylko rozebrać początek tunelu po stronie kierowcy tu przy pedałach .Jak to zrobisz to będziesz widział dwie miedziane rurki i to będzie właśnie to , połączenie rurek z nagrzewnicą jest zabezpieczone takimi plastikowymi objemkami sprzedawanymi w ASO razem z oringami. Do montażu nowych oringów nawet nie trzeba wyjmować nagrzewnicy ale jeśli byś musiał to jest tylko jedna śrubka do odkręcenia.
Witam, u mnie mechanik również zobaczył płyn od strony silnika przy wejściu do nagrzewnicy. Czy to mozliwe że do wymiany są uszczelki o których piszesz? Jeżeli tak prośba o wskazanie numeru części bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: spiryt4 » 22 sty 2021, o 17:28

Może wystarczy tylko je dobrze docisnąć żeby zaskoczyły, jutro jak będę w garażu a nie zapomnę to zrobię fotkę z naklejki na woreczku, od tych oringów. Jeśli bym zapomniał to podjedź na pierwszy lepszy serwis powiedź o co Ci się rozchodzi powinni wiedzieć. Lub wymontuj stary i podskocz do jakiegoś sklepu z hydrauliką siłową i też dostaniesz i to w mniejszej kasie jak w ASO.

Quuler1980
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2021, o 18:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pruszków

Re: Niski poziom płynu chłodniczego

Post autor: Quuler1980 » 7 paź 2023, o 19:33

Panowie, Insignia polift, 2014, 2.0 CDTi. Od kilku miesięcy wyskakuje mi komunikat "niski poziom płynu chłodzącego"
Płyn w zbiorniku był na poziomie zgrzewu, dolałem ponad zgrzew - błąd wyskakuje nadal.
Kupiłem nowy zbiornik z czujnikiem i pływakiem i chciałem go dzisiaj zamontować, ale po zdjęciu starego okazało się, że on nie ma czujnika, nie ma wtyczki do czujnika, a w środku jest słupek z tą plastikową strzałką, ale wokół słupka nie ma pływaka.
Doczytałem, że z Insigniach B były montowane zbiorniki bez czujnika poziomu.
Ale skąd pojawia się błąd na desce?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”