--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak ogrzewania

ODPOWIEDZ
ao_drew94
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2019, o 09:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sierpc
Postawił piwo: 2 razy

Brak ogrzewania

Post autor: ao_drew94 » 20 sie 2021, o 20:36

Witam, mam problem z ogrzewaniem w insigni 2010 r. 2.0 cdti 160km sedan. Panel sterowania chłodzeniem z jedną strefa. Problem jest taki, że gdy silnik osiągnie temperaturę 90 stopni to czy pokrętło jest ustawione na hi czy na lo to cały czas leci powietrze takie jak jest na zewnątrz. Cała reszta czyli zmiana kierunku nawiewu i klimatyzacja działają. Temperatura silnika trzyma cały czas 90 stopni, płynu nie ubywa. Gdzie szukać przyczyny problemu? Ewentualnie czy w warunkach domowych jest możliwość sprawdzenia czy działają ciągna od zmiany ciepło zimno z nagrzewnicy?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: rataj73 » 21 sie 2021, o 04:37

Oczywiście że jest możliwość.
Włączasz zapłon, dmuchawa na zero , temperatira na LO i przestawiasz o 2 stopnie w górę. Po każdej takiej zmianie temperatury powinno być słychać silniczek i przesuwającą się klapę mieszalnika powietrza tak gdzieś przez ok. 1 do 2 sekund.

ao_drew94
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2019, o 09:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sierpc
Postawił piwo: 2 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: ao_drew94 » 21 sie 2021, o 07:22

Słychać jest brzeczenia przy zmianie temperatury , więc sterowanie działa. Czy winny może być termostat, że nie puszcza płynu na nagrzewnice ? Ewentualnie w jaki sposób sprawdzić czy tam rzeczywiście dochodzi płyn

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: rataj73 » 21 sie 2021, o 08:57

W nagrzewnicy jest zawsze płyn o temperaturze takiej jak w małym obiegu a sprawdzisz to jak złapiesz za węże wchodzące do nagrzewnicy na ścianie grodziowej od strony silnika.
Jeżeli słychać że nastawnik chodzi to albo puściło mocowanie kułeczka na silniczku albo mógł rozpiąć się sam nastawnik.
Dostęp bez rozbierania deski chyba niemożliwy ale prześledź rysunek może coś wymyślisz .
https://opel.7zap.com/pl/car/g09/c/5/4-1/#15


Może jak by rozebrać osłonę tunelu od strony kierowcy to było by jakieś dojście?

ao_drew94
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2019, o 09:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sierpc
Postawił piwo: 2 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: ao_drew94 » 21 sie 2021, o 15:20

Dzięki za pomoc 😉 będę myślał jak się do tego zabrać ale najpierw sprawdzę czy w ogóle dochodzi płyn do nagrzewnicy

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Maverick_86 » 9 sty 2024, o 11:37

Panowie i mnie dotknął ten dziwny problem, ciepły nawiew jest w 90 %, ale zdarzają się sytuacje, że go czasem brak. M. in. dziś przy siarczystym mrozie -21 rano, temperatura silnika doszła już do 60 st., a w środku z kratek wiał lód. Notoryczne kilkukrotne kręcenie pokrętłem od temperatur w pełnym zakresie w każdą stronę oraz zmiana kierunku nadmuchu po 10 km jazdy w końcu pomogła, ale to żadna pociecha, bo nieznana jest przyczyna. Zdarzyło mi się to już drugi raz tej zimy, poprzednio ze dwa tygodnie temu, ale wtedy temperatura była zaledwie lekko poniżej 0. Ktoś coś podpowie co to może być?

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Maverick_86 » 10 sty 2024, o 03:22

Ktoś coś podpowie? Dodam że w aucie klimatronic dwustrefowy.

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Maverick_86 » 11 sty 2024, o 06:57

Błędy HVAC.JPG
Błędy odczytane wczoraj, po wykasowaniu nie wróciły, ciepły nawiew działał poprawnie, przed ich wykasowaniem zresztą też działał. Nie ma bardzo za bardzo logiki na jego losowość działania, rano rusza dopiero po około 7 km, po południu po pracy i postoju 8h ruszył od razu. Ale dziś rano po nocnym postoju znów powtórka z rozrywki i podróż przez pierwsze 7 km w mrozie, dopiero po tym czasie ciepły nawiew ruszył (oczywiście żeby ruszył kręciłem pokrętłem od regulacji temperatury w pełnym zakresie kilka razy). Nie mam za bardzo pomysłu co to może być, zeszłej zimy nie było żadnym podobnych problemów tego typu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”