--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujnik ciśnienia klimatyzacji

ODPOWIEDZ
Robakkk
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: Robakkk » 26 kwie 2022, o 18:08

Cześć
od jakiegoś czasu nie działa u mnie klimatyzacja (dwustrefowa).
Czynnik uzupełniony, ciśnienie jest, brak błędów, kontrolka na panelu świeci, a klimatyzacja nie załącza się.
Padło na czujnik ciśnienia- zdemontowany ma numer 13502758.
Czy ktoś wie, jak go sprawdzić?
I drugie pytanie- czy czujnik z numerem 13502758 można zastąpić numerem 13587668?
Dostawcy części zamiennych typu Delphi, Topran itp. twierdzą, że z ich produktów jeden zastępuje oba powyższe numery OE, a ja mam dostęp do czujnika z tym drugim numerem.
Może ktoś Was już robił wymianę i ma jakieś doświadczenia i podpowie, bo zaczyna brakować chłodu podczas jazdy.

Pozdrawiam

gosc
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 6 maja 2016, o 12:06
Auto: opel
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Koszalin

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: gosc » 27 kwie 2022, o 16:31

A sprawdź jeszcze cewkę od sprzęgiełka klimatyzacji.

Robakkk
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: Robakkk » 20 maja 2022, o 21:11

Czujnik ciśnienia nie pomógł.
Sprężarka jest bezsprzęgłowa- jest zawór rozprężny.
Jakieś napięcia do zaworu rozprężnego dochodzą- pływa w zakresie 1.5-12.5V i rozłącza i załącza napiecie z panelu klimatyzacji.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie, to proszę o wskazówki.

Awatar użytkownika
stachss
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2017, o 14:34
Auto: Insignia SportTourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Niemcy-Weida

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: stachss » 30 maja 2022, o 12:27

Witam, chętnie podepnę się pod temat. U mnie sytuacja wygląda prawie analogicznie. W kwestii wyjaśnienia dla innych w Insigni 2,0CDTI ST, kompresor klimatyzacji pracuje ciągle( nie ma sprzęgła tak jak w innych samochodach), i dlatego nie słychać specyficznego kliknięcia przy załączeniu się klimatyzacji. Ciśnienie budowane jest na elektrozaworze. W moim przypadku uszkodzeniu uległ kompresor ( ukręcona oś sprężarki). Niestety wymiana na nową- ponowne nabicie gazu i .......dalej nic. Pokazały się natomiast dwa błędy. U0424 -Moduł sterujący( ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja)
-nieważne dane
- Stałe
P2500 -Końcówka alternatora L
-Niskie Napięcie
-Nieciągle
I jeszcze jeden ale nie jestem w stanie dokładnie przytoczyć numeru, jednak opis mówił- błąd czujnika ciśnienia - czujnik poza zakresem A/C Wyłączone.

Czy ktoś wie jaki czujnik podszedł by do mojej Isi, wiem ,że można go wymienić samemu jako że przed nim jest zaworek zwrotny, trzeba tylko uważać przy wkręcaniu na Oring,żeby się nie podwinął bo ucieknie cały czynnik.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
stachss
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2017, o 14:34
Auto: Insignia SportTourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Niemcy-Weida

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: stachss » 5 cze 2022, o 19:57

Widzę ,że temat jakby martwy a na zewnątrz raczej gorąco. Może pytanie z innej beczki jako, że sam czujnik już kupiłem nowy to proszę kolegów o naprowadzenie jeśli chodzi o umiejscowienie tego czujnika. Pan od klimy powiedział, że znajdę go po zdjęciu światła przeciwmgielnego z prawej strony.
Nie powiedział tylko jak jest z dostępem- czy uda mi się go wykręcić?? Czy może jest w zupełnie innym miejscu?

Awatar użytkownika
maciej 37
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2016, o 20:40
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2011
Miasto: Dolnoślaskie
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: maciej 37 » 24 cze 2022, o 08:10

Kolego robakkk mam ten sam czujnik o numerze 13502758 czy wymieniałeś go na ten 13587668?
Zmagam się z opóźniona klimatyzacją włącza się po ok 10 min! Nie mogę znaleźć przyczyny. Zawor na sprężarce już wymieniłem. Zostaje jeszcze ten czujnik albo zawór rozpreżny. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję

dukat11
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2022, o 21:06
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: xxx

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: dukat11 » 28 cze 2022, o 22:29

Zmagam się z podobnym problemem. Tzn klima wlaczajaca się po ok 10min i wylaczajaca sie na postoju. Jednoczesnie zauwazylem ze wentylatory chlodnicy nie startują ze wzrostem cisnienia i klima staruje i zaraz się wyłącza. Po spadku cisnienia znow startuje. Porozpinalem wszystkie wtyczki, masy poczyscilem i złożyłem. Dziś zauwazylem ze przy napieciu 1,95V staruja wentylatory I wylaczaja sie przy 1,45V wskaywanym poprzez "CAR SCANER" - B16DT A/C preasure eg. sensor. Wcześniej nie dobijalo do 2V wiec podejrzewam ze cos nie tak z polaczeniami i pojawiaja sie spadki napiecia. Teraz pojeżdżę pare dni i będę obserwował zachowanie klimy.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2022, o 23:48 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin Forum.

Crave0707
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 28 wrz 2020, o 06:43
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdansk

Re: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Post autor: Crave0707 » 18 sie 2022, o 15:13

Czy ktoś wie jaki tam oring wchodzi pod ten czujnik ciśnienia klimatyzacji?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”