--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wyrzut płynu chłodniczego

ODPOWIEDZ
Adrian93
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2020, o 08:07
Auto: Inisgnia A
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków

Wyrzut płynu chłodniczego

Post autor: Adrian93 » 17 lis 2022, o 19:20

Witam ! :D
Ostatnio zaczął ubywać mi płyn chłodniczy, dość częste informacje o potrzebie dolania.
Zaobserwowałem, że płyn zostaje wyrzucany( przez kanalik) zbiorniczek wyrównawczy ( z jakiego powodu nie mam pojęcia).
Wymieniony został korek ze zbiorniczka wyrównawczego ( oczywiście na oryginalny).
Przeprowadziłem również test na obecność spalin w płynie chłodniczym, test na szczęście wyszedł negatywnie( odczyn nie zmienił barwy z niebieskiego na żółty/ zielony.
Czy macie jeszcze jakieś pomysły? :?:

sahara47
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2021, o 18:54
Auto: Sports Tourer
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: GŁOGÓW

Re: Wyrzut płynu chłodniczego

Post autor: sahara47 » 6 lut 2023, o 23:04

Mam podobnie tylko że wydaje mi się że kapie od spodu. Albo tak jak piszesz wyrzuca przez kanalik. Muszę się do tego zabrać ale jak będzie cieplej.
Ty doszedłeś u siebie do przyczyny?

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 505
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Wyrzut płynu chłodniczego

Post autor: jotef » 7 lut 2023, o 09:59

Adrian93 pisze:
17 lis 2022, o 19:20
Ostatnio zaczął ubywać mi płyn chłodniczy, dość częste informacje o potrzebie dolania.
Zaobserwowałem, że płyn zostaje wyrzucany( przez kanalik) zbiorniczek wyrównawczy
[ ... ]
Przeprowadziłem również test na obecność spalin w płynie chłodniczym, test na szczęście wyszedł negatywnie( odczyn nie zmienił barwy z niebieskiego na żółty/ zielony.
[ ... ]
jeśli używałeś takiego zestawu do CO2:
opel_CO2.JPG
to należy zadbać o zaślepienie kanalika zrzutowego zbiorniczka wyrównawczego:
opel_wyrównawczy1.JPG
stożkowy gumowy korek zaślepia jedynie 'górną średnicę' wlewu zbiorniczka wyrównawczego.
jeśli nie zaślepi się zrzutu, całe nadciśnienie zejdzie przez ten zrzut właśnie.
powyższe wykluczy poprawność badania ...
musisz obserwować czy nadmiarowe ciśnienie/gaz przechodzi przez płyn reakcyjny CO2 > bulgotanie musi być!
innymi słowy musi zajść zjawisko 'fermentacji' jak przy pędzeniu wina w butli ;D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”