--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Stuki hałas w zawieszeniu

7ups

Re: Pukanie w tylnym zawieszeniu

Post autor: 7ups » 4 paź 2014, o 10:33

wojtassss pisze:Stawiam luźny wieszak tłumika
Jak tak to moze za razem walic caly wydech o tunel mialem tak kiedys

kaolad
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
Auto: Insignia 2.0 CTDI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: dziwny odgłos z prawego tyłu.

Post autor: kaolad » 14 paź 2014, o 21:02

Dziś również przełożyłem oponki i stuki ustały. WINNA prawa tylna opona!:-)

Awatar użytkownika
cz@rny
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:14
Auto: INSIGNIA HB
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2017
Miasto: GDAŃSK

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: cz@rny » 6 lis 2014, o 09:48

Hej
Koledzy mam problem u siebie następujący i w tym temacie widać na razie porażka ;(
Jadąc moją furmanką puka stuka i kołacze coś w przednim zawieszeniu zwłaszcza na koleinach i garbach
byłem wczoraj na stacji kontroli pojazdów (tak od siebie) chcąc ustalić co się wybiło
poszarpali mi iśkę i niby wszystko w porządku! z ewentualnym wskazaniem uwaga na gumy stabilizatora
pojechałem zatem do ASO oglądali, podnosili, zaglądali później poszarpali na szarpaku i nic - wszystko jest ok
ich zdaniem może gumy stabilizatora, może tuleje wahacza tylne, może łożysko mcpersona a może coś innego
co myślicie?
nie chce wymieniać części za 2 tys żeby się przekonać, bo tak wg ASO trzeba postąpić, wymieniać po kolei ;(

Adam10

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: Adam10 » 6 lis 2014, o 10:26

Bez posłuchania to też mogę Ci podać milion części które mogą stukać.....

Ciężko się diagnozuje stukające zawieszenie zza monitora :D

Awatar użytkownika
cz@rny
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:14
Auto: INSIGNIA HB
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2017
Miasto: GDAŃSK

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: cz@rny » 17 lis 2014, o 19:33

Byłem dziś w ASO, mam tam znajomego, któremu się "wypłakałem" i
okazuje się, mam wybite gumy stabilizatora baaardzo rzadka przypadłość w Iśkach
nawet nie ma żadne ASO w GD tego na stanie, więc poczekam, aż sprowadzą
Mam nadzieje, że to koniec z pukaniem


Dzisiaj odebrałem te części gumki i po zamontowaniu pełny sukces!
nic nie stuka!
dowiedziałem się też, że jestem pierwszy któremu to zamawiali w ASO ;)

Fraps900

Głuche dudnienie w zawieszeniu?

Post autor: Fraps900 » 25 mar 2015, o 18:29

Cześć witam, czy spotkał się ktoś oto z takim efektem, że podczas jazdy na nierównościach, wybojach (z większą szybkością) słychać w całym zawieszeniu głuche dudnienie. Byłem na stacji diagnostycznej, powiedzieli, że wszystko jest sztywne. Czy to mogą być wyrobione już tuleje wahacza? Mam zawieszenie Flexi i zastanawiam się czy to nie jest efekt naturalny tego ustrojstwa? Mam samochód od niedawna stąd moje pytanie. Przebieg ~160 tys/160km - rocznik 2009, koła 18'

Dzięki z góry za sugestie.

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Głuche dudnienie w zawieszeniu?

Post autor: piohib » 25 mar 2015, o 19:33

Jeśli dzieje się to na nierównościach, wybojach, to stawiałbym na stabilizator bądź łącznik stabilizatora.
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Fraps900

Re: Głuche dudnienie w zawieszeniu?

Post autor: Fraps900 » 16 kwie 2015, o 10:40

Dobra jeszcze pytanie czy do Flexi pasują łączniki normalnie dostępne w sklepach/allegro czy trzeba zamówić specjalny? Na Allegro rozpiętość cenowa jest duża. Chyba są dwa rodzaje. Flex i no Flex...

Łącznik:
Przód - dla Flexa / gwint M12x1,75 mm - długość - 304 mm
Przód - bez Flex / gwint M12x1,75 mm - długość 300 mm


Prawda to?

-- 16 kwi 2015, o 10:50 --

Tak: Przód - dla Flexa / gwint M12x1,75 mm - długość - 304 mm gdyby ktoś szukał.
Niezależnie od tego wymieniłem Tuleje wahacza z przodu i łączniki i dalej stuka... Czytałem że to może być wyrobiona poduszka/łożysko amortyzatora (Poduszka z łożyskiem kolumny MC Phersona)... Czy ktoś to wymieniał? pomogło?

Grzegorz

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Grzegorz » 14 lis 2015, o 09:07

Witam po długiej pauzie.
Mam mały problem, po wymianie tarcz i klocków hamulcowych, po kilku tygodniach podczas jazdy po nierównej drodze z tyłu od strony kierowcy słychać głuche, dość głośne stuki, jakby w plastik.
Co to może być? Chciałbym mieć jakiś trop, gdzie szukać przyczyny :)

Dodam, że jak otworzę bagażnik i poruszam tyłem auta to te pukanie dochodzi jakby z klapy bagażnika, ale podczas jazdy jest o niebo głośniejsze.

Fraps900

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Fraps900 » 9 gru 2015, o 19:28

Stuki w zawieszeniu - do sprawdzenia poduchy amortyzatora tył lewa/prawa. Oryginalne wyglądały na niewybite, ale po wymianie F8-7612/ F8-7613 - OPTIMAL, zawieszenie jest wreszcie ciche tak jak powinno. Dodatkowo wymieniłem gumy stabilizatora przód i tył wcześniej. Teraz uważam wbrew różnym opiniom, że Insa ma ciche zawieszenie. Jeżdżę na 18-tkach / zima i lato - opony ze średniej półki.

evo

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: evo » 28 mar 2016, o 19:08

Witam ja tez mam problem z stukami . Nie wiem czy tak Iska ma czy nie . Wcześniej jeździłem Peugeotem 407 to tak zawieszenie to bajka . Usiadłem do Opla to porażka Stuki puki . Zajechałem na stacje żeby sprawdzili i co i nic . Mowią co najwyżej można tuleje 2 wymienić ale nie ma tragedii jeszcze . W oplu jest takie twarde zawieszenie ?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4200
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: IBZI » 29 mar 2016, o 08:00

Tuleje mogą być przyczyną stukania. Możesz wymienić, ale cudów się nie spodziewaj jeśli porównujesz do P407. W Insigni po prostu jest twardziej. Po przesiadce z francuza też musiałem się przyzwyczaić.

evo

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: evo » 9 kwie 2016, o 16:37

Dzis bylem na szarpakach . Do wymiany Stabilizatory przód i tył . Wymieniłem a tył jak stukał tak dalej stuka

azjata1

głuche stuki z prawej strony

Post autor: azjata1 » 16 maja 2016, o 15:45

Cześć , na nierównościach typu studzienki i ostre dziury do kabiny dochodzi głuchy dzwięk od strony zawieszenia z prawej strony, na przeglądzie na szarpakach nic nie wychodzi wszystko jest w porządku, dodam, że to kombi, ale to nic nie zmienia.
z lewej strony jest wszystko w porządku.
Odgłosy dochodzą niby z przodu, ale być może, gdzieś się rozchodzą do tyłu auta.
amortyzatory przód 82% a tył 84%
Co to może być?

Udało mi się znaleźć parę artykułów i być może może to być poduszka amortyzatora z łożyskiem, co Panowie na to? Czy to się zdarza często? Przebieg 195kkm

-- 2 cze 2016, o 17:56 --

Kurde chopy nikomu nie stuko? Kiedyś małem vectrę kombi i też sie czaskało a wszystko okazywało się, że niby jest ok. Wyszło, że tylny wachacz banan walnięty, może tutaj to samo?, miał to ktoś? Nikt nie może postawić fu
diagnozy

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: mxw » 31 maja 2016, o 19:53

Nie wiem, czy to dobry wątek ale zapytam tutaj:

jakie tuleje (dobre) tylne do tylnych wahaczy należy kupić do wymiany w Insignii kombi 4x4?

Dziś w ASO na przeglądzie stwierdzono, że w zasadzie mógłbym je wymienić (jedyna uwaga do auta). Koszt u nich za wymianę tulei oryginalnych GM to ok. 110 zł/szt. plus robocizna ok. 400.

Pytać/szukać jakichś wzmacnianych czy do tyłu takich nie ma?


pozdro.,
mxw.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

evo

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: evo » 14 cze 2016, o 16:27

Panowie Pomocy . Już byłem w 3 stacjach diagnostycznych i nikt nie może znaleźć przyczyny.

A wiec:
Ucieka m tył auta. Jade np 80 / 100 km/h i nagle trzeba hamować światła itp. to nie można tyłu opanować.

Prędkość podobna 80 / 100 km/h wchodzę w mocniejszy zakręt, tylko mocniej kierownica skręcę od razu tył fabułę.

Wczoraj na rondzie przy większej prędkości ok. 50 / 60 km/h uciekł mi tył - wpadł w poślizg na suchej nawierzchni.
Zjazd z krawężnika tyłem - jest stuk puk puk 2 razy na każdym tylnym kole ( ciężko określić )

Opony nowe 2016 rok, zbieżność tył i przód laserowo ustawiona, nowe drążki stabilizatora, wyciągane i sprawdzane amortyzatory, ścieżka diagnostyczna przeprowadzona 4 razy, za każdym razem gdzieś indziej ( Nikt nic nie widzi żeby było cokolwiek wyeksploatowane ).

Więc zwracam się do was z prośbą co robić? Może ktoś miał podobną przypadłość?
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, o 19:40 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post poprawiony. Proszę o większą dbałość o wygląd postów. Przez błędy, literówki i brak części polskich znaków, post był nieczytelny.

Holios
Klubowicz
Posty: 456
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 22 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Holios » 15 cze 2016, o 11:35

Witajcie, ja mam też pytanie odnoście stuków w zawieszeniu Flex. przejechałem jakieś 5000 km od zakupu i zaczyna mnie to trochę denerwować, ogólnie na nierównościach różnych jest głuche dudnienie (głośniej niż w omedze) ale ujdzie, najgorzej jest na poprzecznych uskokach drogi. U mnie teraz sporo remontują i często jest wyfrezowany asfalt, uskok ma jakieś 3-5 cm wysokości i huk jest potworny jak koła "spadną swobodnie" i z przodu i z tyłu. Oczywiście na ścieżce diagnostycznej wszystko OK. Od czego proponujecie zacząć ?? mocowanie amorów czy gdzieś indziej szukać ? A może tak jest w standardzie? :D

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: morfeo11 » 20 cze 2016, o 21:18

Ja ostatnio usłyszałem dziwne stuki z okolic kół. Po ściągnięciu koła i obracaniu ?piastą? za śruby słychać odgłosy jakby obijających się kulek w łożysku. Czy łożysko w piaście może być suche i powoduje takie odgłosy? Jest to na wszystkich 4 kołach. Mechanior mówi że dopóki nie szumi etc to nic się nie dzieje i się nie przejmować.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: głuche stuki z prawej strony

Post autor: Dan » 30 cze 2016, o 09:57

W vectrze tak miałem wymieniłem poduszki amora i nastała cisza i sztywność. Stare nie wyglądały na zniszczone ale jak porównywałem z nowymi to były z 5mm niższe, dlatego miały luz na kielichu i na małych nierównościach tak głucho stukały.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

tomek5551

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: tomek5551 » 10 lip 2016, o 16:24

Witam Serdecznie.Ja miałem taki przypadek,że stukało coś przy ruszaniu z jedynki i cofaniu na wstecznym.Pojedynczy stuk.Z racji iż jestem mechaniorem zacząłem analizować sprawę zbyt głęboko i już chciałem poł auta zdiagnozować.Okazało się że, miałem luźne śruby na półosiach.Klucz rozmiar 32.Pozdrawiam.Może komuś się przyda.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”