--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana sprężyn zawieszenia

Awatar użytkownika
maciekawski
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 5 mar 2021, o 08:16
Auto: Insignia BiTurbo 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Gdańsk/Szwecja

Re: Wymiana sprężyn zawieszenia

Post autor: maciekawski » 17 maja 2022, o 18:05

Hej,
mam problem z doborem sprężyn na przód do mojej Insigni (hatchback 2012.5, 2.0 CDTI Biturbo 4x4, z flexride, wersja obniżona XJ2, skrzynia manual). Wg katalogu 7zap, po podaniu nru VIN wyskakuje mi sprężyna o fabrycznym numerze 3 12 410 / 13260282 - jednak w zasadzie nie można dostać żadnego zamiennika, który odpowiadałby tym numerom. Byłem w ASO, i za jedną (!) oryginalną sprężynę chcą 600zł.

Pytanie - z racji tego, że Saab 9-5 NG był oparty na Insigni, dla (w zasadzie) identycznego silnika Biturbo i napędzie 4x4 wyskakują numery sprężyn o oznaczeniach 3 12 423 / 13260275, gdzie można już znaleźć zamienniki w rozsądnych cenach (chociażby Lesjofors 4063539). Sęk w tym, że przy tej sprężynie nie ma nigdzie mowy o zawieszeniu Flexride, a sama sprężyna jest przeznaczona do aut o skrzyni automatycznej. Myślicie że będzie pasować do mojej wersji?

Z góry dziękuję za każdą pomoc :D


Edit: już po wymianie, pasują bez najmniejszego problemu. Teraz tylko muszą się ułożyć :)
Obrazek Obrazek

milyjarek
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 17 gru 2018, o 21:11
Auto: Chevrolet Malibu
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wrocław
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana sprężyn zawieszenia

Post autor: milyjarek » 25 kwie 2023, o 18:16

Wymieniał ktoś w ostatnim czasie sprężyny i może powiedzieć jaki koszt z robocizną? U mnie widzę że gumy w górnej części się rozleciały więc pewnie tylko je wystarczy wymienić

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”