--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

ODPOWIEDZ
Pawel_wro

Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: Pawel_wro » 7 lut 2022, o 17:32

Cześć,
Wymieniał ktoś z Was sanki w Insigni? Moje noszą ślady korozji,
Używanych jest sporo, ale wolałbym kupić nowe, niekoniecznie w ASO, bo cena pewnie zabije.
Przerabialiście temat? Może ktoś poratować kontaktem, radą itd?
Dzięki 🙂

Pawel_wro

Re: Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: Pawel_wro » 16 lut 2022, o 12:48

Dla potomnych z podobnym kłopotem,
- Sanki w ASO są w kwocie trzech tysięcy zł,
- Sanki w chińskim zamienniku w okolicy 800 zł,
Ogólnie mało polecane, zbudowane z cieńszej blachy, w dodatku kołyska taka często nie trzyma wymiarów,
- opcja trzecia, optymalna, to jednak kupno sanek używanych, w jak najlepszym stanie, oddanie ich do wyczyszczenia i konserwacji,
Jak ogarnę się z tematem, to wrzucę zdjęcia,
nadmieniając, że warto co jakiś czas rzucić okiem na sanki w naszych Insigniach, na moim aucie nie ma grama rdzy, ale akurat ta część była w bardzo złym stanie...

SORRY, za post pod postem ;)

Jupi1227
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2019, o 11:09
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Zielona Góra

Re: Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: Jupi1227 » 2 kwie 2022, o 23:38

Zmieniałem przednie sanki i tylna belkę bo jak nikt chyba miałem pecha wszystko zżarte na wylot z dziurami. Kupiłem używane po 150zl sztuka robocizna z założeniem i regulacja zawieszenia :
Zdjęcie starych sanek i starej belki gdzie sruby to graniczyło z cudem zeby odkręcić oczyszczenie kupionych sanek i belki forschem i pomalowanie na nowo z założeniem na auto z całym czyszczeniem odtluszczeniem i konserwacja podwozia z nadkolami do tego doszło (czas około 2 tyg):
-przewód wspomagania z wymiana
płynu
- tłumik przedni z tłumikiem drgań ten pierwszy od silnika
- łączniki stabilizatora
- gumy drążka stabilizatora
- plyn w skrzyni biegów
- dwa zaciski hamulcowe tył bo zaczęły cięć
No i regulacja zbieżnosc.
Koszt 3600zł
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy to dużo czy ok za tą robotę?

Awatar użytkownika
maciekawski
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 5 mar 2021, o 08:16
Auto: Insignia BiTurbo 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Gdańsk/Szwecja

Re: Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: maciekawski » 30 sie 2023, o 09:24

Hej,
pozwolę sobie odkopać temat. Czy ktoś przerabiał może wymianę sanek na zamiennik NTY (bądź inny)?

Szukam więcej opinii o zamiennikach, bo nie wiem czy lepiej kupić taki nowy i zakonserwować porządnie po swojemu, czy bawić się w używkę w niewiadomym stanie i ją naprawiać.

Rad
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2020, o 19:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: Rad » 10 lis 2023, o 21:38

Dzień dobry, podbijam temat. Mam przednie sanki w stanie rozkładu. Potrzeba wymienić je na nowe. Pytanie czy używane, piaskowane, czyszczone ,pomalowane nie będą kiepskim krokiem? Skoro już jeździły ,swoje przeszły,piaskowanie mogło osłabić materiał? Czy można takie używki wzmocnić, wspawać jakieś płaskowniki czy coś w tym stylu?

A może ktoś ma namiary na dobre części w rozsądnych cenach? W internecie są nowe odpowiedniki do 700zł- czy warto?

Ponad to-przy tak poważnym rozebraniu auta-polecacie zwrócić uwagę na coś ,by przy okazji zrobić? Bo wiadomo, lepszy dostęp itp.

LubieLays
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2019, o 16:13
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kębłowo

Re: Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: LubieLays » 12 sty 2024, o 09:25

To ja mam takie pytanie, zabieram się za remont tylnego wózka. Planuję kupić używkę w dobrym stanie. Czy od "kombi" pasuje do "sedan/hatchback"?

Rad
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2020, o 19:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sanki, wózek, kołyska, Insignia A FWD

Post autor: Rad » 16 sty 2024, o 16:01

maciekawski pisze:
30 sie 2023, o 09:24
Hej,
pozwolę sobie odkopać temat. Czy ktoś przerabiał może wymianę sanek na zamiennik NTY (bądź inny)?

Szukam więcej opinii o zamiennikach, bo nie wiem czy lepiej kupić taki nowy i zakonserwować porządnie po swojemu, czy bawić się w używkę w niewiadomym stanie i ją naprawiać.
Kupiłem zamiennik Blic. Rozmawiałem z konsultantem,twierdził że sprzedają,są dobre opinie i poleca.

Pytanie odnośnie stwierdzenia w cytacie- "nowy i zakonserwować porządnie po swojemu" tzn?

Sanki przyjadą pomalowane, na to dodał bym też jakąś dodatkową warstwę, tylko co?

Farba elastometal mi chodzi po głowie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”