--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przewód paliwowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pol19
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 14 lut 2015, o 22:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Przewód paliwowy

Post autor: pol19 » 28 cze 2016, o 08:43

Witam mam pytanie czy aby wymienić przewód paliwowy zaznaczony na czerwono potrzebuje zdjąć bak od dołu czy dostane się od siedzenia? Jakby ktoś podał nr GM przewodów czerwonego i niebieskiego do Insigni Kombi 2010 jak ma to znaczenie.

Obrazek

arturo40
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 8 sty 2016, o 23:37
Auto: opel Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wałbrzych

Pęknięty przewód paliwa.

Post autor: arturo40 » 12 mar 2017, o 23:16

Witam wszystkich . Czy może któryś z szanownych kolegów wymieniał lub spotkał się z pękniętym przewodem paliwa , który idzie od pompy paliwa do listwy ? W moim przypadku komunikat awaria pojazdu i auto stop . Po oględzinach plama ropy pod autem i zapach pod maską wskazały na pęknięcie przewodu paliwowego . I tu wielkie zdziwienie bo zamiast któregoś plastikowego pękniętym okazał się w/w metalowy . A dokładnie główka pod śrubunkiem mikro pęknięcie od strony pompy . Telefon do serwisu i szok bo tenże przewód bagatela jedyne 425 PLN brutto . Wiec allegro i używany komplet za 50 PLN , ale nie na długo bo po miesiącu powtórka i znowu auto stop ( na moje szczęście w mieście blisko domu) ,więc znowu allegro i kupiona następna wiąska przewodów . Może ktoś zna jakiś tańszy zamiennik ? Lub może jak zregenerować ten pęknięty ? A wogóle jaka może być przyczyna ? Za duże ciśnienie paliwa z pompy ? Żadnych innych komunikatow nie wyświetliło . A ponieważ nie znalazłem żadnych postów na ten temat wiec myśle że temat nie jest powszechny . Dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi .

robertino86

Re: Pęknięty przewód paliwa.

Post autor: robertino86 » 13 mar 2017, o 09:40

Witaj.Pierwszy raz się spodkałem z takim przypadkiem.A nie była gdzies przyblokowana że od drgań pękła?U mnie akurat przechodzi przez taki otwór w uchwycie i jak się żle ułoży przy dokręcaniu to może ocierać albo przyblokować.Jeżeliu pękł przy samym śrubunku to na śmietnik bo nawet nie ma gdzie spawać,a drugie ciężko taka cienką rurkę spawać,bo raz że nie wiadomo czy utrzyma,dwa za te pieniądze mamy używke.Zamienników niestety nie ma,jednak można pokombinowac w zakucie weża ale to już jest żezba.Tak czy inaczej sprawdz łączenie bo ona powinna przechodzić swobodnie.acha na niej też jest taka nakładka plastikowa jak na rurkach od wtrysku,też tłumi drgania.

arturo40
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 8 sty 2016, o 23:37
Auto: opel Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wałbrzych

Re: Pęknięty przewód paliwa.

Post autor: arturo40 » 13 mar 2017, o 18:25

Witam . Jasne żadna żeżba w grę nie wchodzi . A dokładnie jak na zdjęciu w obu przypadkach pękło tuż za kołnierzem stożka, a montaż jak i demontaż rurki odbył się bez problemu czyli nigdzie się nie klinuje ani nie blokuje . Ale dzięki za reakcje . Pozdrawiam

-- 13 mar 2017, o 19:42 --

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ponopa
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2022, o 07:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Swidnica

Re: Przewód paliwowy

Post autor: ponopa » 11 gru 2022, o 14:51

Jaki numer przewodu?

Awatar użytkownika
Bogoes
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 24 wrz 2018, o 20:21
Auto: Corsa D A13DTC
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bydgoszcz
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Przewód paliwowy

Post autor: Bogoes » 11 gru 2022, o 15:43

Wejdź tutaj: https://opel.7zap.com/pl/car/ i poszukaj, najlepiej po VINie lub po modelu.

ponopa
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2022, o 07:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Swidnica

Re: Przewód paliwowy

Post autor: ponopa » 12 gru 2022, o 08:50

A co było przyczyna tego pękanie przewodu ja w swojej insigni milem już taki przypadek 2 razy miesiąc po miesiącu wymieniłem na używki i teraz boje się co będzie dalej

arturo40
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 8 sty 2016, o 23:37
Auto: opel Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wałbrzych

Re: Przewód paliwowy

Post autor: arturo40 » 15 gru 2022, o 11:52

Hej. U mnie już jest ok. Sprawdż czy nie ma luzu blok pompa i inne łączenia w tym miejscu . Jednym słowem rozbierasz wszystko przy pompie i rozrządzie i szukasz gdzie cos się poluzowało. To była przyczyna u mnie ' . Pozdrawiam i powodzenia

Dodano po 6 minutach 34 sekundach:
A i jeszcze jedno . Jeżeli była odkręcana pompa paliwa to ona ma w korpusie bolec ustawczy . Złe spasowanie i skręcenie może być też przyczyną .

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy + wydechowy”