--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Szyba tylna Hatchback

ODPOWIEDZ
Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Szyba tylna Hatchback

Post autor: Asser » 21 sie 2019, o 12:51

Rozbita szyba tylna w mojej wersji miała oprócz grzania dodatkową wtyczkę u góry po prawej stronie spryskiwacza. Obecnie nie mogę dokładnie takiej znaleźć, więc pomóżcie proszę: do czego służy to połączenie u góry i co stracę gdy tego nie będzie?

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Szyba tylna Hatchback

Post autor: xul » 21 sie 2019, o 13:19

https://opel.7zap.com/pl/car/g09/b/10/4-1/
Może anteny?
https://opel.7zap.com/pl/car/ - wpisz tu VIN, przejdź do "osprzęt przedłużenia nadwozia - szyba" -> "szyba drzwi bagażnikowych - hatchback 68", to zobaczysz jaką masz teraz

Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Szyba tylna Hatchback

Post autor: Asser » 21 sie 2019, o 13:57

Wielkie dzięki! Jest to układ zbiorczy antenowy -czyli bez tego radio nie powinno pracować? Bo obecnie szyby nie mam a radio odbiera -co o tym sądzić?
Czy tzn. że to tylko antena analogowa? Bo niby "bez DAB" ...
Dodam, że mam antenę na dachu jako tzw. płetwa rekina (shark).

8 51 61 049 20914521 SZYBA,DRZWI BAGAŻNIKOWE (DO ZBIORCZEGO SYSTEMU ANTENY W SZYBIE) (BEZ UKŁADU RADIA DAB) (CIEMNO ZABARWIONE)

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Szyba tylna Hatchback

Post autor: xul » 21 sie 2019, o 18:35

Nie mam schematów, to Ci nie powiem jak są anteny podpięte w Insignii. W VC radio bez anteny też odbierało, tylko gorzej, chyba, że był dobry zasięg, w Isi pewnie jest podobnie.
Co do szyby, to próbowałeś szukać całą klapę z szybą, żeby wyciąć i wkleić (nie wiem jak to kosztowo wyjdzie)?

Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Szyba tylna Hatchback

Post autor: Asser » 21 sie 2019, o 19:56

XUL b. dziękuję za ponowny odzew. Wreszcie ruszyłem nim i zrobiłem testy w wolnej przestrzeni: GPS -OK, Radio -połowa stacji nie łapie sygnału :( -wygląda na to, że "wieloryb" współpracuje z anteną w szybie. :)

Kupiłem właśnie szybę z klapą, nawet ten sam rocznik. Handlarz obiecywał że jest kabelek u góry, ale pewnie widział rurkę spryskiwacza. I teraz mam dylemat co robić:
1. zwrócić i szukać dalej, czy może 2. zamontować i dołożyć jakiś pasek naklejkowy na górę szyby.... To już 8 latek, więc może da się coś z tą anteną wykombinować? Co Ty/Wy na to?

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Szyba tylna Hatchback

Post autor: xul » 21 sie 2019, o 20:39

Jeżeli koszt jest nie duży, to można spróbować kupić jakąś antenę (może uda się wpiąć bezpośrednio do radia), położyć z tyłu i się przejechać, może będzie dobrze odbierać (ważne, żeby nie było pętli na przewodzie) i wtedy nie będziesz musiał szukać nowej szyby.
Ewentualnie jak jesteś z okolic Katowic, to mogę dać Ci namiary na znajomego co handluje częściami do opla, może akurat będzie miał taką jak potrzebujesz. Tyle, że kurierem Ci jej raczej nie wyśle.

Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Szyba tylna Hatchback

Post autor: Asser » 6 lis 2019, o 11:20

Ostatecznie stwierdzam, że jest nieco gorzej z sygnałem, ale główne stacje są OK i nawet zapomniałem że mam z tym problem. Reasumując można ładować taką szybkę.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”