--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSzyba tylna Hatchback
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Szyba tylna Hatchback
Rozbita szyba tylna w mojej wersji miała oprócz grzania dodatkową wtyczkę u góry po prawej stronie spryskiwacza. Obecnie nie mogę dokładnie takiej znaleźć, więc pomóżcie proszę: do czego służy to połączenie u góry i co stracę gdy tego nie będzie?
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Szyba tylna Hatchback
https://opel.7zap.com/pl/car/g09/b/10/4-1/
Może anteny?
https://opel.7zap.com/pl/car/ - wpisz tu VIN, przejdź do "osprzęt przedłużenia nadwozia - szyba" -> "szyba drzwi bagażnikowych - hatchback 68", to zobaczysz jaką masz teraz
Może anteny?
https://opel.7zap.com/pl/car/ - wpisz tu VIN, przejdź do "osprzęt przedłużenia nadwozia - szyba" -> "szyba drzwi bagażnikowych - hatchback 68", to zobaczysz jaką masz teraz
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Szyba tylna Hatchback
Wielkie dzięki! Jest to układ zbiorczy antenowy -czyli bez tego radio nie powinno pracować? Bo obecnie szyby nie mam a radio odbiera -co o tym sądzić?
Czy tzn. że to tylko antena analogowa? Bo niby "bez DAB" ...
Dodam, że mam antenę na dachu jako tzw. płetwa rekina (shark).
8 51 61 049 20914521 SZYBA,DRZWI BAGAŻNIKOWE (DO ZBIORCZEGO SYSTEMU ANTENY W SZYBIE) (BEZ UKŁADU RADIA DAB) (CIEMNO ZABARWIONE)
Czy tzn. że to tylko antena analogowa? Bo niby "bez DAB" ...
Dodam, że mam antenę na dachu jako tzw. płetwa rekina (shark).
8 51 61 049 20914521 SZYBA,DRZWI BAGAŻNIKOWE (DO ZBIORCZEGO SYSTEMU ANTENY W SZYBIE) (BEZ UKŁADU RADIA DAB) (CIEMNO ZABARWIONE)
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Szyba tylna Hatchback
Nie mam schematów, to Ci nie powiem jak są anteny podpięte w Insignii. W VC radio bez anteny też odbierało, tylko gorzej, chyba, że był dobry zasięg, w Isi pewnie jest podobnie.
Co do szyby, to próbowałeś szukać całą klapę z szybą, żeby wyciąć i wkleić (nie wiem jak to kosztowo wyjdzie)?
Co do szyby, to próbowałeś szukać całą klapę z szybą, żeby wyciąć i wkleić (nie wiem jak to kosztowo wyjdzie)?
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Szyba tylna Hatchback
XUL b. dziękuję za ponowny odzew. Wreszcie ruszyłem nim i zrobiłem testy w wolnej przestrzeni: GPS -OK, Radio -połowa stacji nie łapie sygnału
-wygląda na to, że "wieloryb" współpracuje z anteną w szybie. 
Kupiłem właśnie szybę z klapą, nawet ten sam rocznik. Handlarz obiecywał że jest kabelek u góry, ale pewnie widział rurkę spryskiwacza. I teraz mam dylemat co robić:
1. zwrócić i szukać dalej, czy może 2. zamontować i dołożyć jakiś pasek naklejkowy na górę szyby.... To już 8 latek, więc może da się coś z tą anteną wykombinować? Co Ty/Wy na to?
Kupiłem właśnie szybę z klapą, nawet ten sam rocznik. Handlarz obiecywał że jest kabelek u góry, ale pewnie widział rurkę spryskiwacza. I teraz mam dylemat co robić:
1. zwrócić i szukać dalej, czy może 2. zamontować i dołożyć jakiś pasek naklejkowy na górę szyby.... To już 8 latek, więc może da się coś z tą anteną wykombinować? Co Ty/Wy na to?
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Szyba tylna Hatchback
Jeżeli koszt jest nie duży, to można spróbować kupić jakąś antenę (może uda się wpiąć bezpośrednio do radia), położyć z tyłu i się przejechać, może będzie dobrze odbierać (ważne, żeby nie było pętli na przewodzie) i wtedy nie będziesz musiał szukać nowej szyby.
Ewentualnie jak jesteś z okolic Katowic, to mogę dać Ci namiary na znajomego co handluje częściami do opla, może akurat będzie miał taką jak potrzebujesz. Tyle, że kurierem Ci jej raczej nie wyśle.
Ewentualnie jak jesteś z okolic Katowic, to mogę dać Ci namiary na znajomego co handluje częściami do opla, może akurat będzie miał taką jak potrzebujesz. Tyle, że kurierem Ci jej raczej nie wyśle.
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Szyba tylna Hatchback
Ostatecznie stwierdzam, że jest nieco gorzej z sygnałem, ale główne stacje są OK i nawet zapomniałem że mam z tym problem. Reasumując można ładować taką szybkę.

