------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska 11-13.09 - zapraszamy
--------------------
---------------------------------------------------Nowy kokpit w Oplach - Pure Panel - KLIK
--------------------
---------------- Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pęknięcie na przedniej szybie

ODPOWIEDZ
Cyb
Forumowicz
Auto: insignia 2.0 CD
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: okolice Wawy

Pęknięcie na przedniej szybie

Post autor: Cyb » 1 cze 2020, o 19:46

Witam,

Wyszedłem dziś z pracy, wsiadłem do auta i widzę na środku przedniej szyby, na dole, pęknięcie. Zarysowanie jest po zewnętrznej stronie.

1. Czy takie coś mogło powstać samoistnie, na skutek naprężeń? Kształt nie wskazuje że coś walnęło w nieruchome auto..

2. Ile może kosztować wymiana takiej szyby? Bo raczej naprawy takiego pęknięcia to nie da się zrobić

3. Jak wygląda proces po wymianie szyby (naklejka na szybę itp).

4. Mam OC+AC w Generali, ale nie widzę na polisie wymienionej opcji "autoszyby" więc zakładam że ubezpieczenie nie obejmuje takiego zdarzenia? No i pewnie straciłbym zniżki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Auto: Insignia 2.0 Turbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 79 razy
Otrzymał  piwo: 43 razy
Kontakt:

Re: Pęknięcie na przedniej szybie

Post autor: dokia » 1 cze 2020, o 19:56

Jeżeli szyba oryginalna to raczej nie samoistnie. Czasem od małego kamyczka przy dużej prędkości zrobi się głębsza dziurka i od tego pięknie potem leci pęknięcie w obie strony głównie na skutek różnic temperatur. Przy włączonej klimie z nadmuchem na szybę to naprawdę w oczach widać jak cudnie pęka (kiedyś widziałam) na swojej szybie dwa auta temu.
A skąd wiesz, że nie masz pakietu dla szyby? Jak kupowałeś polisę to kazałeś usunąć? Bo to zwykle jest w tzw "standardzie"? Ja kazałam usunąć bo to chyba kwota do 2 tys a szyba w Insigni przednia w oryginale to dwa razy droższa więc i tak bym nie skorzystała z tego ubezpieczenia a robiłabym w ASO. Natomiast naklejki przekleja zakład który wymienia szybę, tak super odcinają od starej szyby, że śladu czasem nie ma.

. Chudy.
Nowicjusz
Auto: Buick Regal GS
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Piła

Post autor: . Chudy. » 1 cze 2020, o 20:01

Jeśli chodzi o wymianę z AC to przedewszystkim sprawdź w polisie czy wymiana na częściach zamiennych czy oryginalnych. Dwa z ac jak zrobisz to bez obaw, jeśli masz dobra historie to przy następnej polisie nawet tego nie odczujesz. Trzy od zeszłego roku 80% towazyst ubezpieczeniowych wpisują szkodę nawet jeśli zgłosisz z auto szyb więc nie ma tu różnicy czy ac czy ochrona szyb.

Wysłane z mojego I4213 przy użyciu Tapatalka

Marek0
Forumowicz
Auto: Insignia GS
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz

Post autor: Marek0 » 1 cze 2020, o 20:10

AC na szyby,przynajmniej w Warcie mam wykupione dodatkowo i nie jest standartem, kwota ubezpieczenia szyb na 5tys , czyli starczy bo chyba coś cztery koła przednia.

Cyb
Forumowicz

Post autor: Cyb » 1 cze 2020, o 20:21

Auto stało nieruchomo przez jakieś 8 h. Wiec to nic związanego z jego ruchem.

Co do ubezpieczenia, to z tego co widzę Generali ma to chyba oddzielne jako "ubezpieczenie autoszyby", a ja nie mam tego wymienione w polisie.

xul
Klubowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Otrzymał  piwo: 21 razy

Post autor: xul » 1 cze 2020, o 20:23

Cena szyby zależy od konfiguracji samochodu i jej dostępności. Jak wpiszesz w google, to Ci wyskoczy, że za poniżej 2k dostaniesz oryginalną z oficjalnej dystrybucji (w opcji bez kamerki). Musiałbyś po win sprawdzić jaką masz szybę i wpisać w google po numerze, wtedy dowiesz się mniej więcej cenę nowej oryginalnej.

Awatar użytkownika
Rooff_
Klubowicz
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 37 razy

Post autor: Rooff_ » 1 cze 2020, o 21:03

Tak jak pisze @dokia - nie wykluczałbym, że coś gdzieś kiedyś strzeliło Ci w szybę, a pęknięcie pojawiło się dopiero teraz.

Co do samej wymiany to ja w zeszłym roku "płaciłem" (było z OC sprawcy, więc w sumie to mam to na fakturze) 3069,73 zł, z czego 2430,48 to sama szyba - oryginał GM (13227824). Kwoty z ASO bez żadnych rabatów.
Naklejka została stara - jakoś ją przekleili, choć wyszło im to średnio.

I jeszcze odnośnie samych polis "szybowych". Kupując polisę na początku roku w jednej z firm miałem niby do wyboru opcję 'szyby'. Jednak jak przeczytałem OWU to stwierdziłem, że niewarto. Za wszystkie szyby oprócz przedniej, był chyba normalny zwrot. Natomiast za przednią, która to najczęściej jest narażona na "przygody", wypłacali tylko ileś % i to ceny zamiennika (i tylko za samą szybę, bez kosztów pobocznych, które jak widać u mnie wyniosły ~600 zł). Także nawet jeśli się ma taką opcję, to warto uważać na co ona pozwala ;)

. Chudy.
Nowicjusz
Auto: Buick Regal GS
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Piła

Post autor: . Chudy. » 1 cze 2020, o 21:10

Wszystko się zgadza trzeba patrzeć co w danym pakiecie się znajduje i jak ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Mi w nowy crafterze obyło się bez dopłat, całość sfinansowała Warta

Wysłane z mojego I4213 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 1 cze 2020, o 21:15

Cyb pisze:
1 cze 2020, o 20:21
Auto stało nieruchomo przez jakieś 8 h. Wiec to nic związanego z jego ruchem.

Co do ubezpieczenia, to z tego co widzę Generali ma to chyba oddzielne jako "ubezpieczenie autoszyby", a ja nie mam tego wymienione w polisie.
To, że nie masz w polisie, to nie znaczy że nie masz wcale. Sprawdź jutro u ubezpieczyciela po prostu, też dostaniesz listę najbliższych Ci zakładów z którymi oni to załatwią bezgotówkowo.

Auto stało nieruchomo mówisz? posesja prywatna? czy między blokami? dzieciaki na osiedlach czasem z procy sprawdzają czy alarmy się włączą :P Kamyczek mógł strzelić sporo wcześniej. Ja akurat miałam strzał w czasie drogi, zatrzymałam się i szyba cała.. maleńki odpryska na niej był, naprawdę maleńki, zajechałam gdzie zajechać miałam, wróciłam, szyba cała- zapomniałam, ale niestety do dnia kolejnego. Następnego dnia wsiadłam do nagrzanego auta i na maxa włączyłam wentylatory klimatyzacji i zaczęło mi się przed oczami rysować :) zarąbiste zjawisko :)

Cyb
Forumowicz

Post autor: Cyb » 1 cze 2020, o 21:32

Auto stało pod firmą, już wysłałem email o dostęp do nagrań monitoringu.
Na razie sobie zrobiłem symulację ubezpieczenia "bez szkody" i "z jedną szkodą" i już widać 500 zł różnicy na składce tylko na 1 aucie.

Wiec teraz pozostaje mi znaleźć jakiś warsztat żeby mi wycenili ile by chcieli za robotę i zobaczę co mnie taniej wyniesie.
Z tego co widzę dosyć blisko mam do:
https://www.markoweszyby.pl/mazowieckie ... r_186.html
ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi lub z tą siecią "Pilkington Team Partner"?

Awatar użytkownika
Rooff_
Klubowicz
Auto: Insignia ST przedlif
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 37 razy

Post autor: Rooff_ » 1 cze 2020, o 21:53

Jeśli będziesz robił z AC to poczytaj, czy nie musisz zrobić tego w jednym z warsztatów partnerskich ubezpieczyciela, bo i takie zapisy widziałem...
I taki pomysł do rozważenia - jeśli masz auto z normalną szybą a teraz i tak musisz wymienić, to może warto wziąć szybę atermiczną? ;) Oczywiście tego się chyba nie da zrobić w opcji z AC ;)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 1 cze 2020, o 22:13

No właśnie, tak jak @Rooff pisze, (i ja też nawet wspominałam już), idź do tego swojego ubezpieczyciela i zapytaj. Dopóki nie zgłosisz szkody, to ubezpieczyciel i tak nie wie. Ale zapytać możesz. I podadzą Ci zakłady gdzie oni chcą abyś zrobił, bo mają po prostu podpisane ku temu umowy, innych nie muszą refundować i wtedy to też nie jest fajnie.
Co do kalkulatorów ubezpieczenia- to też nie tak działa, tam dużo się nie dowiesz. Sprawdź czy nie masz agenta wśród znajomych. Każdy agent ma w miesiącu pulę kasy do rozdziału, aby zachęcić klientów do podpisania umowy- dodają zniżki swoje. A jak i tak wychodzi za dużo, to wypowiadasz umowę i nową polisę zazwyczaj taniej dostaniesz w innym towarzystwie. Tak jakoś za dużo ingerować chcesz w tę wymianę szyby osobiście, na tym nie zarobisz. Na ubezpieczeniach zarabiają tylko Janusze przy stłuczkach, którzy szpachlę mieszają w betoniarce (bo dużo trzeba) a biorą kasę na nowe blachy. Szyba to szyba, musi być dobrej jakości i dobrze wstawiona. Już ja tyle wymieniałam z towarzystwami ubezpieczeniowymi i na tylu autach że ojej.

Mogę podpowiedzieć, że niekoniecznie musisz szukać uszkodzenia w tych filmach z monitoringu. W zeszłym roku wymieniałam szybę w aucie zapasowym (przeciekała uszczelka) - nikt nie chciał wyjmować tej szyby i wkładać, no więc szyba "sama się potłukła" - zgłosiłam że w drodze, podałam kilometr i nazwę drogi takiej gdzie dużo szutru na poboczu. Pani zadzwoniła że wymienią w tym i tym zakładzie i tego dnia i że wszystkim się zajmą i nic nie będę płacić. Zapytała czy może być zamiennik, zgodziłam się bo wtedy szło z AutoSzyba, a tak bym musiała z AC tego auta, ale przy wieku 10+ to już nie ma co oryginałów nowych pchać, dlatego nie upierałam się na oryginał. AC na tym starym aucie trzymam tylko dla szkody całkowitej. Na stronie ubezpieczyciela zwykle są wymienione zakłady współpracujące. Jak zaczniesz wypełniać formularz szkody, to Ci się wyświetlą. Formularza nie musisz przecież wysłać, ale sobie sprawdzisz co tam będzie się pojawiało podczas jego wypełniania.
edit: jak będziesz wypełniał formularz, to tam chyba pojawi się opcja wyboru rodzaju ubezpieczenia, tj AutoSzyba, lub AC, bo być może Ty masz te ubezpieczenie na szyby, ono wcale nie musi być wypisane oddzielnie, tak jak nie wypisują na jaką odległość masz gratisową lawetę.

Cyb
Forumowicz

Post autor: Cyb » 2 cze 2020, o 09:38

Dziś rano spojrzałem się na oznaczenie szyby i okazało się ze mam już i tak zamiennik wstawiony.
Przypomniałem sobie, że faktycznie gdy kupowałem auto to mam to napisane w raporcie oględzin, że szyba przednia była wymieniona. Podjechałem do najbliższego warsztatu i zaśpiewali mi 550 brutto za szybę PILKINGTON i wymianę.

Awatar użytkownika
quadzz
Użytkownik
Auto: Insignia A ST FL 4x4
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 5 razy

Post autor: quadzz » 2 cze 2020, o 10:08

Całkiem znośna cena. Pisałeś, że miałbyś 500 zł więcej na ubezpieczeniu.
A czy za te 500 zł zwyżki miałbyś oryginalną szybę? Czy też Pilkington?

PiotrekC
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa

Post autor: PiotrekC » 2 cze 2020, o 10:21

ja miałem dokładnie tak samo w zeszłym roku, auto stało 8h na parkingu z monitoringiem pod pracą, wracam do auta a tu wielka rysa biegnąca od góry z okolic mocowania lusterka praktycznie do samego dołu. z tym, że wtedy było około 30 st. w cieniu a auto stało 8h w pełnym słońcu. w miejscu gdzie zaczynało się pęknięcie można było dostrzec jakby malutki odprysk - prawdopodobnie coś wcześniej w to miejsce uderzyło, a potem wysoka temperatura zrobiła swoje
ja naprawiałem w Allianz, miałem dodatkową opcję dotycząca ubezpieczenia szyb.

Cyb
Forumowicz

Post autor: Cyb » 2 cze 2020, o 11:10

quadzz pisze:
2 cze 2020, o 10:08
Całkiem znośna cena. Pisałeś, że miałbyś 500 zł więcej na ubezpieczeniu.
A czy za te 500 zł zwyżki miałbyś oryginalną szybę? Czy też Pilkington?
Zakładam że oryginału by mi nie wsadzili, skoro już jest zamiennik.
Co do ubezpieczenia, to dla mnie zwyżka 500 zł tylko na 1 ubezpieczeniu - a bo mam 2 auta na siebie, drugie auto jest w leasingu więc tam nie ma tak łatwo ze zmianą ubezpieczyciela. Pewnie skończy się tak, że po prostu zapłacę te 550 zł i wrzucę w koszty DG, co trochę zmniejszy koszt "dla mojego portfela".

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 2 cze 2020, o 13:00

Cyb pisze:
2 cze 2020, o 09:38
Dziś rano spojrzałem się na oznaczenie szyby i okazało się ze mam już i tak zamiennik wstawiony.
Przypomniałem sobie, że faktycznie gdy kupowałem auto to mam to napisane w raporcie oględzin, że szyba przednia była wymieniona. Podjechałem do najbliższego warsztatu i zaśpiewali mi 550 brutto za szybę PILKINGTON i wymianę.
O widzisz jak się zgadza. W pierwszym poście już pisałam, że jak szyba oryginalna to samoistnie nie pęka. A tu to zależy od jakości jej wykonania. A ile ona tam jest? Bo może jest jeszcze na nią gwarancja nawet.
Czyli robisz poza ubezpieczeniem? To też jakieś wyjście.
A co ma do zwyżki ubezpieczenia auto z leasingu, gdy nie jesteś właścicielem tego auta w leasingu tylko inna firma lub bank?

xul
Klubowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Miasto: Katowice (okolice)
Otrzymał  piwo: 21 razy

Post autor: xul » 2 cze 2020, o 14:02

Ma, bo jest się użytkownikiem i firma ubezpieczeniowa bierze to pod uwagę. Ja co roku dostaję formularz do wypełniania czy miałem jakieś szkody.

Cyb
Forumowicz

Post autor: Cyb » 2 cze 2020, o 19:09

dokia pisze:
2 cze 2020, o 13:00
szyba oryginalna to samoistnie nie pęka. A tu to zależy od jakości jej wykonania.
No i wyjaśniło się dziś, jest na samym dole szyby odprysk, czyli coś musiało trafić w szybę wczoraj lub wcześniej, a na skutek temperatur poszła dopiero wczoraj rysa. Odprysk się ukrył między wycieraczkami...
dokia pisze:
A ile ona tam jest? Bo może jest jeszcze na nią gwarancja nawet.
Auto jest z 2010 roku, ja je kupiłem w 2015 to już ta szyba była. Wg daty produkcji zamiennik wyprodukowano w lipcu 2012 roku, więc jeździ z 7-8 lat.
dokia pisze:
A co ma do zwyżki ubezpieczenia auto z leasingu, gdy nie jesteś właścicielem tego auta w leasingu tylko inna firma lub bank?
Tak jak xul napisał - jestem użytkownikiem, na polisie są "dane właściciela" i "dane użytkownika". Jak to obsługa leasingodawcy ujęła w ostatniej kalkulacji "zniżka za 7 lat bez szkody w OC + 7 lat bez szkody w AC".

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 2 cze 2020, o 19:59

No rzeczywiście ten odprysk to powód. Szkoda że nie strzeliło w wycieraczkę, było tak niedaleko.
Można też próbować z polisy zarządcy drogi. Pomyśl o tym, bo warto. Tylko znajdź miejsce gdzie jest jakiś wyjazd z budowy, tam zawsze nasypane żwirku i piachu na asfalt i zgłoś że to tam się stało. Wtedy nie zmienia to bezszkodowości Twojej. Po co masz robić sam? Chociaż ja też mam DG i z wieloma takimi sprawami też się nie ceregielę tylko puszczam w koszty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”