--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuRegulacja podparcia odcinka lędźwiowego
-
krisb
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:22
- Auto: 2.0 CDTI kombi
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Tychy
Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
Witam,
zauważyłem dzisiaj, że nie działa mi przycisk regulacji podparcia dla lędźwi, ale tylko "w prawo" (patrząc na niego od frontu), czyli ten który chowa podparcia do środka. Góra, dół i wysunięcie działają w porządku.
Czy może mi ktoś nakreślić jak to w ogóle działa?
Wysunięcie działało, ale było za mocne. Nie mogłem schować podparcia, więc zacząłem wciskać "w dół". Czułem jak podparcie idzie w dół, przy okazji się chowa. W pewnym momencie ruch był odwrotny - podparcie szło w górę mimo, że wciąż wciskałem "dół", tak jakby coś nawinęło się w drugą stronę.
Czy ten mechanizm wygląda tak jak na filmie w 0:27? - https://www.youtube.com/watch?v=0SedFisvIGs
zauważyłem dzisiaj, że nie działa mi przycisk regulacji podparcia dla lędźwi, ale tylko "w prawo" (patrząc na niego od frontu), czyli ten który chowa podparcia do środka. Góra, dół i wysunięcie działają w porządku.
Czy może mi ktoś nakreślić jak to w ogóle działa?
Wysunięcie działało, ale było za mocne. Nie mogłem schować podparcia, więc zacząłem wciskać "w dół". Czułem jak podparcie idzie w dół, przy okazji się chowa. W pewnym momencie ruch był odwrotny - podparcie szło w górę mimo, że wciąż wciskałem "dół", tak jakby coś nawinęło się w drugą stronę.
Czy ten mechanizm wygląda tak jak na filmie w 0:27? - https://www.youtube.com/watch?v=0SedFisvIGs
- nika84-24
- Użytkownik
- Posty: 497
- Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
- Auto: insignia sports tour
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
Tyle ze tam sie nie ma co nawijac
z tego co wiem jest to nadmuchiwane powietrzem a ty przyciskiem ustawiacz tylko, który z tych dwóch elementów i jak bardzo.
-
krisb
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:22
- Auto: 2.0 CDTI kombi
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Tychy
Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
czyli dokładnie tak jak na tym filmie.
1. Gdzie szukać przyczyny nie działania przycisku chowania? Pozostałe kierunki działają, więc komunikacja z jakimś modułem sterującym jest?
2. Czemu po dłuższym przytrzymaniu "w dół", podparcie przesuwa się na dół, a w pewnym momencie zawraca i leci w drugą stronę do góry
?
1. Gdzie szukać przyczyny nie działania przycisku chowania? Pozostałe kierunki działają, więc komunikacja z jakimś modułem sterującym jest?
2. Czemu po dłuższym przytrzymaniu "w dół", podparcie przesuwa się na dół, a w pewnym momencie zawraca i leci w drugą stronę do góry
- Putridum
- Użytkownik
- Posty: 648
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
przytrzymaj dłużej przycisk w dół lub patrząc od góry(siedząc na fotelu) w lewo - powinno pomóc
- nika84-24
- Użytkownik
- Posty: 497
- Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
- Auto: insignia sports tour
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
Jak trzymam w dół to schodzi w dół i tak zostaje, nic nie wraca. Jak trzymam do tylu to schodzi powietrze całkiem i robi się kubelek. Jak dam do góry to dmucha się góra i tak zostaje. A w przód to wiadomo ze też się dmucha i zostaje. Nic nie wraca samo.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
Czy po napompowaniu podparcia lędźwiowego ono powinno być cały czas z powietrzem, czy za każdym wsiadaniem do auta trzeba to zrobić?
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
No chyba, albo jakieś miękkie lub rzadkie powietrze 
Ciekawe co by powiedzieli jakbym z takim tematem na wulkanizację pojechał
Ciekawe co by powiedzieli jakbym z takim tematem na wulkanizację pojechał

