--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

ODPOWIEDZ
krisb
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:22
Auto: 2.0 CDTI kombi
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Tychy

Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: krisb » 18 cze 2015, o 17:33

Witam,

zauważyłem dzisiaj, że nie działa mi przycisk regulacji podparcia dla lędźwi, ale tylko "w prawo" (patrząc na niego od frontu), czyli ten który chowa podparcia do środka. Góra, dół i wysunięcie działają w porządku.

Czy może mi ktoś nakreślić jak to w ogóle działa?

Wysunięcie działało, ale było za mocne. Nie mogłem schować podparcia, więc zacząłem wciskać "w dół". Czułem jak podparcie idzie w dół, przy okazji się chowa. W pewnym momencie ruch był odwrotny - podparcie szło w górę mimo, że wciąż wciskałem "dół", tak jakby coś nawinęło się w drugą stronę.

Czy ten mechanizm wygląda tak jak na filmie w 0:27? - https://www.youtube.com/watch?v=0SedFisvIGs

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: nika84-24 » 19 cze 2015, o 05:10

Tyle ze tam sie nie ma co nawijac :) z tego co wiem jest to nadmuchiwane powietrzem a ty przyciskiem ustawiacz tylko, który z tych dwóch elementów i jak bardzo.

krisb
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:22
Auto: 2.0 CDTI kombi
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Tychy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: krisb » 19 cze 2015, o 08:36

czyli dokładnie tak jak na tym filmie.

1. Gdzie szukać przyczyny nie działania przycisku chowania? Pozostałe kierunki działają, więc komunikacja z jakimś modułem sterującym jest?

2. Czemu po dłuższym przytrzymaniu "w dół", podparcie przesuwa się na dół, a w pewnym momencie zawraca i leci w drugą stronę do góry :) ?

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: Putridum » 19 cze 2015, o 09:57

przytrzymaj dłużej przycisk w dół lub patrząc od góry(siedząc na fotelu) w lewo - powinno pomóc

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: nika84-24 » 21 lip 2015, o 11:30

Jak trzymam w dół to schodzi w dół i tak zostaje, nic nie wraca. Jak trzymam do tylu to schodzi powietrze całkiem i robi się kubelek. Jak dam do góry to dmucha się góra i tak zostaje. A w przód to wiadomo ze też się dmucha i zostaje. Nic nie wraca samo.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: Rooff_ » 30 sty 2022, o 10:40

Czy po napompowaniu podparcia lędźwiowego ono powinno być cały czas z powietrzem, czy za każdym wsiadaniem do auta trzeba to zrobić?

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: dare50 » 30 sty 2022, o 10:42

trzyma cały czas

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: dokia » 30 sty 2022, o 10:53

Uuuu @Rooff_ chyba masz dziurę 🙃

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Post autor: Rooff_ » 30 sty 2022, o 10:55

No chyba, albo jakieś miękkie lub rzadkie powietrze :P
Ciekawe co by powiedzieli jakbym z takim tematem na wulkanizację pojechał :lol:

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”