--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Otwieranie samochodu kluczykiem

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Rooff_ » 15 paź 2017, o 15:08

Jak ją otwierasz? Jeśli tylko z tyłu auta przyciskiem i po otwarciu musisz ją siłą mięśni ciągnąc do góry, to masz manual i wtedy przycisk na kluczyku Ci do niczego nie jest potrzebny.
No chyba, że masz elektryczny siłownik zepsuty to już inny temat...

piotr12345678

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: piotr12345678 » 18 paź 2017, o 21:24

Niestety otwieram manualnie szkoda myślałem że wszystkie kombi mają elektryka ;/
Na drzwiach nie znalazłem innego przycisku niż do szyb

Bartoszpe
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 20:12
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Bartoszpe » 10 cze 2018, o 19:59

Witam! Czy ktoś poradził sobie z problemem otwierania drzwi od kierowcy za pomocą kluczyka?

Silvered87
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2021, o 15:52
Auto: Opel Insignia 2.0T
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Silvered87 » 13 lis 2021, o 11:17

Jeszcze raz witam. Teraz w pierwszym normalnym poście :). Ja mam jeszcze inaczej. Bagażnik można otworzyć za pomocą przycisku na kluczyku, ale już ręcznie pod znaczkiem opel nie.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: IBZI » 13 lis 2021, o 23:23

To użyj wyszukiwarki na Forum, a dowiesz się co jest przyczyną...

bboy35
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2021, o 12:15
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: ŁOMŻA

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: bboy35 » 9 gru 2021, o 06:45

2 strony w temacie i nikt nie udzielił rzeczowej odpowiedzi na temat niedziałającego zamka

Holios
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Holios » 9 gru 2021, o 08:08

Może zamiast krytykować sam jej udzielisz ?? Pota tym to temat z 2015 roku :D

Franiolll
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2020, o 21:01
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Olkudx

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Franiolll » 7 sty 2022, o 17:26

Cześć Wszsytkim

Piszę ten post ponieważ drugi raz w przeciągu 10 dni mam problem z otwarciem auta, może opiszę sytuację od początku, mianowicie 2 tygodnie temu wyciągnąłęm aku z auta żeby go podładować, przy próbie otwarcia auta bez akumulatora niestety kluczyk w zamku w drzwiach się kręcił ale "bolec" nie odskakuje krótko mówiąc drzwi nie do otwarcia, jako że wtedy bardzo gonił mnie czas zadzwoniłem po gościa od awaryjnego otwierania drzwi i dostałem się do samochodu, podłączyłem aku i wszystko cacy. Następnie niestety zostałem uwalony w domu 10 dni kwarantanna... dziś dobiegł jej koniec, zadowolony idę do autka i co ? znów zonk... samochód tym razem z akumulatorem w środku nie reaguje ani na pilota jednego drugiego i zamek znów się kluczykiem nie otwiera, czy możecie mi podpowiedzieć jak dostać się do samochodu? Czy pod zaślepkami z klamki pasażera też jest zamek? ewentualnie może jakiś sposób na awaryjne otwieranie maski? No i samo sedno sprawy dlaczego nie da się otworzyć drzwi z kluczyka, piszę bo nie uśmiecha mi się kolejny raz płacić za awaryjne otwieranie samochodu a potem co.. drugi raz gdy będe chciał wsadzić aku do auta.

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: mazmarcin » 7 sty 2022, o 18:26

I po tym pierwszym razie nie zająłeś się tym zamkiem? to powinna być Twoja pierwsza czynność jaką miałeś wykonać.

Franiolll
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2020, o 21:01
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Olkudx

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Franiolll » 7 sty 2022, o 18:27

Myślalem że to kwestia mrozów, wcześniej nie było z tym problemu, a poza tym nie wiem czy przeczytałeś ze zrozumieniem mój post ale byłem uwalony w domu na 10 dni po tym zdarzeniu więc choćbym bardzo chciał to nie byłem w stanie

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: mazmarcin » 7 sty 2022, o 18:35

Kwarantanna to przecież nie zakaz robienia wszystkiego, do drzwi można było zajrzeć. No chyba że mieszkasz w bloku to wtedy inna sprawa.

Franiolll
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2020, o 21:01
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Olkudx

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: Franiolll » 7 sty 2022, o 18:57

No dokładnie, mieszkam w bloku :), a wydaje mi się że forum to miejsce do wzajemnej wymiany doświadczeń, pomocy, spostrzeżeń a nie do mówienia komuś kto co powinien zrobić.

seboos
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 4 lis 2016, o 20:05
Auto: Insignia ST 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Otwieranie samochodu kluczykiem

Post autor: seboos » 21 lut 2022, o 18:39

Wiem, że to już 1,5 miesiąca minęło, więc pewnie otworzyłeś jakoś auto. Ja miałem taki problem, że odłączyłem aku i zamknąłem drzwi mechanicznie. Wcześniej oczywiście sprawdzałem i wkładka działała, drzwi się otwierały i zamykały. Przy otwieraniu bez aku coś strzeliło we wkładce i lipa...
Rozwiązaniem było tylko otwarcie z pilota, więc trzeba było podać prąd.
Musiałem zdjąć prawe przednie koło, podłączyłem się kablami rozruchowym z innym samochodem, minus gdziekolwiek, ja dałem na silnik w okolicach półosi, krokodylka plusowego połączyłem z metrowym zwykłym kablem sieciowym i końcówkę tego kabla dałem do śruby plusowej na alternatorze (da się ją wymacać bez problemu ręką). Gdy usłyszałem, że auto dostało prąd, otworzyłem z pilota i dalej mogłem działać z podłączaniem aku.
Powodzenia

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”