--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lusterka składane elektrycznie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kozak
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 25 lis 2015, o 20:43
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: kozak » 21 gru 2015, o 20:23

no właśnie, czyli jest nadzieja ;) pytanie czy jak się puści napięcie z ryglowania to nie będzie to działało też na odwrót, czyli chcemy z palca zamknąc lusterka to nam sie zarygluje, bo pójdzie impuls na ryglowanie ;) musiałbyć pewnie jakiś przekaźnik który puszcza sygnał tylko w 1 stronę.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mxw » 21 gru 2015, o 21:02

Dioda wystarczy, natomiast schemat pokazuje, że składaniem steruje chip, czyli bez rozbiórki joysticka się nie obejdzie.
Ale to rozwiąże sprawę, jedynie pytanie czy uzbrojenie alarmu nie odcina od razu zasilania do lusterek.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2015, o 21:53

mxw
weź pod uwagę że nie wszyscy posiadają fabryczny alarm.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mxw » 21 gru 2015, o 22:00

No tak. Ale zaraz spróbuję i tak to sprawdzić.

edit:
sprawdzone, zasilanie lusterek nie jest odcinane po zamknięciu centralnego zamka ani po uzbrojeniu alarmu, nie w ciągu pierwszej minuty, czyli do zamknięcia lusterek wystarczy.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2015, o 23:16

Czyli można coś kombinować :)

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mxw » 21 gru 2015, o 23:54

Nie mam schematów Insigni, ale powoli można.
Jeden taki przełącznik do testów i będzie wiadomo:
http://allegro.pl/opel-insignia-przelac ... 43021.html

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 22 gru 2015, o 00:01

Tylko zwróć uwagę przy kupnie, że są 2 rodzaje tych przełączników. Dla pamięci foteli i bez pamięci. One się diametralnie różnią i nie są zamienne.

Aukcja powyżej to piękny przykład na to, że handlarze tak naprawdę nie wiedzą czym handlują. Nie napisali jaka to wersja przełącznika i nie podali nawet numeru części...

Potrzebujesz taki przełącznik:
13271833 - PRZEŁĄCZNIK, ZESP., REGULACJA LUSTERKA DRZWI, CZARNY (DLA LUSTERKA SKŁADANEGO ELEKTRYCZNIE) (DO SIEDZENIA KIEROWCY BEZ PAMIĘCI REGULACJI USTAWIENIA) (NR PRODUKCYJNY 13271287)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, o 00:13 przez radkor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mxw » 22 gru 2015, o 00:07

Były Insignie ze składanymi lusterkami i bez pamięci foteli - sam taką mam - i w zasadzie tylko o modyfikacji takich wersji można mówić, czyli takich, w których lusterka się składają z joysticka, ale nie z pilota.

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: spiryt4 » 22 gru 2015, o 10:11

Ze sprzedającymi jest dokładnie tak ja mówi radkor
sprzedają a nie wiedzą co sam się przekonałem o tym jak szukałem zacisków hamulcowych gdybym się sam nie dopytywał z jakiego układu pochodzą to by mi ze trzy razy wcisneli z 16"
Odnośnie składanych lusterek to tylko my nie mamy składania z pilota,koledzy którzy mają fotele z pamięcią to tego dylematu nie mają :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Cinek » 22 gru 2015, o 11:17

Według mnie chore rozwiązanie, mając z joya składane lusterka z pilota już nie idzie.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 22 gru 2015, o 22:09

@Cinek, ogólnie Opel ma chore rozwiązania z tymi lusterkami. Mam fotele z pełną elektryką i pamięcia. Lusterka z pilota złożę ale już rozłożę tylko z dżoja... Poprawili to chyba po 2011r. Opcji aktualizacji softu w module foteli - brak...

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mxw » 22 gru 2015, o 22:40

Oczywiście, że chore rozwiązanie. Ale w sumie teraz i tak się cieszę, bo sam decyduję kiedy składam lustra - nie chciałbym aby same składały się za każdym razem, bo po miesiącu chyba by się rozsypały. I tak jest dobrze, że zasilanie do składania jest zawsze, a nie ginie np. po wyłączeniu stacyjki albo otwarciu drzwi. ;)

Bardziej wq*rza mnie brak automatycznego domykania okien - dlaczego tego nie ma??
W poprzednim samochodzie miałem domykanie - strzał z pilota i sobie idę nie patrząc na nic - samochód sam zawsze (!) w razie potrzeby domykał wszystkie 4 szyby, do tego pilot działał z 20-30 metrów. W Iście trzeba samemu sprawdzić szyby, w razie czego cofnąć się, bo pilot dobrze łapie z 3 metrów, wcisnąć guzik i stać jak pi*** czekając aż się zamkną. Masakra jakaś. :lol:

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: IBZI » 27 gru 2015, o 19:53

Nie wiem czy u nas nie jest podobnie jak w Astrze J. Rosjanie proponują coś takiego http://www.astra-faq.ru/tuning/automati ... rkalo.html

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mxw » 27 gru 2015, o 20:12

Właściwe źródło ww. materiału jest tutaj:
http://forum.opel-club.ru/index.php?showtopic=111445

A tutaj filmik od czegoś innego, jako inspiracja: ;)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... xETwXPYCWg

Niezła rzeźba, niemniej jednak to ma szansę działać dobrze i tak trzeba by to robić (u nas też). Ale jak zauważają tam - to składa lusterka, z otwieraniem może być problem, w ostateczności trzeba je otworzyć ręcznie lub innym układem i - najlepiej dopiero po odpaleniu silnika.

Do działania potrzebne jest posiadanie fabrycznego alarmu, choć w sumie pewnie można by się wpiąć też po prostu do centralnego zamka.

Pozdro.,
MxW.

MichalNottingham
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nottingham/Bytom

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: MichalNottingham » 27 gru 2015, o 20:55

Panowie, czy po VINie jestem w stanie sprawdzić czy moje lusterka są składane? Najlepsze jest to, że w drzwiach kierowcy mam instalacje do elektrycznie zamykanej klapy.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, o 17:30 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie polskiej, poprawnej pisowni - Regulamin §5 pkt 8

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 27 gru 2015, o 21:35

Sprawdzisz po VINie a przede wszystkim po dżojstiku lusterek. Jeśli na dole po środku jest znaczek z lusterkiem to znaczy, że masz składane elektrycznie. Jeśli nie ma to składane ręcznie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

kw8
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: kw8 » 14 sty 2016, o 15:22

Panowie, ja mam Insignię z 2013 roku. Końcówka produkcji przed liftem. Pełna elektryka z pamięcią fotela kierowcy. Lusterka składają się i rozkładają z pilota. Po pierwsze funkcję trzeba włączyć w ustawieniach samochodu. Po drugie trzeba dłużej przytrzymać na pilocie przycisk zamykania przy składaniu i przycisk otwierania przy rozkładaniu. Niestety przy rozkładaniu myk jest taki, że jak za długo przytrzymasz przycisk to zaczną otwierać się szyby :)
Trzeba wyłapać moment kiedy puścić przycisk, a to niełatwe bo szyby reagują zaraz po lusterkach. Przynajmniej u mnie. Dlatego dałem sobie z tym spokój i bawię się lusterkami od środka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: IBZI » 14 sty 2016, o 18:48

Ale to co napisałeś wszyscy wiedzą i w tym wątku nie o to chodzi. Masz moduł komfortu z pamięcią foteli, w związku z tym działa jak należy (no może z małą niedogodnością wyczucia momentu puszczenia przycisku przy otwieraniu). Sprawa dotyczy wszystkich pozostałych.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 15 sty 2016, o 22:58

No i jeszcze w kwestii ROZKŁADANIA lusterek z pilota. To jest, owszem, ale dopiero od 2011. Do tego roku rozkładanie tylko z dżojstika w kabinie.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: norbi333 » 19 sty 2016, o 12:06

Z pilota rozłożysz razem z otwieraniem szyb również we wcześniejszych rocznikach

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”