--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lusterka składane elektrycznie

ODPOWIEDZ
ZZZ
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 3 paź 2018, o 09:32
Auto: Astra J Sedan
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: ZZZ » 15 kwie 2019, o 07:49

Sterowanie lusterkami jest realizowane przez przełącznik w drzwiach kierowcy (bez pamięci). Może gdzieś się złamał przewód idący na stronę pasażera? Co do tego gdzie wystepuje sterowanie przez dwa moduły to chyba tylko w opcji z pamięcią. Obwód komunikacji jest między modułem fotela, przełącznikiem lusterek po stronie kierowcy i przełącznikiem szyb po stronie pasażera.
Sprobuj sprawdzić czy jest przejście między modułem foteli a przełącznikiem na szynie LIN. Opcom powinien też wyświetlić błąd połączenia jak moduł fotela nie znajdzie swoich slavów na szynie.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: jar-231 » 15 kwie 2019, o 10:43

Więc skoro sterowanie jest realizowane przez przełącznik a nie mówię że nie ponieważ tak jak pisałem nie rozbierałem tego to nie ma innej opcji że wszystkie kable do sterowania biegną przez cały samochód i przelotkę w drzwiach. A skoro nie działa nic to marne szanse że przełamał się jakiś kabel bo wtedy by nie działała jedna funkcja np. do dołu lub do góry a nie wszystkie. Moim zdaniem trzeba szukać winy w tym przełączniku.

ZZZ
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 3 paź 2018, o 09:32
Auto: Astra J Sedan
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: ZZZ » 15 kwie 2019, o 11:18

Opcja z jednym przełamanym kablem jest możliwa jak w samochodzie są lusterka z pamięcią. Wtedy sterowanie biegnie przez szynę LIN i jak jej nie będzie to nie ruszy lusterko. Jeszcze można wtedy sprawdzić czy działa przełącznik szyb bo on też wtedy nie powinien działać od strony pasażera. A jak nie ma pamięci lusterek to tak jak napisałeś coś w przełączniku lusterek może być nie tak.

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Blest » 15 kwie 2019, o 11:22

Fotel z pamięcią ustawień i dostosowują się do danego kierowcy ( dwa przyciski do pamięci). Opuszczanie szyby po stronie pasażera działa tak samo jak blokowanie i otwieranie wszystkich drzwi. Chyba będę musiał jechać do diagnostyka i pod komputer podpiąć, inaczej nie dojdzie o co chodzi.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: jar-231 » 15 kwie 2019, o 15:59

Kolego a patrzyłeś gdzie wchodzi ta wiązka od lusterka ? To by wiele wyjaśniło. Bo z tego co tu widzimy mamy dwie opcje albo sterowanie biegnie po szynie to wtedy wiązka musi wchodzić do jakiegoś modułu w drzwiach pasażera(nie koniecznie oddzielnego może gdzieś zintegrowanego np. z modułem szyb lub przyciskiem) i druga opcja kiedy sterowanie jest bezpośrednio z przełącznika wtedy wszystkie przewody biegną oddzielnie od przełącznika do lusterka tylko tam to już nic po drodze nie ma dajesz na pozycję R i powinno działać.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, o 18:14 przez jar-231, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Blest » 15 kwie 2019, o 16:58

Dobra problem rozwiązany, wtyczka odpieła się od modułu sterującego, który jest w miejscu przełącznika od szyb, była lekko wypięta wystarczyło docisnąć. Osoba która robiła przyciemnianie szyb widocznie do końca jej nie wpięła. Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Dzięki za pomoc i drążenie tematu, już miałem ochotę jechać do jakiegoś elektryka.

Tu film https://photos.app.goo.gl/ednkUCWE7Wotb2UaA
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maciejdm1
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
Auto: Insignia fl
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: maciejdm1 » 28 kwie 2019, o 01:17

Witam. U mnie problemem jest luz lusterka, nie zawsze składa się i rozkłada. Czy ktoś z Was miał podobnie? Tu film :
https://photos.app.goo.gl/MyqofpBChaAuJpVs5

Awatar użytkownika
darekk
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
Rok produkcji: 2021
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: darekk » 16 maja 2019, o 15:08

Czy po wrzuceniu wstecznego oba lusterka powinny się opuszczać w dół? U mnie lewe nie reaguje a prawe opuszcza się trochę ale nie na tyle aby zobaczyć tylne koło jak to miałem w Vectrze. Gdzie może być problem?

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: dokia » 16 maja 2019, o 15:15

Prawe tylko się obniża. Lewe nie powinno się ruszać, chyba że Anglik 😄
Radio 357 :)

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: xul » 16 maja 2019, o 15:55

Tylko prawe zjeżdża. Może kwestia wysokości siedzenia/głowy albo ustawienia lusterka (możliwe, że obniża się o zadany kąt i jak masz ustawione "wysoko", to nie zjeżdża wystarczająco nisko żebyś dobrze widział). U mnie widać idealnie koło (gorzej z widokiem do tyłu), ale ja mam głowę prawie w podsufitce.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: wassermann » 16 maja 2019, o 15:56

Tak jest. W Insignii A lusterko pasażera. To w Insignii B oba lusterka się obniżają.

M.

Awatar użytkownika
darekk
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
Rok produkcji: 2021
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: darekk » 16 maja 2019, o 16:00

Ja siedzę dość nisko i mam wrażenie że lusterko nie ma gdzie zjechać niżej choćby chciało. Pytanie czy da radę coś przestawić mechanicznie w lusterku aby opadało jeszcze niżej

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Rooff_ » 16 maja 2019, o 16:35

A jak zdjedziesz ręcznie to jedzie niżej?
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: wassermann » 16 maja 2019, o 17:05

Nie wiem jak głęboko opadało, bo z tego nie korzystałem. Pamiętam jednak, że na tyle głęboko żebym z tego zrezygnował - cofam na lusterka i wolę oglądać w nich otoczenie, a nie podłoże. Dopiero w przypadkach gdy dojeżdżałem do krawężnika, to opuszczałem sobie na moment ręcznie. Ale nie automatycznie za każdym razem - u mnie to się nie sprawdzało właśnie dlatego, że w lusterku było widać ziemię za kołem, a nie to, co za i obok samochodu.

M.

Awatar użytkownika
darekk
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
Rok produkcji: 2021
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: darekk » 16 maja 2019, o 17:07

No właśnie nie, do góry jedzie że widzę niebo, a na dół nie chce niżej

Awatar użytkownika
darekk
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
Rok produkcji: 2021
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: darekk » 21 maja 2019, o 17:27

Rozebrałem lusterko i pod górne mocowanie silniczków podłożyłem tulejkę 5mm. Jest OK

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Rooff_ » 21 maja 2019, o 18:42

darekk pisze:
16 maja 2019, o 17:07
No właśnie nie, do góry jedzie że widzę niebo, a na dół nie chce niżej
U mnie jest tak:
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
darekk
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
Rok produkcji: 2021
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: darekk » 21 maja 2019, o 20:39

U mnie opuszczało się zdecydowanie mniej, a teraz opuszcza się więcej niż u Ciebie

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Blest » 22 maja 2019, o 07:33

U mnie też jest jak u kolegi Roof.

ZZZ
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 3 paź 2018, o 09:32
Auto: Astra J Sedan
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: ZZZ » 22 maja 2019, o 09:42

Przy cofaniu obniżają się obydwa lusterka czy tylko jedno (prawe)?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”