--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuLusterka składane elektrycznie
-
ZZZ
- Forumowicz
- Posty: 68
- Rejestracja: 3 paź 2018, o 09:32
- Auto: Astra J Sedan
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Sterowanie lusterkami jest realizowane przez przełącznik w drzwiach kierowcy (bez pamięci). Może gdzieś się złamał przewód idący na stronę pasażera? Co do tego gdzie wystepuje sterowanie przez dwa moduły to chyba tylko w opcji z pamięcią. Obwód komunikacji jest między modułem fotela, przełącznikiem lusterek po stronie kierowcy i przełącznikiem szyb po stronie pasażera.
Sprobuj sprawdzić czy jest przejście między modułem foteli a przełącznikiem na szynie LIN. Opcom powinien też wyświetlić błąd połączenia jak moduł fotela nie znajdzie swoich slavów na szynie.
Sprobuj sprawdzić czy jest przejście między modułem foteli a przełącznikiem na szynie LIN. Opcom powinien też wyświetlić błąd połączenia jak moduł fotela nie znajdzie swoich slavów na szynie.
-
jar-231
- Użytkownik
- Posty: 312
- Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Białystok
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Więc skoro sterowanie jest realizowane przez przełącznik a nie mówię że nie ponieważ tak jak pisałem nie rozbierałem tego to nie ma innej opcji że wszystkie kable do sterowania biegną przez cały samochód i przelotkę w drzwiach. A skoro nie działa nic to marne szanse że przełamał się jakiś kabel bo wtedy by nie działała jedna funkcja np. do dołu lub do góry a nie wszystkie. Moim zdaniem trzeba szukać winy w tym przełączniku.
-
ZZZ
- Forumowicz
- Posty: 68
- Rejestracja: 3 paź 2018, o 09:32
- Auto: Astra J Sedan
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Opcja z jednym przełamanym kablem jest możliwa jak w samochodzie są lusterka z pamięcią. Wtedy sterowanie biegnie przez szynę LIN i jak jej nie będzie to nie ruszy lusterko. Jeszcze można wtedy sprawdzić czy działa przełącznik szyb bo on też wtedy nie powinien działać od strony pasażera. A jak nie ma pamięci lusterek to tak jak napisałeś coś w przełączniku lusterek może być nie tak.
- Blest
- Użytkownik
- Posty: 411
- Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Oka
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Fotel z pamięcią ustawień i dostosowują się do danego kierowcy ( dwa przyciski do pamięci). Opuszczanie szyby po stronie pasażera działa tak samo jak blokowanie i otwieranie wszystkich drzwi. Chyba będę musiał jechać do diagnostyka i pod komputer podpiąć, inaczej nie dojdzie o co chodzi.
-
jar-231
- Użytkownik
- Posty: 312
- Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Białystok
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Kolego a patrzyłeś gdzie wchodzi ta wiązka od lusterka ? To by wiele wyjaśniło. Bo z tego co tu widzimy mamy dwie opcje albo sterowanie biegnie po szynie to wtedy wiązka musi wchodzić do jakiegoś modułu w drzwiach pasażera(nie koniecznie oddzielnego może gdzieś zintegrowanego np. z modułem szyb lub przyciskiem) i druga opcja kiedy sterowanie jest bezpośrednio z przełącznika wtedy wszystkie przewody biegną oddzielnie od przełącznika do lusterka tylko tam to już nic po drodze nie ma dajesz na pozycję R i powinno działać.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, o 18:14 przez jar-231, łącznie zmieniany 1 raz.
- Blest
- Użytkownik
- Posty: 411
- Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Oka
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Dobra problem rozwiązany, wtyczka odpieła się od modułu sterującego, który jest w miejscu przełącznika od szyb, była lekko wypięta wystarczyło docisnąć. Osoba która robiła przyciemnianie szyb widocznie do końca jej nie wpięła. Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Dzięki za pomoc i drążenie tematu, już miałem ochotę jechać do jakiegoś elektryka.
Tu film https://photos.app.goo.gl/ednkUCWE7Wotb2UaA


Tu film https://photos.app.goo.gl/ednkUCWE7Wotb2UaA


- maciejdm1
- Użytkownik
- Posty: 124
- Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
- Auto: Insignia fl
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Głogów
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Witam. U mnie problemem jest luz lusterka, nie zawsze składa się i rozkłada. Czy ktoś z Was miał podobnie? Tu film :
https://photos.app.goo.gl/MyqofpBChaAuJpVs5
https://photos.app.goo.gl/MyqofpBChaAuJpVs5
- darekk
- Użytkownik
- Posty: 355
- Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
- Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
- Rok produkcji: 2021
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Czy po wrzuceniu wstecznego oba lusterka powinny się opuszczać w dół? U mnie lewe nie reaguje a prawe opuszcza się trochę ale nie na tyle aby zobaczyć tylne koło jak to miałem w Vectrze. Gdzie może być problem?
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Prawe tylko się obniża. Lewe nie powinno się ruszać, chyba że Anglik 
Radio 357 :)
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Tylko prawe zjeżdża. Może kwestia wysokości siedzenia/głowy albo ustawienia lusterka (możliwe, że obniża się o zadany kąt i jak masz ustawione "wysoko", to nie zjeżdża wystarczająco nisko żebyś dobrze widział). U mnie widać idealnie koło (gorzej z widokiem do tyłu), ale ja mam głowę prawie w podsufitce.
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Tak jest. W Insignii A lusterko pasażera. To w Insignii B oba lusterka się obniżają.
M.
M.
- darekk
- Użytkownik
- Posty: 355
- Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
- Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
- Rok produkcji: 2021
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Ja siedzę dość nisko i mam wrażenie że lusterko nie ma gdzie zjechać niżej choćby chciało. Pytanie czy da radę coś przestawić mechanicznie w lusterku aby opadało jeszcze niżej
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
A jak zdjedziesz ręcznie to jedzie niżej?
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Nie wiem jak głęboko opadało, bo z tego nie korzystałem. Pamiętam jednak, że na tyle głęboko żebym z tego zrezygnował - cofam na lusterka i wolę oglądać w nich otoczenie, a nie podłoże. Dopiero w przypadkach gdy dojeżdżałem do krawężnika, to opuszczałem sobie na moment ręcznie. Ale nie automatycznie za każdym razem - u mnie to się nie sprawdzało właśnie dlatego, że w lusterku było widać ziemię za kołem, a nie to, co za i obok samochodu.
M.
M.
- darekk
- Użytkownik
- Posty: 355
- Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
- Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
- Rok produkcji: 2021
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
No właśnie nie, do góry jedzie że widzę niebo, a na dół nie chce niżej
- darekk
- Użytkownik
- Posty: 355
- Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
- Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
- Rok produkcji: 2021
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Rozebrałem lusterko i pod górne mocowanie silniczków podłożyłem tulejkę 5mm. Jest OK
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
U mnie jest tak:
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
- darekk
- Użytkownik
- Posty: 355
- Rejestracja: 7 lis 2018, o 18:19
- Auto: A-ST 2.0D: B-GS 2.0T
- Rok produkcji: 2021
- Miasto: Kielce
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
U mnie opuszczało się zdecydowanie mniej, a teraz opuszcza się więcej niż u Ciebie
-
ZZZ
- Forumowicz
- Posty: 68
- Rejestracja: 3 paź 2018, o 09:32
- Auto: Astra J Sedan
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Przy cofaniu obniżają się obydwa lusterka czy tylko jedno (prawe)?

