--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuLusterka składane elektrycznie
-
szczurek
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 20 gru 2014, o 08:34
- Auto: opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: gdynia
Re: Lusterka składane elektrycznie
pytanko jak wyjac szklo lusterka za informacje z góry dziekuje
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 08:27 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
- radkor
- Użytkownik
- Posty: 721
- Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
- Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
W końcu sprawdziłem dzisiaj miernikiem kostkę wchodzącą do dżojstika. +12V jest i masa też jest.
Zamówiłem dzisiaj nowy dżojstik w Szpocie. Ryzyk-fizyk. Może będzie OK.
Zamówiłem dzisiaj nowy dżojstik w Szpocie. Ryzyk-fizyk. Może będzie OK.
-
konrad07uk
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 21 sie 2015, o 16:17
- Auto: insignia sri vx cdti
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Czy ktos z Was ma elektrycznie skladane lusterka ?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2015, o 15:57 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
-
Andrzej
Re: Lusterka składane elektrycznie
utworzyłeś wątek który istnieje i są tam wszystkie pytania i odpowiedzi
-
konrad07uk
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 21 sie 2015, o 16:17
- Auto: insignia sri vx cdti
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
sorry, widac pominalem.
czy mozna dolozyc takie mechanizmy do standardowych lusterek czy tylko wymiana wchodzi w rachube ?
czy mozna dolozyc takie mechanizmy do standardowych lusterek czy tylko wymiana wchodzi w rachube ?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2015, o 15:57 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
-
nowakgti
- Forumowicz
- Posty: 58
- Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Witam nie wiem czy w dobry dziale piszę, z góry przepraszam. A mianowicie mam taki problem jak przesuwam gałkę od regulacji lusterek do góry to szkło idzie na dół i na odwrót. Może źle kostka wpięta nie wiem co robić proszę o pomoc.
-
Luk
- Użytkownik
- Posty: 911
- Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Niestety kostki nie da się źle wpiąć, jest profilowana w 3 miejscach. Spróbuj odpiąć aku na 15 min. może to coś pomoże.
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Lusterka składane elektrycznie
A może coś było robione i ktoś pomylił przewody. Lepiej sprawdzić zamieniając je na wtyku.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
nowakgti
- Forumowicz
- Posty: 58
- Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
A które kabelki miałbym zamienić bo w prawo i lewo działa poprawnie. Które kabelki odpowiadają za kierunek góra i dół. Dziękuje
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Lusterka składane elektrycznie
W obu lusterkach (prawe, lewe) tak samo czy różnie?
Wersja z pamięcią foteli i lusterek czy bez?
Wersja z pamięcią foteli i lusterek czy bez?
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
nowakgti
- Forumowicz
- Posty: 58
- Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Z pamięcią siedzenie regulowane elektrycznie. Z prawej działa dobrze tylko to od kierowcy, jak daje żeby szło na dół to idzie do góry i na odwrót.
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Jeżeli tak to prawdopodobnie silniczek jest odwrotnie podłączony. Na złączu tego nie zmienisz, trzeba się do silniczka dostać.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
nowakgti
- Forumowicz
- Posty: 58
- Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Czyli jak to zrobić? Ale do silniczka też idą pewnie cztery kabelki i każdy reguluje w inną stronę
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Do ustawiania lustra są 2 silniczki, jeden do ruchu góra dół, drugi do lewo prawo.
Jeszcze jeden pomysł - może być nie silniczek źle podpięty, a może się przestawiło coś na przekładni. Tak czy inaczej jak nie rozbierzesz to się nie dowiemy.
Jeszcze jeden pomysł - może być nie silniczek źle podpięty, a może się przestawiło coś na przekładni. Tak czy inaczej jak nie rozbierzesz to się nie dowiemy.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
nowakgti
- Forumowicz
- Posty: 58
- Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
Jutro coś pogrzebie ale dzięki za pomoc a może jakieś zdjęcie jak się za to zabrać i który silniczek.
-
Andrzej
Re: Lusterka składane elektrycznie
u mnie problem z lusterkiem lewym taki że się nie zamyka do końca, zdejmowałem zewnętrzną obudowę jest na zatrzaskach trzeba delikatnie podważać ale pod nią nie ma dojścia do mechanizmu.
Też nie mam pojęcia jak się do tego zabrać ??? w przyszłym tygodniu będę demontował całe lustro aby zdiagnozować usterkę to opiszę więcej
Też nie mam pojęcia jak się do tego zabrać ??? w przyszłym tygodniu będę demontował całe lustro aby zdiagnozować usterkę to opiszę więcej
-
nowakgti
- Forumowicz
- Posty: 58
- Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Lusterka składane elektrycznie
A u mnie nie może być tak żeby tylko zamienić kabelki te co łączą się w drzwiach. I było by wszystko ok co o tym myślicie? Dlatego pytam który kabelek do czego służy prosił bym o opis tej wtyczki. Dziękuję
- radkor
- Użytkownik
- Posty: 721
- Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
- Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Lusterka składane elektrycznie
Wtyk lusterka zewnętrznego po stronie kierowcy:
Jak widzisz trochę kablologii tutaj jest... Tu nie ma po prostu kabla lewo/prawo.
Kod: Zaznacz cały
Pin Wire Circuit Function
1 0.5 VT/GY 786 Left Mirror Horizontal Position Sensor Signal (A45)
2 0.5 D-BU/WH 6160 Outside Left Mirror Vertical Position Control
3 0.5 BN/RD 672 Left Outside Rear View Mirror Position Sensor 5 Volt Reference (A45)
4 0.75 BK 1550 Ground
5 0.5 D-GN/D-BU 784 Left Mirror Vertical Position Sensor Signal (A45)
6 0.75 BN/YE 2267 Mirror Heating Element Control
7
0.5 D-GN 81 Left Mirror Motor Right Control (without A45)
0.5 D-GN/WH 6159 Outside Left Mirror Horizontal Position Control (A45)
8
0.5 GY/RD 7197 Outside Left Mirror Drive Motor Common (A45)
0.5 GY/RD 329 Left Mirror Motor Control (without A45)
9 0.5 YE/GY 190 Left Folding Mirror Motor Extend Control
10 0.5 D-BU/VT 191 Left Folding Mirror Motor Retract Control
11-12 -- -- Not Used
13 0.5 YE/WH 1690 Automatic Day/Night Mirror Signal (DWH)
14 0.5 BK/YE 1691 Automatic Day/Night Mirror Low Reference (DWH)
15 -- -- Not Used
16 0.5 D-BU/WH 1314 Left Front Turn Signal Lamp Control (A45)
17 0.5 OG/BK 5996 Driver Outside Rear View Mirror Puddle Lamp Supply Voltage (TSP)
18 0.5 BK/BN 673 Left Outside Rear View Mirror Position Sensor Low Reference (A45)
