--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lusterka składane elektrycznie

ODPOWIEDZ
szczurek
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2014, o 08:34
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: gdynia

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: szczurek » 8 sie 2015, o 15:18

pytanko jak wyjac szklo lusterka za informacje z góry dziekuje
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 08:27 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 29 sie 2015, o 17:46

W końcu sprawdziłem dzisiaj miernikiem kostkę wchodzącą do dżojstika. +12V jest i masa też jest.
Zamówiłem dzisiaj nowy dżojstik w Szpocie. Ryzyk-fizyk. Może będzie OK.

konrad07uk
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2015, o 16:17
Auto: insignia sri vx cdti
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: konrad07uk » 2 wrz 2015, o 14:48

Czy ktos z Was ma elektrycznie skladane lusterka ?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2015, o 15:57 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: KenyBDG » 2 wrz 2015, o 14:50

Hmm, wielu z Nas ma takie lusterka. Co chcesz wiedzieć.

Andrzej

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Andrzej » 2 wrz 2015, o 14:55

utworzyłeś wątek który istnieje i są tam wszystkie pytania i odpowiedzi

konrad07uk
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2015, o 16:17
Auto: insignia sri vx cdti
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: konrad07uk » 2 wrz 2015, o 15:26

sorry, widac pominalem.
czy mozna dolozyc takie mechanizmy do standardowych lusterek czy tylko wymiana wchodzi w rachube ?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2015, o 15:57 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: nowakgti » 10 wrz 2015, o 07:21

Witam nie wiem czy w dobry dziale piszę, z góry przepraszam. A mianowicie mam taki problem jak przesuwam gałkę od regulacji lusterek do góry to szkło idzie na dół i na odwrót. Może źle kostka wpięta nie wiem co robić proszę o pomoc.

vinisurf
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: vinisurf » 10 wrz 2015, o 09:02

Sprawdź kostkę.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Luk » 10 wrz 2015, o 09:15

Niestety kostki nie da się źle wpiąć, jest profilowana w 3 miejscach. Spróbuj odpiąć aku na 15 min. może to coś pomoże.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: yerry » 10 wrz 2015, o 10:18

A może coś było robione i ktoś pomylił przewody. Lepiej sprawdzić zamieniając je na wtyku.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: nowakgti » 10 wrz 2015, o 14:29

A które kabelki miałbym zamienić bo w prawo i lewo działa poprawnie. Które kabelki odpowiadają za kierunek góra i dół. Dziękuje

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: yerry » 10 wrz 2015, o 15:16

W obu lusterkach (prawe, lewe) tak samo czy różnie?
Wersja z pamięcią foteli i lusterek czy bez?
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: nowakgti » 10 wrz 2015, o 17:06

Z pamięcią siedzenie regulowane elektrycznie. Z prawej działa dobrze tylko to od kierowcy, jak daje żeby szło na dół to idzie do góry i na odwrót.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: yerry » 10 wrz 2015, o 19:00

Jeżeli tak to prawdopodobnie silniczek jest odwrotnie podłączony. Na złączu tego nie zmienisz, trzeba się do silniczka dostać.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: nowakgti » 10 wrz 2015, o 19:16

Czyli jak to zrobić? Ale do silniczka też idą pewnie cztery kabelki i każdy reguluje w inną stronę

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: yerry » 10 wrz 2015, o 19:55

Do ustawiania lustra są 2 silniczki, jeden do ruchu góra dół, drugi do lewo prawo.
Jeszcze jeden pomysł - może być nie silniczek źle podpięty, a może się przestawiło coś na przekładni. Tak czy inaczej jak nie rozbierzesz to się nie dowiemy.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: nowakgti » 11 wrz 2015, o 07:12

Jutro coś pogrzebie ale dzięki za pomoc a może jakieś zdjęcie jak się za to zabrać i który silniczek.

Andrzej

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Andrzej » 11 wrz 2015, o 10:09

u mnie problem z lusterkiem lewym taki że się nie zamyka do końca, zdejmowałem zewnętrzną obudowę jest na zatrzaskach trzeba delikatnie podważać ale pod nią nie ma dojścia do mechanizmu.
Też nie mam pojęcia jak się do tego zabrać ??? w przyszłym tygodniu będę demontował całe lustro aby zdiagnozować usterkę to opiszę więcej

nowakgti
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2015, o 06:26
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: nowakgti » 11 wrz 2015, o 10:20

A u mnie nie może być tak żeby tylko zamienić kabelki te co łączą się w drzwiach. I było by wszystko ok co o tym myślicie? Dlatego pytam który kabelek do czego służy prosił bym o opis tej wtyczki. Dziękuję

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 11 wrz 2015, o 17:10

Wtyk lusterka zewnętrznego po stronie kierowcy:

Kod: Zaznacz cały

Pin Wire Circuit Function
1 0.5 VT/GY 786 Left Mirror Horizontal Position Sensor Signal (A45)
2 0.5 D-BU/WH 6160 Outside Left Mirror Vertical Position Control
3 0.5 BN/RD 672 Left Outside Rear View Mirror Position Sensor 5 Volt Reference (A45)
4 0.75 BK 1550 Ground
5 0.5 D-GN/D-BU 784 Left Mirror Vertical Position Sensor Signal (A45)
6 0.75 BN/YE 2267 Mirror Heating Element Control
7
0.5 D-GN 81 Left Mirror Motor Right Control (without A45)
0.5 D-GN/WH 6159 Outside Left Mirror Horizontal Position Control (A45)
8
0.5 GY/RD 7197 Outside Left Mirror Drive Motor Common (A45)
0.5 GY/RD 329 Left Mirror Motor Control (without A45)
9 0.5 YE/GY 190 Left Folding Mirror Motor Extend Control
10 0.5 D-BU/VT 191 Left Folding Mirror Motor Retract Control
11-12 -- -- Not Used
13 0.5 YE/WH 1690 Automatic Day/Night Mirror Signal (DWH)
14 0.5 BK/YE 1691 Automatic Day/Night Mirror Low Reference (DWH)
15 -- -- Not Used
16 0.5 D-BU/WH 1314 Left Front Turn Signal Lamp Control (A45)
17 0.5 OG/BK 5996 Driver Outside Rear View Mirror Puddle Lamp Supply Voltage (TSP)
18 0.5 BK/BN 673 Left Outside Rear View Mirror Position Sensor Low Reference (A45)
Jak widzisz trochę kablologii tutaj jest... Tu nie ma po prostu kabla lewo/prawo.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”