--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Fotelik samochodowy dla dziecka

ODPOWIEDZ
lukjach
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Toruń
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: lukjach » 2 wrz 2019, o 13:32

Szukam fotelika na przedział 15-36kg. Waham się między Maxi Cosi Rodi airprotect, Cybex s solution a Romer kidfix 3m. Montaż na isofix. Miał ktoś z was styczność z tymi modelami?
Kolego coolmobil czy przy romerze dziecku nie przeszkadza w nogach to mocowanie,szczegolnie jak podrosnie?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: coolmobil » 2 wrz 2019, o 13:59

W nogach mocowanie? Rozumiem ze chodzi ci o ta prowadnice dla pasa między nogami dziecka.
Czy nie będzie przeszkadzać kiedy podrośnie nie umiem odpowiedzieć ale tak jak patrze na pozycje syna i jak mu się w nim jeździ (zrobił już mała trasę wczoraj) to nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu.
Siedzisko jest głębokie, według mnie zdecydowanie wygodniej mu jest niż w oglądanym i przymierzanym także Cybex Solution S-Fix
Twierdzi ze jest mu wygodnie, nie chciał rozstać się z poprzednim fotelikiem ale teraz jest zadowolony.
Na ten moment jestem zadowolony z zakupu.
Ps. Kupiłem fotelik z tapicerka Air. Ponoć ma dobrze oddychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: hubi_pl » 2 wrz 2019, o 17:37

coolmobil pisze:Tak mam kombii.
Ok no ja tez byłemu kilku sklepach i takie informacje uzyskałem
......
Ja odpuściłem obracanie ale tez odpuściłem
Isofix bo doszedłem do wniosku ze jak raz postawie fotelik to dosłownie raz czy 2 razy na rok jest demontowany ze swojego miejsca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrotowe nie sa mniej bezpieczne, a sa duzo wygodniejsze. Gdzie Ci tak naopowiadali?

Co do demontowania, to zwlaszcza jak masz fotel montowane za pomoca pasow, to pamietaj ze taki fotel powinno sie co 2/3 tygodnie wymontowac, polozyc na miejscu obok np na noc i ponownie zamontowac. Kanapa wtedy wraca do swojego uksztaltowania i fotel znowu mozesz dobrze dopiac. To powinni Ci powiedziec w sklepie.

Pzdr
Hubi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: coolmobil » 2 wrz 2019, o 18:07

Doradza w dziale fotelików w Tosia. Nie naciągał nie namawiał do tego typu fotelika a dodatkowo stwierdził co napisałem wyżej.

Nie wiedziałem, nie powiedzieli w żadnym sklepie w kwestii czasowego demontażu fotelika ale dzięki za radę. Do tej pory nie miałem z tym problemu ale fakt faktem regularnie sprawdzam poprawność zapięcia fotelika.
Przetestuje z wyjęciem fotelika na noc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: marcin.1987 » 2 wrz 2019, o 20:42

Jest kilka obrotowych modeli mających Test Plus, więc są równie bezpieczne co te nieobracane (a nawet bezpieczniejsze od niektórych). Z drugiej strony były też modele obrotowe, które wyrwało z bazy przy crashtestach.

Awatar użytkownika
Chorwat
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30 lip 2019, o 21:10
Auto: 2.0T 250KM 4x4 A/T
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Toruń
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: Chorwat » 2 wrz 2019, o 20:49

Pytanie w sumie mocno powiązane z tematem. Możecie polecić jakąś matę ochronną pod fotelik isofix, która pomoże w utrzymaniu czystości kanapy i może nawet trochę uchroni ją przed odgnieceniami od fotelika na skórzanej tapicerce?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: marcin.1987 » 2 wrz 2019, o 21:13

Ja używam maty Bambino Maxi. Kupiona razem z fotelikiem i bazą. Dobrze się układa i po 9 miesiącach używania wygląda dobrze. Spełnia zadanie.

lukjach
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Toruń
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: lukjach » 2 wrz 2019, o 23:04

coolmobil pisze:
2 wrz 2019, o 13:59
W nogach mocowanie? Rozumiem ze chodzi ci o ta prowadnice dla pasa między nogami dziecka.
Dokładnie o to chodziło. Nie wiedziałem jak to nazwać. Dzięki

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: hubi_pl » 3 wrz 2019, o 12:53

coolmobil pisze:
2 wrz 2019, o 18:07
Doradza w dziale fotelików w Tosia. Nie naciągał nie namawiał do tego typu fotelika a dodatkowo stwierdził co napisałem wyżej.

Nie wiedziałem, nie powiedzieli w żadnym sklepie w kwestii czasowego demontażu fotelika ale dzięki za radę. Do tej pory nie miałem z tym problemu ale fakt faktem regularnie sprawdzam poprawność zapięcia fotelika.
Przetestuje z wyjęciem fotelika na noc
To slaby doradca, z całym do nich szacunkiem, ale nie powinno się takich głupot mówić.

Nie miałeś problemu, bo nie zwracałeś uwagi na kanapę, fotel zawsze lepiej "wbijesz" montując w "świeżą" kanapę. Dobrze jest jak montujesz fotel na pasy to wbić kolano w miejsce gdzie dziecko siedzi i wtedy ponaciągać pasy mocujące.
marcin.1987 pisze:
2 wrz 2019, o 20:42
Jest kilka obrotowych modeli mających Test Plus, więc są równie bezpieczne co te nieobracane (a nawet bezpieczniejsze od niektórych). Z drugiej strony były też modele obrotowe, które wyrwało z bazy przy crashtestach.
Pokaż mi chociaż jeden który ma funkcję obracania i ma test plus....pomogę Ci - nie ma takich ;) Może nie doczytałeś o fotelikach obrotowych w których usunięto tę funkcję - czyli jest na stałe tyłem i wtedy dostał Plusa, np. BeSafe iZi Modular (tylko tutaj nie był obrotowy a z funkcja montowania przód tył, ale do plusa jest wersja tylko tył).

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: marcin.1987 » 3 wrz 2019, o 21:28

Proszę bardzo - Nuna norr i Britax Swingfix.

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: hubi_pl » 3 wrz 2019, o 22:14

Chyba sie nie zrozumielismy / fotel obrotowy ktory mozna wykorzystac przodem i tylem do kierunku jazdy-nigdy nie bedzie mial testu plusa. Te dwa o ktorych piszesz mozesz tylko skierowac do siebie o 90st zeby wlozyc dziecko. Nie wykonasz pelnego obrotu zeby dziecko jechalo przodem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: marcin.1987 » 4 wrz 2019, o 06:24

No nie zrozumieliśmy :) Ja pisałem w kontekście fotelika obrotowego ułatwiającego wkładanie dziecka, bo taki problem był poruszony kilka/kilkanaście postów wyżej.

Jeśli chodzi o jazdę przodem i Test Plus - zgoda. Ze względu na przeciążenia szyi fotele nie przejdą testu. Jest jeden fotel, którego wyniku w tym teście jestem ciekaw, bo może miałby cień szansy - Maxi Cosi AxissFix Air. Poduszka powietrzna jednak część przeciążeń redukuje.

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: hubi_pl » 4 wrz 2019, o 08:37

No z tym fotelem jest ciekawie, rozwiązanie może rzeczywiście przyszłościowe, ale jakoś nie zdobył z tego co wiem szerokiej rzezy klientów. Ja osobiście bym go też nie wybrał, w obawie że wystrzeli jak nie trzeba, albo jak dziecko będzie miało głowę pochyloną.

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: Igorwlkp » 4 wrz 2019, o 08:41

1 Co do fotelika miałem Maxi cossi w bazie i szukałem odpowiedni do bazy.
2 Co do foteli obrotowych jest to duża wygoda ale widząc jakość tego obracania ( kolega taki posiada ) to strach go używać
3 Dla mnie isofix to podstawa oraz poprawność zapięcia fotelika i dziecka bo widząc jak ludzie przewożą swoje pociechy ( pasy luźne lub zapięte tylko na biodrach , złożony pałąk w nosidełku , wypchane foteliki poduszkami żeby było miękko ) osobiście bym karał rodziców więzieniem za swoją głupotę.
Nawet miejsce w którym przypinamy fotelik jest ważne a nie 5⭐️z laboratorium bo taki najlepszy fotelik złe zapięty jest .....

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: marcin.1987 » 4 wrz 2019, o 11:48

Też byłem sceptyczny co do foteli montowanych pasami, ale jak zobaczyłem jak mocno "siedzi" Axkid Minikid to zmieniłem nastawienie do tego rozwiązania.

Poza tym isofix spełnia funkcję bezpieczeństwa do 18kg (wyjątek to Concord reverso - do 23kg). Później, czyli w fotelach 15-36 (o ile jest zastosowany) pełni tylko funkcję stabilizującą fotel. Za bezpieczeństwo i tak odpowiada pas samochodowy.

Te gwiazdki są istotne, ale trzeba je brać trochę z rezerwą. Są fotele, które za bezpieczeństwo mają 4 a całościowo 2 lub 1, bo ADAC stwierdza, że montaż jest zbyt trudny i za to obcina punkty. Z pozostałymi uwagami się zgadzam - złe zapiecie, poduszki w fotelikach itd.

mario2009
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2015, o 19:17
Auto: opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: mario2009 » 21 mar 2020, o 07:21

Czy ktos z was ma isofix w przednim fotelu pasażera? Jesli tak czy mozna dokupic adapter i go zamontowac w danym fotelu.

dzamej
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: dzamej » 21 mar 2020, o 08:55

Z przodu nie ma isofix'a w żadnym aucie

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: coolmobil » 21 mar 2020, o 09:34

Nie wiem jak to jest w oplu ale np w skodzie możesz mieć isofix w przednim fotelu pasażera.
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 21 mar 2020, o 09:40 przez coolmobil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: coolmobil » 21 mar 2020, o 09:40

marcin.1987 pisze:Też byłem sceptyczny co do foteli montowanych pasami, ale jak zobaczyłem jak mocno "siedzi" Axkid Minikid to zmieniłem nastawienie do tego rozwiązania.

Poza tym isofix spełnia funkcję bezpieczeństwa do 18kg (wyjątek to Concord reverso - do 23kg). Później, czyli w fotelach 15-36 (o ile jest zastosowany) pełni tylko funkcję stabilizującą fotel. Za bezpieczeństwo i tak odpowiada pas samochodowy.

Te gwiazdki są istotne, ale trzeba je brać trochę z rezerwą. Są fotele, które za bezpieczeństwo mają 4 a całościowo 2 lub 1, bo ADAC stwierdza, że montaż jest zbyt trudny i za to obcina punkty. Z pozostałymi uwagami się zgadzam - złe zapiecie, poduszki w fotelikach itd.
Ja mam jeden fotelik dla mniejszego dziecka montowany tylko pasami 9-18kg Britax Romer King II LS i super się sprawdza.

Drugi fotelik dla starszego Britax Romer Kidfix 3. I on jest zamontowany isofix ale tylko właśnie dla stabilizacji dziecko dodatkowo zapięte jest pasami samochodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lock@
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 23 sie 2017, o 17:12
Auto: Insignia ST 4x4 A35
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Częstochowa

Re: Fotelik samochodowy dla dziecka

Post autor: Lock@ » 21 mar 2020, o 21:07

Ja zauważyłem, że obecnie foteliki strasznie się rozrosły. Są zwyczajnie bardzo duże objętościowo. W kombi mam problem z wsadzeniem dziecka do fotelika montowanego tyłem (Be Safe), bo jest wysoki a moje dziecko spore. To samo ze starszą córką, fotelik (Concord Transformer XT PLUS) jest tak duży, że z przodu musiałem wymontować zagłówek. Po wpięciu do IsoFix z tyłu, córka ma problem wspiąć się do fotelika. Dodatkowo, zapięcie jej pasem wymaga niezłej gimnastyki.
Polecam więc wszystkim, jedźcie do sklepu, poprzymierzajcie kilka żeby potem nie mieć do siebie pretensji.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”