--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Regeneracja lamp reflektorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: hubi_pl » 25 paź 2017, o 20:04

Hej,
Czy zna ktoś warty polecenia zakład do zregenerowania lamp przednich? Konkretnie to odbłyśnik, no i czyszczenie i sklejenie.
Najlepiej Wawa i okolice, ale mogę wysłać kurierem lampy jak ktoś się zna na robicie a będzie o drugiej stronie kraju.
Widziałem kilka tematów o domowych sposobach, ale interesuje mnie profesjonalna regeneracja odbłyśników, pasta tempo mniej ;)
dzieki
Hubi

Awatar użytkownika
Tomabr
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:57
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Tomabr » 25 paź 2017, o 21:35

oddawałem do galwanizacji parę lat temu w Cieszynie (woj. śląskie). Odbłyśniki po naprawie były jak nowe, lampy rozklejałem i sklejałem sam. Poświeciły fajnie może miesiąc i znów to samo, wypaliły się. Proponuję poszukać najpierw problemu dlaczego odbłyśniki nadają się do regeneracji i naprawić jednocześnie z regeneracją odbłyśników. U mnie chodziło o oryginalne lampy ksenonowe w Corsie z plastikowymi odbłyśnikami.

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: hubi_pl » 26 paź 2017, o 07:02

Pacjent to 1997/8 Jeep Cherokee, po 20 latach one się po prostu wypaliły...rozkleiłem lampy sam bo tak mi powiedział jeden "szpec" z polecenia zakłąd, że on zrobi ale nie bierze odpowiedzialności za szkło jak pęknie, no to myślę mam 2 prawe ręce - 20minut i rozklejone bez problemu. Zadzwoniłem wczoraj a ten do mnie że on nie robi szklanych o:o o:o mówię mu że przecież mi kazał rozkleić i wysłać, a on że "nie robi i koniec"...ah....

Bodex

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Bodex » 26 paź 2017, o 07:28

Xenonserwis koło Poznania , na yt znajdziesz duzo jego filmów

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kusy2
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 10:35
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: kusy2 » 31 paź 2017, o 08:33

Panowie mam pytanie. Czy warto polerować przednie lampy? Moje są idealnie przezroczyste,ale niestety bardzo mocno poobijane przez kamyczki. Zastanawia Mnie czy ten stan lamp ma wpływu na jakość światła. Gość jest w stanie doprowadzić je do stanu idealnego. Moje obawy są takie,czy po zdjęciu warstwy ochronnej lampy nie będą bardziej narażone na uszkodzenia. Gość proponuje jakieś tam zabezpieczenie w formie kosmetyku,czy coś w tym rodzaju. Zaznaczył również,że co kilka miesięcy warto przeczyścić lampy. Macie w tej sprawie jakieś doświadczenia i wiedzę?

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: hubi_pl » 31 paź 2017, o 09:29

Jak nie masz mleka to ja bym nie ruszał. Wpływ klosza, nawet lekko zamglonego jest nieporównywalnie mniejszy do wypalonej soczewki. Jak ktoś zdejmie warstwę ochronną, to nie ma siły - będzie i to się utleniało szybciej. Może jakiś lakier/folia, ale samym kosmetykiem to na pewno nie.

Bodex

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Bodex » 31 paź 2017, o 12:54

Można to polerować , wcześniej matowić papierami wodnymi to te drobne znikną ale nie wszystkie , głębokie zostaną, a po polerce koniecznie trzeba nanieść lakier clear z filtrem uv wtedy będą prawie jak nowe.

Owszem wszystkie ryski i odpryski załamują światło w losowym kierunku więc tam gdzie trzeba jest go mniej.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

marcin.1111
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 08:42
Auto: Opel lnsignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: marcin.1111 » 1 lis 2017, o 05:54

Polerowałem kiedyś w poprzednim samochodzie, na youtube jest wieke filmików instruktażowych jak to zrobić. Niestety po roku znów były żółte. Potem polerowała to firma znaleziona na allegro. Również szybko problem powrócił. Według mnie nie warto.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Rooff_ » 1 lis 2017, o 08:02

Jak nie pomalowałeś po tym polerowaniu lakierem z filtrem UV i to porządnym i najlepiej min. dwa razy to się nie ma co dziwić. Z drugiej strony miałeś dwa lata na zbieranie kasy na wymianę reflektorów ;)

marcin.1111
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 08:42
Auto: Opel lnsignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: marcin.1111 » 1 lis 2017, o 09:39

Malowałem lakierem dwa razy i to z dobrej firmy. Po dwóch latach dałem sobie spokój i kupiłem nowe ponieważ gniazdo od kierunkowskazu w lewej lampie przygniło i już nie miało to sensu.

Awatar użytkownika
kusy2
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 10:35
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: kusy2 » 1 lis 2017, o 09:48

Doszedłem do wniosku,że odpuszczę sobie. Co oryginał to oryginał.Dzięki za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: hubi_pl » 13 gru 2017, o 22:15

Dzisiaj zmieniłem reflektory, poniżej pokazuje fotki starych (kupione nowe zamienniki - świeciły tak samo jak oryginalne przed regeneracją), oraz oryginalne po regeneracji u Pana Huberta http://regeneracja-hc.com/

STARE MIJANIA / NOWE MIJANIA
Obrazek Obrazek

STARE DROGOWE / NOWE DROGOWE
Obrazek Obrazek

Rewelacji nie ma, na zregenerowanych widać poprawę na oświetlenia boków. Zrobię takie same zdjęcia za jakieś 6/12 miesięcy i wtedy się okaże jak długo utrzyma się nowa powłoka odbłysku.

dlugi

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: dlugi » 9 sie 2018, o 12:58

Nie jestem z Warszawy to nie wiem, ale ja swoje robie w www.xenon24.eu. Fajnie, bo za kaucją wyślą Ci zrobione, a Ty możesz później odesłać swoje zużyte… Pieniądze za kaucję oczywiście dostaniesz z powrotem :)

gingop
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: gingop » 13 paź 2018, o 07:28

Witam.
U mnie zmatowieniu uległa górna część reflektora w okolicy maski.
To wygląda jakby ktoś polerując maskę np pasta tempo zjechał także na górna część reflektora. I zdarł tą powłokę czy lakier. . Wygląda to teraz nieciekawie.
Da to się jakoś poprawić?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Alex » 13 paź 2018, o 07:49

Wrzuć zdjęcie, będzie łatwiej ocenić. Ale jeżeli jest faktycznie jest ubytek tej powłoki, to niestety nic już się z tym nie da zrobić sensownego.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: rataj73 » 13 paź 2018, o 10:06

Da się. Trzeba prysnąć bezbawnym i lampa jak nowa.

gingop
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: gingop » 15 paź 2018, o 15:20

Panowie, zrobiłem zdjęcie i wygląda to tak, jak na zdjęciu poniżej.
Widać wyraźnie na zdjęciu zmatowiona górna część reflektora zaraz przy masce auta.
Jest jakaś sensowny ratunek dla tego typu przetarcia?

Obrazek

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: rataj73 » 15 paź 2018, o 17:51

Jeżeli ten mat jest na wierzchu a nie od środka to pryśniesz bezbarwnym lakierem i będzie jak nowa.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: Alex » 15 paź 2018, o 18:31

Jeżeli pryśniesz bezbarwnym to... dalej to będzie matowe i nic się nie zmieni. Gdybym miał się do tego zabierać, to zdarłbym całą warstwę, o ile to bezkolizyjnie możliwe, i dopiero wtedy pryskałbym bezbarwnym.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Regeneracja lamp reflektorów

Post autor: dokia » 15 paź 2018, o 18:37

a tlenek ceru? wiem, że on super sprawdza się na szybach, ale ten plastik jest też mocno twardy, nie można tlenkiem ceru spolerować? on jest tani w zakupie
Radio 357 :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”