--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Hak holowniczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweł Pablo
Klubowicz
Posty: 213
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:23
Auto: Insignia A ST FL
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Wyrzysk/Piła/Wielkopolska
Postawił piwo: 2 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: Paweł Pablo » 26 sie 2023, o 22:49

Miałby ktoś poratować taką klapką która zakrywa ten mechanizm gdzie nawija się linkę od rozkładania haka oris?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pawelvc
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:25
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: pawelvc » 27 sie 2023, o 13:54

Moduł X53A to faktycznie skrzynka z bezpiecznikami w bagażniku?, bo według schematu w kostce X3 ma być 28 pinów, a u mnie jest tylko 22. Może sprawdziłem nie ten moduł?

Wiury
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 12 gru 2017, o 07:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: Wiury » 28 sie 2023, o 09:59

Bartek7454 pisze:
26 lip 2023, o 07:28
Wiury pisze:
5 kwie 2023, o 08:23
Witam.
Jestem na etapie montażu oryginalnego haka składanego.
Mam wszystkie komponenty już przygotowane, wiązkę dorobioną została mi tylko podłączenie zasilania do campingu.
Na schemacie pokazuje, że należy się wpiąć w tylną skrzynkę bezpieczników X53A , w kostkę X3 , pin 3 i 28.
Tak wygląda moja skrzynka bezpieczników:
Zakładam, że kostka X3 to ta czarna na dole po lewej stronie.
Zastanawia mnie natomiast czy nie będzie jeszcze konieczne dołożenie bezpiecznika/ów do całej skrzynki.
Czy ktoś się orientuje w którym miejscu powinny być te bezpieczniki i jakiej wielkości (ile amper).
Czy ta moja skrzynka w ogóle obsługuje napięcie dla przyczepy.
A może szukać napięcia gdzie indziej i dołożyć dodatkowy bezpiecznik?
Już wiem więcej: potrzebne dwa bezpieczniki 20A nr 5 i nr 8 jak również przekaźnik.
Orientuje się ktoś czy wszystkie skrzynki bezpieczników obsługują przyczepę, Może trzeba wymienić skrzynkę na inny model?
Witam i jak tam rozwikłałes tą zagadke z zasilaniem? Wszystkie przewody podpięte ale mam problem z zasilaniem ciągle w skrzynce jest w wielu punktach ale po zapłonie nie mogę znalesc ma ktoś jakieś wskazówki gdzie się podpinaliscie?
Witam.
Na chwilę obecną darowałem sobie podpinanie zasilania do Campingu (hak używam do przewozu rowerów).
Z tego co już wiem to aby wszystko było w oryginale to należało by wymienić cały moduł na taki który będzie posiadał wszystkie obecne funkcje modułu NB plus funkcje dla haka (bezpieczniki i przekaźnik).
Niestety nowy moduł trzeba programować , a do takich operacji nie mam dostępu.

pawelvc
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:25
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: pawelvc » 28 sie 2023, o 20:12

Ja u siebie mam właśnie bezpieczniki 5 i 8, jest też przekaźnik, znalazłem jeszcze taki schemat . Mam dwa piny 3 i 16 w skrzynce bezpieczników , które nie są podłączone w kostce X3 są wolne miejsca. Według tego schematy powinny być tam przewody J i S.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzys138
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 12 lis 2015, o 19:42
Auto: opel insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Krapkowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Hak holowniczy

Post autor: krzys138 » 28 wrz 2023, o 17:15

Witam potrzebuje instrukcje podłączenia modulu wiązki ori haka insignia b grand sport. 2018rok

Iska2013
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2021, o 10:53
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice

Re: Hak holowniczy

Post autor: Iska2013 » 30 wrz 2023, o 19:06

wildchild pisze:
25 sie 2023, o 21:46
Cześć Panowie! :) przejrzałem wątek i problem się pojawił ale nie znalazłem rozwiązania.

Mój ST fabrycznie został wyposażony w składanego haka. Hak jest tylko nie chce współpracować z właścicielem przybytku.
Problem polega na tym, że hak się nie blokuje/zatrzaskuje ani w pozycji złożonej ani rozłożonej. Przy wpięciu syreny ta cały czas napi....... wyje ;)

Problem ten występuje od początku i został zbagatelizowany ponieważ nie był potrzebny. teraz gdy zaczynam budowę domu ta opcja wyposażenia okazuje się game changerem i chciałbym naprawić ten defekt.

Pytań zatem jest kilka.
1. czy się da?
2. co się zje.. popsuło?
3. czy jestem to w stanie sam ogarnąć (brak kanału, podnośnika)?
4. czy trzeba zrzucać zderzak?
4. czy u mechanika to będą miliony monet?

z góry dzięki za merytoryczną pomoc. Może jest ktoś na południu Śląsk/małopolska, kto będzie w stanie pomóc :)
1/ tak da sie , bez kanalu i bez demotazu zderzaka .
2/ zatarl sie mechanizm ;)
3/ suchy garaz wystarczy
4/ nie
4/ niewiem

Siewierz

wachkrzysztof78
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2023, o 20:00
Auto: opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kędzierzyn Koźle

Re: Hak holowniczy

Post autor: wachkrzysztof78 » 23 lis 2023, o 17:40

Witam czy ma ktoś może wiedzę lub jakiś schemat jak podpiąć wiązkę elektryczna hak kupiłem hak wraz z modułem oraz wiązka i niewiem jak to i do czego podpiacObrazek

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka


tomek0710
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 22:41
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Węgrów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: tomek0710 » 23 lis 2023, o 18:05

Cofnij się do 18 strony, znajdziesz tam mój post że schematem kostki, gdzie opisane jest które kable gdzieb trzeba dołożyć. I link do albumu google gdzie są moje fotki z montażu

pioter 1974
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2022, o 19:01
Auto: Insignia A
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chojnice

Re: Hak holowniczy

Post autor: pioter 1974 » 13 sty 2024, o 22:53

witam, mam takie pytanie odnośnie haka, czy jest zamiennik orginalnego gniazda.
Na przejściówce po podłączeniu przyczepki[z ledami] wariują mi światła-kierunki w przyczepce a komp. pokazuje po kolei spalone kierunki

tomek0710
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 22:41
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Węgrów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: tomek0710 » 13 sty 2024, o 23:01

Raczej nie do dostania, ewentualnie musiałbyś szukać z używanego haka. Ale tutaj nie gniazdo raczej jest problemem a ledy w lampach przyczepki. Spróbuj podłączyć przyczepę ze zwykłymi żarówkami i sprawdź. Podejrzewam, że problem zniknie.

Qspy1992
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2023, o 19:42
Auto: insignia a
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2012
Miasto: Warszawa

Re: Hak holowniczy

Post autor: Qspy1992 » 16 mar 2024, o 19:52

Panowie, kupiłem hak oris. Ma dwie wiązki, jedna z kostką jakby do czujników parkowania a druga gruba odcięta. Razem z hakiem dostałem moduł. Podłączam tylko grubą wiązkę? Ta odcięta? Czy tą kostkę którą ma wtyk jak od kostki do czujników parkowania ( chyba ma 8 pinów) mam polutowac z tamtą co jest wpięta oryginalnej?

pawel.k0
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2020, o 15:39
Auto: sports tourer
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Oleśnica
Postawił piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: pawel.k0 » 18 kwie 2024, o 20:58

Dzień dobry. Chcę zamontować hakpola z uniwersalnym 13 pin modułem. Zlokalizowałem przewody lewej lampy, ale nie wiem jak podłączyć się dwoma przewodami do prawej lampy. Robił ktoś? Chodzi o insignię A z 2017 r. kombi, zatem interesuje mnie lampa w klapie. Dzięki za odpowiedź.

pawel.k0
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2020, o 15:39
Auto: sports tourer
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Oleśnica
Postawił piwo: 1 raz

Re: Hak holowniczy

Post autor: pawel.k0 » 23 kwie 2024, o 10:31

Dzień dobry ponownie. Doszedłem samodzielnie do rozwiązania powyższego problemu. Aby wpiąć 2 dłuższe przewody do prawej lampy, należy, podobnie jak z lewej strony, zdemontować w bagażniku "boczek"' Odszukać w wiązce biegnącej od góry kabelek brązowo-niebieski - prawy kierunkowskaz oraz brązowo szary - światło pozycyjne.
Gdyby ktoś miał w tej sprawie jakieś pytania, chętnie odpowiem. U mnie hak jest założony, wiązki podpięte. Wszystko działa jak należy. Dodatkowo nie wygląda to źle, bo po zdjęciu kuli nie wiele widać. Całą operację wykonałem jednoosobowo, bez kanału, bez podnośnika.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”