--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: etac » 29 paź 2017, o 20:57

polecam takie lub chinski zamiennik http://allegro.pl/led-philips-h7-x-trem ... 36662.html

Technologia wykonania jak do VW.

Kumpel ma założone i daje efekt. Łatwe do ustawienia, nie oślepia jak ksenon.

bunioopl
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:41
Auto: Chevi Orlando
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Opole
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: bunioopl » 29 paź 2017, o 21:04

A co na to przepisy, i SKP?

Wysłane z mojego SM-T533 przy użyciu Tapatalka

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: P405 » 29 paź 2017, o 21:07

Przepisy, brak homologacji w UE.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: takisobie » 29 paź 2017, o 21:24

w tym problem że żadne żarówki LED nie dostaną homologacji w Europie i z tego powodu są nielegalne , chyba że przepisy zostaną zmienione a na to się nie zanosi :(

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: P405 » 29 paź 2017, o 21:28

Przy soczewkach i nowych autach to nie problem, bo nie wiadomo co tam jest. Gorzej jak stare auto dobrze świeci. Przetestuje w moim 307. Jak na stacji diagnostycznej pokaże, że oślepia innych to weźmie znajomy do captiwy z soczewkami i zobaczymy co dalej.


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
xmax
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 23 paź 2017, o 01:41
Auto: Vauxhall Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Londyn / Białystok
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: xmax » 29 paź 2017, o 22:07

U mnie w signum z soczewkami, zadne ledy nie dawaly wystarczajaco swiatla, zwlaszcza w czasie deszczu niewiele bylo widac. Nie oslepialem innych ale sam nie widzialem zbyt dobrze.

marcin.1111
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 08:42
Auto: Opel lnsignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: marcin.1111 » 31 paź 2017, o 13:40

Przerabiałem temat ledowych żarówek w światłach mijania w poprzednim samochodzie. Daje fajne światło, ale to jedyny plus. Podczas deszczu jak i w nocy niewiele widać. Pierwsza kontrola policji i musiałem zmienić na zwykłe h7 lub dowód oddaję i jadę na stację diagnostyczną.

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: sychie » 25 lut 2018, o 20:54

szkoda że żarówki philipsa za 600zł nie mają homologacji na UE. :/ Pewnie jakby się je dobrze ustawiło byłyby lepsze niż ksenon i nie oślepiały. Były insignie przedlifity z soczewka bez xenonu?

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: P405 » 25 lut 2018, o 21:46

Nie było. Led świeci jasno przed samochodem, dalej jest gorzej. Na YouTube jest film z porównania Led i xenony w seacie i VW. Oczywiście oryginalny Led. Lepiej wypada xenon.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Cracoviak1906
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 mar 2021, o 10:34
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Maków Podhalański

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: Cracoviak1906 » 19 lip 2021, o 07:28

Witam, mam pytanie, czy jest szansa zeby dorwać gdzieś zarówki postojowe led z homologacją? Chodzi mi o zmiane barwy swiatla pozycyjnych na białą.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: Rooff_ » 19 lip 2021, o 15:55


Awatar użytkownika
patryk78
Użytkownik
Posty: 246
Rejestracja: 1 paź 2018, o 12:19
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gniezno
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: patryk78 » 20 lip 2021, o 08:20

Jeśli koniecznie z homologacją to musisz kupić W21/5w z niebieską bańką
coś jak w linku
https://www.auto-ledy.pl/product-pol-45 ... n-12V.html na allegro jest trochę tego. Efekt? Szału nie ma z barwą a widoczność zwłaszcza w dzień taka sobie.
jeśli nie zależy tobie na homologacji to kup sobie żarówki LED tutaj masz duże pole do popisu.
W każdym razie w polifcie wchodzą po 2 żarówki na stronę.

Mateusz_1994
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2021, o 18:24
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Sztum

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: Mateusz_1994 » 7 gru 2021, o 18:47

Koledzy montował ktoś z was ledy na światła mijania?

Awatar użytkownika
krystian0303
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 7 sty 2022, o 22:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wejherowo
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: krystian0303 » 30 sty 2022, o 21:18

Jeśli masz soczewki to nie polecam . Kiedyś miałem i po ciemku zero widoczności . Jeśli chodzi o zwykle lampy kiedyś miałem i fajnie dawało radę, ale zależy na jaki patrol przy kontroli drogowej trafisz .

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8975
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: mazmarcin » 30 sty 2022, o 21:47

Szybciej w soczewce jeszcze przejdzie niż w zwykłym odbłyśniku przy kontroli. W wielu krajach już są dopuszczone żarówki ledowe w soczewkach.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: P405 » 31 sty 2022, o 00:32

W soczewce świecą bez problemów. W zwykłej lampie trzeba dobrze ustawić żarówkę, później stacja diagnostyczna i na końcu lepiej o jedno opuścić na dół wtedy na pewno nikt nie będzie migał, że dostaje jakąś poświatą.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Citek
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 1 maja 2021, o 19:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Lublin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: Citek » 31 sty 2022, o 08:31

mazmarcin pisze:
30 sty 2022, o 21:47
Szybciej w soczewce jeszcze przejdzie niż w zwykłym odbłyśniku przy kontroli. W wielu krajach już są dopuszczone żarówki ledowe w soczewkach.
A w jakich to krajach są legalne? Wiadomo mi tylko o Niemczech, Austrii i Korei Płd i to tylko w wybranych modelach aut.
Nie jestem na bieżąco, czyżby gdzieś jeszcze udało się to zalegalizować?

Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: VipoSek » 17 lut 2022, o 12:57

Mateusz_1994 pisze:
7 gru 2021, o 18:47
Koledzy montował ktoś z was ledy na światła mijania?
Ja będę montował u siebie D3S LED bo miałem tradycyjnego żółtawego osrama D3S, od sierpnia 2021 D3s osram Cool Blue Intense next gen i jest to jakaś kicha… po prostu za słabe światła zwłaszcza jak reflektory rozejdą się na boki w trybie miejskim.

W Weekend będę je montował kilka dni potestuje i dam znać czy swieci idealnie linią światła jak D3s. Wiem, że nie jest to oryginalne, ale podobno jest możliwość podjechania w DE na specjalną stacje diagnostyczna i po sprawdzeniu wszystkiego jak będzie ok mogą wystawić dopuszczenie. Póki co czasami przy moich D3s często mam wrażenie, że halogenowe lampy w moim starym Golfie 5 świeciły mocniej niż inteligentne AFL D3s w mojej insignii.

Jeśli chodzi o LEDy przy soczewkach to sprawa jest taka, że (w teorii), żarówka taka zamontowana w kloszu swieci w odbłyśnik, a odbłyśnik świeci w soczewkę, więc (znowu teoretycznie) nie ma prawa świecić w strony gdzie nie powinno i oślepiać innych, (ale!) sprawa może być inna jeśli chodzi o równomierne rozmieszczenie światła na drodze, bo jak wiemy LED’y chińskie nie świecą idealnie 360 stopni w koło jak ma to przy tradycyjnych żarówkach, a więc odbłyśnik wokół żarówki może kierować światło nierównomiernie na „receptory” soczewki i światło w efekcie będzie nierównomiernie rozłożone. Co pojawiło się w praktyce w Skodzie Oktawii użytkownika YT: HolloWmanVid



Jest natomiast nadzieja bo w zależności od konstrukcji lampy nie dzieje się to podobno we wszystkich samochodach. Ja jestem zirytowany, ponieważ starsza generacja xenonów miała w sobie pierwiastek chemniczny, który dawał efekt „xenon” - świeciły tamie żarówki mocno, na biało, od jakiegoś już dłuższego czasu (chyba od 2012), zakazano tego pierwiastka, gdyż jest według EU szkodliwy dla strefy ozonowej i ogolnie środowiska, dlatego też klasyczny czynnik R134a został zastąpiony ekologicznym, mniej wydajnym, wybuchowym czynnikiem R1234yf. Tak więc w nowych żarówkach xenonowych juz nie ma takiego samego składu bo jest zabroniony i przez to barwa światła nie jest już niebieska/biała, a żółtawa, a i wydaje mi się, że światło jest o wiele mniej wydajne - ciemniejsze.

Dlatego ja idę na przeciw i będę testował takie coś:
2F29A3C3-C56A-4D0F-B647-D953C36E5844.jpeg
Czy to będzie współpracować z kompem, czy będzie świecić, i czy nie będą robić jakiś dziwnych zakłóceń na radiu czy w canbusie dam znać w następnym tygodniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: P405 » 17 lut 2022, o 15:55

To montuj i dawaj zdjęcia, Moje są w drodze.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła mijania LED zamiast zwykłych żarówek

Post autor: VipoSek » 16 mar 2022, o 22:31

Wstawione od kilku tygodni.

Są wyraźnie jaśniejsze, ale bez przesady oczu nie wypala. W deszczu na mokrym asfalcie wyraźnie lepiej, na suchym lepiej. Światło dużo bielsze, lekko podchodzi pod niebieskie, jak się patrzy na soczewkę i porównuje z LED‘ami do jazdy dziennej/pozycjami to barwa dużo bardzo zbliżona. Wrażenie mam jedynie, że między krótkimi, a długimi nie ma aż teraz takiej dużej różnicy, wcześniej wydawało się na xenonie, że po włączeniu długich jest więcej mocy światła, teraz tego efektu nie ma, teraz na D3S LED na krótkich świecą na tyle mocno, że po włączeniu długich jest ta sama moc tylko świecą wyżej, dalej, ale nie sięgają aż tak daleko jak można by było się spodziewać, ale to tylko efekt bo krótkie świecą bardzo mocno.

Odcięcie światła moim zdaniem jest identyczne, poziomowanie świateł, tryby miejskie itp. bez zmian po za tym, że zostaje więcej światła na asfalcie, oczywiście w lini swojego odcięcia. Światła pada idealnie równomiernie, nie ma żadnych dziur, cieni, czego się wcześniej obawiałem. Nikt mi nie mruga. Dodatkowo zdjąłem kamerę „OpelEye” i wyczyściłem pod nią szybę z mleka i automatyczne długie światła reagują .. znośnie lepiej.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Na początku wyskoczył mi błąd od poziomowania świateł bo przez przypadek zablokowałem tym transformatorkiem (moduł LEDów) ruch soczewki w kloszu, zwinąłem ten moduł taśmę z gąbki i schowałem w bezpieczne miejsce by nie wadziło w poruszaniu się ruchomej soczewki.

Z czystym sumieniem w tym przypadku po gruntownym przetestowaniu polecam.

P.S. Dbajcie, żeby klosze lamp były czyste, używajcie spryskiwaczy reflektorów lub po prostu myjcie te klosze. Nowe fabryczne reflektory Full LED tak mnie drażnią bo duża część ma te lampy często i gęsto zabrudzone i oślepiają, że głowę trzeba całkiem w bok odwracać, a jak są za nami to fotochromatyczne lusterka nie pomagają (w prawym to niestety nie ma).

Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach ciężko cokolwiek porównywać czy próbować odwzorować. Musiałbym ustawić takie same ISO, mieć taką samą pogodę, warunki. Dlatego nie będę porównywał z ksenonem na zdjęciach i tutaj tylko wstawiłem tak, żeby było, ale nijak się to ma do tego jak jest na żywo. (Wszystkie zdjęcie z wsadzonymi D3S LED)

(Animacja)

(animacja)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”